olej dmucha mi w kolektor wydechowy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
piecia1983

olej dmucha mi w kolektor wydechowy

#1 Post autor: piecia1983 »

Witam mam taki problem, zauważyłem że mi się poci silnik w okolicy kolektora i zbierają się kropelki pod miską i co jakiś dłuższy cza kapnie, więc umyłem silnik delikatnie i wysuszyłem by zobaczyć wyciek okazało się że dmucha z kolektora wydechowego. Zdjąłem osłonę kolektora a tu ..... luźne śruby. Docisnąłem ale dalej się poci już mniej ale zdziwiło mnie to że dmucha olejem w kolektor. Silnik nie kopci ani nic. Co to może być???

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#2 Post autor: alpi666 »

Ja tez miałem przedmuchy na kolektorze tzn mam dalej tez dokręciłem śruby a to właśnie był błąd bo nie powinno się dociągać śrub bo może pęknąć kolektor po prostu trzeba wymienić uszczelkę a to nie jest takie proste jak się wydaje bo jest przy tym troche zabawy turbo trzeba ściągnąć itp. Ja będę to robił gdzieś zaniedługo a przy okazji przeczyszczę turbinę
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

piecia1983

#3 Post autor: piecia1983 »

a to że olej się tam pojawił to normalne, bo może uszczelniacze na zaworach przepuszczają i dmucha olej w kolektor....

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#4 Post autor: alpi666 »

na zaworach ?? ja tez robilem uszczelke górna pod klawiatura bo mi tam tez dmuchał olej a teraz znowu pod kolektorem ;/ kiedy bedziesz wymieniac ?
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

piecia1983

#5 Post autor: piecia1983 »

dostałem przyrząd od kumpla z opla do potrzymania zaworów i dorobiłem sobie przyrząd który wkręca się zamiast świecy, sprężarką wdmuchujesz powietrze i podtrzymujesz zawory w górze wymieniasz uszczelniacz na nowy bez ściągania głowicy i po bólu. To że dmucha olej w kolektor to mi powiedzieli że to uszczelniacze nie trzymają... jeszcze nie wiem kiedy będę to robić ale na pewno muszę zrobić przed zimą:(

mtd13

#6 Post autor: mtd13 »

Mam ten sam problem. I jak to sie skonczylo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”