[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#91 Post autor: Anony Mous »

...i właśnie po to jest to forum żeby je czytać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o cudzie,które kupiłeś ;)...jeszcze nie raz Cię zaskoczy....a na początek zapraszam do lekturki :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2342&start=0 ...i najlepiej zatankować kilka razy do pełna.

tico0

#92 Post autor: tico0 »

Marki pisze:najlepiej zatankować kilka razy do pełna
:lol: wystarczy za 100-wę i wszystko działa.

Anony Mous

#93 Post autor: Anony Mous »

Jak nie wiele trzeba żeby zmienić zdanie na temat kompa pokładowego w ZB ;)

tico0

#94 Post autor: tico0 »

Marki pisze:Jak nie wiele trzeba żeby zmienić zdanie na temat kompa pokładowego
Po spamuję troszkę :D ale jest to jeden z lepszych tekstów jaki przeczytałem tu na forum :lol: bRaWo kolego.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#95 Post autor: miałczyk76 »

Jacek_Do pisze:Witam
Niedawno kupiłem Zafirę B i to co pokazuje jej komputer pokładowy, to jak wróżenie z gwiazd.
Jezdziłem już wieloma autami z komputerem pokładowym, ale czegoś takiego nie widziałem.
Obliczanie zasięgu odbywa się z sposób bliżej nie określony.
Można jezdzić z pustym bakiem wg komputera choc wskaźnik pokazuje jeszcze 1/4 baku.
Co więcej dolanie kilku litrów tego nie zmienia - komputer uparcie twierdzi ze nadal zasięg 0km.
Ktoś kto opracowywał algorytm pracy dla tego ustrojstwa powinien dostac nobla - z abstarakcyjnego myślenia.
No chyba że w tych swoich rozważaniach zapomniał jaka jest pojemość zbiornika paliwa.

Czy to tylko moje halucynacje czy również tak macie?

Nie wiem jaki sens ma dopłacanie za komputer który wróży z fusów po kawie.
Dobrze że kupiłem używaną Zafire, bo jakbym miał za to dopłacic to bym się chyba ze smiechu popłakał.
Pozdrawiam
Jacek - Kraków
Jak na 1/4 baku wyskakuje brak paliwa to na bank masz źle ustawiony index code i dlatego przekłamuje .Na tech 2 lub OP-com można to sprawdzić i poprawić Jak dobry index to jak wyskoczy komunikat zostaje ci max 50km .Lub druga opcja zły wyświetlacz auta ktoś zmienił nie dopasowany do twojej pompy paliwa.Jak wszystko jest ok to wcale tak źle wskazuje w porównaniu z innymi markami aut :)Index można zobaczyć też w TEST MODE

tico0

#96 Post autor: tico0 »

miałczyk76 pisze:Index można zobaczyć też w TEST MODE
Fajnie że można zobaczyć ale co z tego? jak kolega może nie wiedzieć jaki powinien być, bo myślę że na pewno nie wie....
Kolego piszesz po raz kolejny i indeksach... Jeśli masz jakąś listę i wesz co oznaczają to sie podziel ułatwi to posiadaczom op com-a życie bo techa raczej nikt z forum nie ma... wiem że indeksów jest masa ale co ciekawsze mógłbyś podać.... no chyba że chodzi o $,€.... 8)

Woytas

#97 Post autor: Woytas »

tico0 pisze:Jeśli masz jakąś listę i wesz co oznaczają to sie podziel ułatwi to posiadaczom op com-a życie
przepraszam za OT...ale podpisuję się pod stwierdzeniem kolegi tico0, .

miałczyk76, czy udostępnienie listy indeksów jest u Ciebie darmowe i ogólnodostępne (możesz coś wstawić na ten temat), czy po prostu życzysz sobie jakiś £, €, czy jakąś inną walutę? :)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2010, 12:18 przez Woytas, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#98 Post autor: kicaj »

miałczyk76 pisze:Jak na 1/4 baku wyskakuje brak paliwa to na bank masz źle ustawiony index code
innym wytlumaczeniem jest to ze auto sie dotankowywalo tak ze wciaz bylo ponizej pol (1/2) baku
w takim przypadku komputer pokladowy nie traktuje tego "powaznie" i nie przelicza.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#99 Post autor: miałczyk76 »

Nie mam indeksów do ZB :( Ale w op-COM Z NOWYM SOFTEM ma opcję zmiany indeksów w wyświetlaczu i jest kilka do wyboru .Tu jest lista kodów do ASTRY H większość ZB ma tak samo ale zdarzało się że nie wtedy na ślepo po kolei :lol:
Nie jestem na forum dla kasy tylko aby pomóc .TECH 2 to nie mój bo po co :P
Jest możliwość skorzystania poza aso za niewielką opłatą to postanowiłem że tu napiszę .Nie po to by zarobić bo nic z tego nie mam.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jacek_Do

#100 Post autor: Jacek_Do »

To po co komputer jak nie wie ile się dotankowuje.
Na codzień jezdżę również Fordem i Renault'em i tam nie ma znaczenia czy doleje 5 czy 50 litrów komputer zawsze to przeliczy i pokaże dokładny dystans jaki pozostał do przejechania przy aktualnym średnim zużyciu paliwa.

