[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
DD

#76 Post autor: DD »

Brawo miałczyk76!!! To jest pomocny Forumowicz.
Jak nie dam rady u siebie to umówimy się na jakiś wrześniowy weekend.
A że trzeba do Warszawki jechać - nie straszne, budowało się tam to i owo (siedziba Sądu Najwyższego, Kaskada, etc).
sorry za OT
Daj tylko na PW w jakim piwie gustujesz :piwo:
A właściwie to chyba Otrębusy 12.09 :driver: .

tico0

#77 Post autor: tico0 »

Mając wyświetlacz BID już chciałem go wymieniać na GID bo drażniło mnie brak podstawowych informacji o spalaniu i przebiegach aż tu trafiłem na taką instrukcję: klik instrukcja pojechałem do speca z tech2 jedyne 50zł i już mam aktywny komputer pokładowy na wyświetlaczu BID :lol: .

Woytas

#78 Post autor: Woytas »

Witam.
A mi stało się jak następuje.
Zgłupiał mi komp. pokładowy, mianowicie przedwczoraj podczas podjechania na stację benzynową komp. pokazywał, iż orientacyjnie mam jeszcze do przejechania 120 km na zbiorniku. Po "nakarmieniu" Zosi za 100 PLN-ów komp nie przeliczył od nowa tegoż kilometrażu i pozostało nadal 120km, które sukcesywnie w czasie jazdy spadło do 0 a w baku i na starej dobrej wskazówce poniżej połowy zbiornika.
W związku z tym mam pytanie: Jaki/ie czujnik/i odpowiada/ją za ww. wskazanie i gdzie on/one się znajduje/ą? Zaznaczam, że wskazania pływaka na tablicy rozdzielczej są ok. Średnie spalanie i aktualne spalanie komp. pokazuje OK.
Jeszcze nie odłączałem Zosi od aku - może to pomoże :-o ale gdyby nie to jakiej usterki mam szukać? Ma ktoś pomysł na toto?

Nitaka

#79 Post autor: Nitaka »

Niestety, komputer dość często się "przywiesza" gdy kończy się paliwo i nie zauważa zbyt małego tankowania.
Recepty sa 2:
1.zatankować pod korek,
2.odpiąć na chwilę akumulator.
Pozdrawiam.Nitaka

Woytas

#80 Post autor: Woytas »

Nitaka pisze:Niestety, komputer dość często się "przywiesza" gdy kończy się paliwo
No to fakt, to zaobserwowałem, ale zawsze komp. mi przeliczył po kolejnym wyłączeni zapłonu a teraz siedzi cicho :lol:
Dzięki za odp. jutro Zosię odłączę i dam znać co jak.
pozdr

Anony Mous

#81 Post autor: Anony Mous »

U mnie było podobnie jak zatankowałem jakoś tak 10 litrów to też nie przeliczył km i jechałem na
Woytas pisze:na starej dobrej wskazówce
. A potem pokazywał "zero" i było to "PERPETUM MOBILE" jak to syn powiedział

Woytas

#82 Post autor: Woytas »

Dopiero dziś miałem czas zająć się tematem. Więc odpiąłem Zosię od aku i po ponownym podłączeniu kompik przeliczył jak trzeba :D . Więc temat rozwiązany. :piwo:

gosia

#83 Post autor: gosia »

Jeszcze tylko dodam w temacie,iż dzięki uprzejmości kolegi licznik...któremu bardzo dziękuję za udostępnienie namiaru na człowieka ,który sobie doskonale poradził z aktywacją tychże opcji...notabene ASO mogłoby się podszkolić nieco ...Sprawa akurat u mnie wygląda tak,iż udało się aktywować tylko informację o spalonej żarówce plus klocki...reszta ,czyli płyny została wyłączona,ponieważ mimo full stanu cały czas wołała o uzupełnienie...powód... brak czujników.Ustawione również światła dzienne...koszt wszystkiego 50 zł...także ASO wołając 150 zł...za powyższe ...woła raczej o pomstę do nieba.

