[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
DD

#166 Post autor: DD »

A takie pytanie (mam nadzieję że nie OT):
Jakie rozwiązania stosują inne koncerny motoryzacyjne? Wiemy - Francuzi FAP, Toyota D-CAT, a inni? (np. VW coś wymyślił?)
Ale najważniejsze: które z tych rozwiązań jest mniej kłopotliwe niż nasz DPF?

Anony Mous

#167 Post autor: Anony Mous »

VW ma dodatkowy zbiornik na specjalny płyn,który jest w czasie wypalania odpowiednio dozowany....i psuje się jak w każdym innym aucie.

Awatar użytkownika
chako
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2009, 07:33
Lokalizacja: Knurów
Model:

#168 Post autor: chako »

Wcześniejsze silnik od VW miały "mokry" DPF czyli dozownik. Obecnie mają tak samo jak Opel. Np. Skoda Yeti 2.0TDI tez "suchy" DPF.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#169 Post autor: heko »

...Opel...BMW...nowe Fordy...VW...wszystkie mają suchy...a najdłużej bezproblemowo wytrzymują w BMW...spoko ok. 200tkm.

Przemcio

#170 Post autor: Przemcio »

:/ U mnie za wyrwanie chwasta wyją a V-techu 2200PLNów . A ile was to kosztowało i gdzie. :?

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#171 Post autor: heko »

...wpadnij na grupowe "wyrywanie"...bo w wkrótce będzie organizowane....a za tą kwotę spokojnie dojedziesz...wytniesz...zachipsujesz...i jeszcze na imprezkę "na mieście "wystarczy :lol:

Anony Mous

#172 Post autor: Anony Mous »

Przemcio pisze::/ U mnie za wyrwanie chwasta wyją a V-techu 2200PLNów . A ile was to kosztowało i gdzie. :?
Przy grupowej wycince zmieścisz się w 800-900 zl, przynajmniej myśmy mieli takie ceny i do tego dojazd do klienta. Jednak doświadczenie pokazuje, że lepiej jechać do człowieka który się tym zajmuje i ma swój warsztat co by uniknąć niepotrzebnych stresów. Chodzi zwłaszcza o fizyczne usunięcie, bo programowo (jeśli tylko sterownik da się zczytać przez OBDII) to gość Ci to może zrobić na parkingu w aucie. Taki wariant też nie jest zły bo spokojnie możesz dojechać do tłumikarza jeśli filtr był po wypalaniu lub w małym procencie zapchany. Ja usuwałem od razu ale np. kolega ronin pojechał 100 km do Krakowa i wycinał dopiero w Krakowie. Także jak przyjedziesz na programowanie z wypalonym filtrem, będziesz miał spokojnie 300-400km na wyrzucenie fizyczne.

leszal

#173 Post autor: leszal »

Witam,

gdzie i kiedy kolejne grupowe "wycinanie chwasta" będzie organizowane ?
Bo poważnie zastanawiam się nad operacją :)

Anony Mous

#174 Post autor: Anony Mous »

szykuje sie grupa w wielkopolsce http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3997

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#175 Post autor: heko »

...mówiłem raczej o Polsce południowej ;) ...i będzie to kompleksowo załatwione...w jednym miejscu..fachowo (...no i z diagnostyką, pomiarami na hamowni i chipsami....dla chętnych :mrgreen:

mario321

#176 Post autor: mario321 »

No to widzę,że już dwie grupy się powoli tworzą.
Ja chciał bym stworzyć taka grupę w Wielkopolsce-- http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3997
Myślę, że dobrym fachowcem w tej części kraju jest TuneFORCE. Parę osób na forum korzystało z jego usług.
Szkoda, że dzielą nas takie odległości.Gdyby nie to,to można by było zorganizować jedną duuużą wycinkę :) :)

lordwoj
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 12 paź 2010, 12:03
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#177 Post autor: lordwoj »

heko pisze:...mówiłem raczej o Polsce południowej ;) ...i będzie to kompleksowo załatwione...w jednym miejscu..fachowo (...no i z diagnostyką, pomiarami na hamowni i chipsami....dla chętnych :mrgreen:
To może założyć temat dla chetnych z malopolski i okolic. Ja jestem chetny. :driver:

Anony Mous

#178 Post autor: Anony Mous »

Właśnie nie rozumiem tego podziału...robi sie bałagan i chaos.

Jest jedna grupa na Wielkopolskę a druga na Poznań /Kraków. Coś panowie Heko i TuneForce nieprzekombinowaliście.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#179 Post autor: heko »

kaliope pisze:Właśnie nie rozumiem tego podziału...robi sie bałagan i chaos.

Jest jedna grupa na Wielkopolskę a druga na Poznań /Kraków. Coś panowie Heko i TuneForce nieprzekombinowaliście.
..absolutnie nic...po prostu pełna wygoda..gdzie komu bliżej, tam jedzie :lol:

zapraszamy ;) http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=55781#55781

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#180 Post autor: Lorry »

Generalnie postarałem się zrobić porządek z tym i w zw z tym prosze o zapisywanie się w jednym temacie w którym jest klarowny podział :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=55781#55781


Ten temat jest tylko do dywagacji dot. aspektów technicznych usuniecia DPFa (how to do it, jaki sposób itp.), wszystko inne będzie od tej chwili kasowane :!:

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”