Czyli w/g was trzeba jezdzić do zera i tankować zawsze do pełna - jakaś paranoia.
Bo panom z Opla nie chciało sie przyłozyć do pożądnego oprogramowania komputera.

Wiem że tutaj prawie sami "Wielbiciele swoich Zofii" ale jeśli mnie cos denerwuje to walę wprost, a nie szukam wytłumaczenia typu trzeba tankowac do pełna.
A ja mam kaprys tankowac po 10 litrów i to na każdej napotkanej stacji i co na 6 z rzędu paliwo będzie się wylewać na ziemie a komputer dalej będzie pokazywał że mam 0km do przejechaniia.

Nie dajmy się zwariować i jeśli coś jest spieprzone to nazywajmy rzeczy po imieniu.
A nie odrazu latać z op-com tech2 itp. nie po to kupuję samochód aby pod domem prowadzić warsztat.

Jacek-Kraków

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#101 Post autor: Lorry »

Ale spokojnie ;)

Zabawy z Op-comem po to by ulepszać i doposażać nasze Zośki ;)

O nie trzeba do końca i do pełna, wystarczy wlać ponad połowę baku i nie ma problemu ;)

Anony Mous

#102 Post autor: Anony Mous »

Lorry pisze: O nie trzeba do końca i do pełna, wystarczy wlać ponad połowę baku i nie ma problemu ;)
mimo wszystko kolega Jacek_Do ma racje i uzasadnioną złość. Trzeba przyznać, że komputer w ZB to pomyłka.Niby czemu mam wlac przynjamniej połowe baku jak mam ochote lub gotówkę na 5 czy 10 litrów. A jak się juz popiepszy z tym komputerem to trzeba obowiązkowo naląć do pełna co by doszedł do siebie i do tego resetowac BC! i BC2 a np mam tam ważne przebiegi i nie chcę i kasować Kolega wspominał o fordach i reanault, ja to samo już mówiłem o fabii. Wystarczy wlać chocby 2 litry i już komputer łądnie przelicza zasięg itp.

kicaj

#103 Post autor: kicaj »

Jacek_Do pisze:To po co komputer jak nie wie ile się dotankowuje.
Na codzień jezdżę również Fordem i Renault'em i tam nie ma znaczenia czy doleje 5 czy 50 litrów komputer zawsze to przeliczy i pokaże dokładny dystans jaki pozostał do przejechania przy aktualnym średnim zużyciu paliwa.
no coz to pytanie do tworcow a nie do nas ;)
znaczy sie komputer wie ile sie dotankowalo (mniej wiecej, tak jak w pozostalych autach) ale nie pokazuje tego...
Jacek_Do pisze:Czyli w/g was trzeba jezdzić do zera i tankować zawsze do pełna - jakaś paranoia.
z kazdym dieslem CR jest tak ze nigdy sie nie wyjezdza do konca, a tankowanie za 20zl bardzo zadko ma sens...
Jacek_Do pisze:Wiem że tutaj prawie sami "Wielbiciele swoich Zofii" ale jeśli mnie cos denerwuje to walę wprost, a nie szukam wytłumaczenia typu trzeba tankowac do pełna.
jednego to denerwuje innego cos innego, niestety nie ma idealnego jeszcze auta...
miałczyk76 pisze:Nie mam indeksów do ZB :( Ale w op-COM Z NOWYM SOFTEM ma opcję zmiany indeksów w wyświetlaczu i jest kilka do wyboru .Tu jest lista kodów do ASTRY H większość ZB ma tak samo ale zdarzało się że nie wtedy na ślepo po kolei :lol:
mozna poszukac na niemieckim forum zafiry, chyba tam widzialem, kody sa do wielu rzeczy, chocby do BC do funkcji informujacych o spalonych zarowkach (post gosi) czy do konkretnego radia...

tico0

#104 Post autor: tico0 »

kicaj pisze:mozna poszukac na niemieckim forum zafiry, chyba tam widzialem, kody sa do wielu rzeczy, chocby do BC do funkcji informujacych o spalonych zarowkach (post gosi) czy do konkretnego radia...
To jeśli kolega był by uprzejmy to może niech odnajdzie te indeksy i przetłumaczy na nasze. Ja z chęcią bym to zrobił ale z niemieckim mi nie po drodze :( uczyli mnie innego bratniego języka :lol: . A widzę że kolega mieszka za naszą zachodnią granicą więc pewnie będzie tobie łatwiej ;) .

Anony Mous

#105 Post autor: Anony Mous »

ale co to są te indexy panowie? rozjaśnijcie co nie co

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”