Okazało się ,że modułu UHP nie posiadam... więc z bluetootha nici.Ponoć można dokupić...tylko ciekawa jestem jaki to koszt???

kicaj

#84 Post autor: kicaj »

gosia pisze:reszta ,czyli płyny została wyłączona,ponieważ mimo full stanu cały czas wołała o uzupełnienie...powód... brak czujników
hmm
ja nie mam jakiejs wypasionej wersji ale wola mi o plynie do sprzyskiwaczy... to jeszcze wiem...
faktem jest ze byla w opcji rozszerzona wersja z wieloma czujnikami...
gosia pisze:tylko ciekawa jestem jaki to koszt???
koszt na ebayu to ok 100EUR + oddzielnie montaz i aktywacja, ale to mozna juz ponoc opcomem

gosia

#85 Post autor: gosia »

kicaj pisze:koszt na ebayu to ok 100EUR + oddzielnie montaz i aktywacja, ale to mozna juz ponoc opcomem
Dzięki... ;)

Zapomniałam tylko nadmienić,iż nie wiem... czy to wgrywanie miało jakiś związek...ale Zośka po zaledwie 10 km wróciła do Pana od aktywacji...szkoda tylko,że na lawecie... :( ...dodam ,iż po wcześniejszym podpięciu pod TECH-a...zero błędów...także może lepiej nie aktywować niczego ...bo aktywuje się...dużo większe problemy... niejako w pakiecie...
_________________________________________________________________________
Żeby czasami...po przeczytaniu powyższego,ktoś nie podszedł sceptycznie do tematu aktywacji...pragnę poinformować ,iż w moim przypadku przegrzała się klema plusowa(ciekawe dlaczego :?: )...i aktywacja nie miała z tym żadnego związku... ;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 11:41 przez gosia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#86 Post autor: rzadki »

o qrcze, gosia, to jakiś pech normalnie :/
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

gosia

#87 Post autor: gosia »

rzadki pisze: to jakiś pech normalnie :/
...normalnie...w moim przypadku to... to standard się nazywa ;)

daniel120zafira

#88 Post autor: daniel120zafira »

W opcomie jest informacja że po zatankowaniu powyżej 20% zawartości z 58 litrów zmienia wskazania komputer czyli trzeba wlać ponad 12 litrów zby zauważył tankowanie.

DD

#89 Post autor: DD »

Proponuję zamknięcie tematu. Wyjaśnienie w temacie: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3624
Krótko mówiąc sprzedający celowo wyłączył tę opcję. Reaktywacja op-comem.

Jacek_Do

#90 Post autor: Jacek_Do »

Witam
Niedawno kupiłem Zafirę B i to co pokazuje jej komputer pokładowy, to jak wróżenie z gwiazd.
Jezdziłem już wieloma autami z komputerem pokładowym, ale czegoś takiego nie widziałem.
Obliczanie zasięgu odbywa się z sposób bliżej nie określony.
Można jezdzić z pustym bakiem wg komputera choc wskaźnik pokazuje jeszcze 1/4 baku.
Co więcej dolanie kilku litrów tego nie zmienia - komputer uparcie twierdzi ze nadal zasięg 0km.
Ktoś kto opracowywał algorytm pracy dla tego ustrojstwa powinien dostac nobla - z abstarakcyjnego myślenia.
No chyba że w tych swoich rozważaniach zapomniał jaka jest pojemość zbiornika paliwa.

Czy to tylko moje halucynacje czy również tak macie?

Nie wiem jaki sens ma dopłacanie za komputer który wróży z fusów po kawie.
Dobrze że kupiłem używaną Zafire, bo jakbym miał za to dopłacic to bym się chyba ze smiechu popłakał.
Pozdrawiam
Jacek - Kraków

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”