Problemy związane z użytkowaniem xenonów

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darekharuk

#31 Post autor: darekharuk »

Witam wszystkich
od pewnego czasu świeci mi się kontrolka z tematu
zaczęło sie po myjni na początku nie odpalił xenon
teraz działa ale kontrolka zapala śię czasami
CO TO MOŻE BYĆ
przetwornica czy coś innego??

darkp1

#32 Post autor: darkp1 »

Podepnij pod komputer, może coś wykaże.

dejna

#33 Post autor: dejna »

generalnie może to być jakieś zwarcie... w celu sprawdzenia: przy lampach powinieneś mieć jeszcze jakiś przełącznik, który zmienia ustawienia świateł na symetryczne. Problem powinien zniknąć - jeżeli nie to znaczy, że jest jakaś awaria układu...
Oczywiście później powinieneś znowu ustawić światła w pozycji Europejskiej.... (asymetrycznej)

Podobny problem kiedyś miał ktoś z ZB... może jak poszukasz to cos więcej sie wyjaśni...

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#34 Post autor: Harry200 »

Witam,w ktorym miejscu jest ten przełącznik przy ksenonach,szukałem i nie mogę namierzyć..

darekharuk

#35 Post autor: darekharuk »

Cześć
na kompie nie wykaże,gdyż nie pokazuje błędu,tylko ta kontrolka!
może to przetwornica bo zalała ją woda ------ czy jest hermetyczna???

licznik

#36 Post autor: licznik »

miałem tak w omedze silniczek regulacji ksenona dostał wody i ma zwarcie, trzeba go rozebrać może da się uratować

darekharuk

#37 Post autor: darekharuk »

cześc
czy da radę wyjąc silniczek bez demontarzu reflektora???????????

olo018

#38 Post autor: olo018 »

Witam czy ktoś wymieniał żarówkę w reflektorze z xenon ,czy w normalnym jest inaczej ? ,bo w moim chyba trzeba będzie zdjąć klosz? bo od tyłu dostępu nie ma?.
Obrazek
By olo018 at 2010-10-26

Obrazek
By olo018 at 2010-10-26

dymonmarek

#39 Post autor: dymonmarek »

Witam wszystkich ponownie.
Zafirką jeżdżę już dwa tygodnie i do wczoraj bezproblemowo, a mianowicie wczoraj wieczorem prawy Xenon zaczął świecić na różowo, dzisiaj zgasł i zapaliła się kontrolka od AFL (chyba tak się to nazywa, chodzi mi o autopoziomowanie świateł) oraz wywaliło komunikat o awarii świateł mijania przednich/świateł pozycyjnych tylnich. Po wyłaczeniu i ponownym włączeniu świateł Xenon zapala sie na moment ale za chwile gaśnie.
I tu pytanie do was koledzy czy dobrze kombinuje że żarnik lub też palnik (jakkolwiek byłoby poprawnie) od xenona dokończył żywota?
Pytanie drugie czy wyżej wymienione ustrojstwo wymieniamy pojedynczo czy też w parze LEWY i PRAWY.
Pytanie ostatnie gdzie w Krakowie dostać taki żarnik?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam

Marek. (od dwóch tygodni szczęśliwy posiadacz Zafirki :D )

F-19

#40 Post autor: F-19 »

Jest tak jak piszesz, objawy wskazują na koniec żarówki. Wymienić można oczywiście tylko przepaloną ale wówczas mogą się różnić lekko kolorem, ponieważ ta druga dobra ma już za sobą trochę świecenia i barwa może być inna aniżeli nowej. Dlatego żeby było tip-top to warto wymienić dwie. Ja kupiłem żarówki na allegro (były najtańsze, oczywiście nowe, i tylko markowe np. PHILIPS ) i wszystko było ok. Zarówka powinna mieć oznaczenie D2S (do soczewek ) bo D2R to zwykły reflektor ksenonowy (np.Laguna, Volvo) Pozdrawiam

dymonmarek

#41 Post autor: dymonmarek »

F-19 pisze:Jest tak jak piszesz, objawy wskazują na koniec żarówki. Wymienić można oczywiście tylko przepaloną ale wówczas mogą się różnić lekko kolorem, ponieważ ta druga dobra ma już za sobą trochę świecenia i barwa może być inna aniżeli nowej. Dlatego żeby było tip-top to warto wymienić dwie. Ja kupiłem żarówki na allegro (były najtańsze, oczywiście nowe, i tylko markowe np. PHILIPS ) i wszystko było ok. Zarówka powinna mieć oznaczenie D2S (do soczewek ) bo D2R to zwykły reflektor ksenonowy (np.Laguna, Volvo) Pozdrawiam

F-19 dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.


kermit

#43 Post autor: kermit »

dymonmarek pisze:Pytanie ostatnie gdzie w Krakowie dostać taki żarnik?
Fota ma w ofercie palniki firmy XenoTec zobacz: http://www.fota.pl/fota_pl/web/pl/home/ ... newsId=650 lub allegro.

Pozdrawiam

olo018

#44 Post autor: olo018 »

Mam pytanie do ciebie kol Dymonmarek jak będziesz wymieniać palniki to sprawdz jaki masz dostęp do żarówki od kierunkowskazu bo u mnie chyba tylko zdjęcie klosza wchodzi w rachubę .
Zobacz fotki reflektora z tyłu ,a wymontowanie palnika w reflektorze który jest w aucie zamontowany wymaga sporych zdolnosci manualnych ,trzeba przekręcić taki pierścień w obudowie i nie jest to łatwe ,zapamiętaj ułożenie jego.

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=4395

dymonmarek

#45 Post autor: dymonmarek »

Dzięki panowie za odpowiedź i za linki. W miarę możliwości muszę żarnik kupic w Krakowie bo teraz pracuje na nocki i trochę źle sie jeździ na na jednym świetle, a na przesyłke z allegro trza czekać parę dni.

Do kolegi oloO18, jak będę wymieniał to zobaczę ale z tego co patrzyłem wczoraj to nawet dostęp do żąrnika jest nie najlepszy, najlepiej będzie chyba wymontować filtr powietrza.


Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”