Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#466 Post autor: Anony Mous »

Na zimę węższe to lepsze - to jest moje zdanie. Ja bym jeździł. Różnica w profilu nie jest duża .

ronin

#467 Post autor: ronin »

195/55/16 mają niższą "nośność", z reguły 87T zamiast 91T - ja odradzam zważywszy że profil niższy a w zimie łatwiej uszkodzić felgę.

Anony Mous

#468 Post autor: Anony Mous »

pablomaxim pisze:Na zimę węższe to lepsze - to jest moje zdanie. Ja bym jeździł. Różnica w profilu nie jest duża .
A kolega pisze że dostał w spadku LETNIE :lol:

Przemcio

#469 Post autor: Przemcio »

ronin pisze:195/55/16 mają niższą "nośność", z reguły 87T zamiast 91T - ja odradzam zważywszy że profil niższy a w zimie łatwiej uszkodzić felgę.
55 to stosunek wysokości do szerokości , tak więc różnica niewielka i wizualnie nawet nie zobaczysz. Co do nośności to 87T -545kg , a 91T - 615kg więc nie ma obaw. Zmniejszy się co prawda średnica koła o jakieś 3,5 cm. ,ale od biedy można i tyle.

czarnuch1313

#470 Post autor: czarnuch1313 »

celius pisze:
pablomaxim pisze:Na zimę węższe to lepsze - to jest moje zdanie. Ja bym jeździł. Różnica w profilu nie jest duża .
A kolega pisze że dostał w spadku LETNIE :lol:

No własnie, dodatkowo to opony typu run flat (nie wiem czy to lepiej ale ponic tak :))

Przemcio

#471 Post autor: Przemcio »

Oczywiście nie średnica a obwód koła ...moja pomyłka :/

czarnuch1313

#472 Post autor: czarnuch1313 »

Przemcio pisze:Oczywiście nie średnica a obwód koła ...moja pomyłka :/

A co ze wskazaniami licznika? Bedzie oszukiwał?

Anony Mous

#473 Post autor: Anony Mous »

czarnuch1313 pisze:
Przemcio pisze:Oczywiście nie średnica a obwód koła ...moja pomyłka :/

A co ze wskazaniami licznika? Bedzie oszukiwał?
Pewnie tak, i tak oszukują nawet przy zalecanych oponach :)

yach

#474 Post autor: yach »

Wielkość (szerokość +obwód) ma znaczenie (realnie niższy profil), jeżeli chcesz je zostawić to załóż na tył.

Anony Mous

#475 Post autor: Anony Mous »

Przepraszam za zamieszanie nie doczytałem dokładnie
czarnuch1313 pisze:opony letnie Goodyear
miałem na myśli zimówki.

Fan Zafiry

#476 Post autor: Fan Zafiry »

Znalazłem do opla zafiry ET35.Pasują?

wendi1

#477 Post autor: wendi1 »

Witam .Mma pytanie odnosnie moich opon letnich a mianowicie jak zmienilem teraz na opony zimowe to przestało mi sciagac lekko auto na prawą strone .Opona z przodu od pasazera jest na rancie troche zjechana a była nowa niewiem czemu takie cos jest.Mam tak juz 2 raz.Czy miał ktos cos podobnego??? dziekuje za odpowiedzi i pozdr.

dejna

#478 Post autor: dejna »

jeżeli teraz jest dobrze to może była to wina złego ciśnienia powietrza w kołach???

ja miałem podobnie tylko że w Sprinterze... było za niskie ciśnienie.. efekt... ściągało pojazd i zjechana na rancie opona... teraz na zimówkach jest ok

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#479 Post autor: Lorry »

Albo geometria przestawiona....

Najpierw ciśnienie, potem felga, na końcu geometria w sumie...

gregorio__80

#480 Post autor: gregorio__80 »

Ja bym wszystko po kolei i nawet jak będzie dobrze to geometrię sprawdzić nie zaszkodzi a lepiej dla opon.
Moja zosia myka na prawo czy to na letnich czy zimowych (alumy, stalowe,) i geometria była i dalej do prawego ale już mniej niż na letnich. Zimówki mam zjechane po rantach więc to pewnie ta wina bo poprzedni właściciel o geometri to zapomniał. :lol:
A geometria to nie duża kasa a na pewno się przyda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”