[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#151 Post autor: Anony Mous »

dzieki za foty, czyli nie mam tego....tam mam tylko data i godz . Jak to możliwe? Ktos wie o co chodzi?

Szymon78

#152 Post autor: Szymon78 »

ja dokładnie juz teraz nie pamiętam ale mi przlicza nawet jak zatankuje za 50pln +/-12l ON.. mniej nigdy nie wydałem jednorazowo..

świadczy to widocznie ze wpływa na wskazania kompa mają ustawinia.

Mnie najbardziej rozwala gdy jadę przez miasto i zasięg drastycznie spada (faktycznie zrobię 10km a z zasięgu ubywa 50km) potem wyjazd za miasto i wskazania ZASIĘGU rosną do stanu sprzed początku podróży albo i więcej. Suma summarum na zbiorniku i tak wychodzi 700-750km

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#153 Post autor: Lorry »

A nie jest tu kwestia radia również :?:

Bo z tego co kojarze to: kaliope ma cd30, licznik cd70navi, a janusz822 cdc 40 Opera

Woytas

#154 Post autor: Woytas »

Lorry ja też mam CD30 a podczas zmiany z zimowego na letni w tym roku...sam się zaktualizował...także chyba nie ( no chyba, że teść się bawił za moimi plecami ;) - co jest możliwe)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#155 Post autor: Lorry »

Ale mi chodzi o ten kwadracik do zaznaczenia ;)

Bo ja też mam Cd30 i wyświetlacz BID i mam funkcję auto aktualizacji, tylko że u mnie nie zaznacza się tego żadnym krzyżykiem ;)

A w tym roku sam się nie zmienił bo wyłączyłem to bo któraś stacja miała to źle ustawione i mi co chwile mieszał o godzine do przodu i tyłu :roll:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#156 Post autor: firek »

Szymon Jankowia, To co się u Ciebie dzieje ze wskazaniem ma jakis sens: miasto większe spalanie i komp wylicza mniejszy zasięg na danej ilosci paliwa, a przy wyjeździe poza miasto spalanie spada a wraz z nim zasieg rosnie,
A wracajac do zasięgu to w Zosi A nie ma problemu z powrotem zasiegu na kompie po zatankowaniu chocby najmiejszej ilości paliwka- za 20 PLN. Problem moga miec tylko posiadacze LPG, bo po przejściu na gaz zasieg i tak maleje i jak lecimy gdzieś w dłuższa trasę to kompik zaczyna przypominac ze nie mamy zawiele paliwka, choc w zbiorniku paliwowym ilosc nie zmienna od wielu kilometrów :lol:

lapm

#157 Post autor: lapm »

U mnie tez nie ma tej opcji a w test mod tam gdzie jest GPS nie mam czasu podanego przy RDS, a widzialem, ze np. kicaj ma
OKNO Clock
[url=http://img248.imageshack.us/img248/5185/testmode005a.th.jpg]Obrazek[/URL]

GPS Set Corr
RDS Set CorrRDS
Local offset PI-Radio
RDS-Max-Diff Pi-Prog
Moze corr RDS mozna op-comem ustawic?

hiras

#158 Post autor: hiras »

witam.wczoraj zauważyłem ze moj komputer zamiast odliczac km zasięgu na danym paliwie to dodaje km ,zachowuje sie jak licznik.prosze o rady.pozdrawiam

kicaj

#159 Post autor: kicaj »

nic nie robic a dac w gary... to zacznie odliczac...
hint: zasieg to srednia ilosc paliwa w baku/srednie jego zuzycie

a i czasem poczytac na forum

Anony Mous

#160 Post autor: Anony Mous »

A nie było czasami tak,że wcześniej jechałeś z dużo większą prędkością kiedy zużycie było dużo większe a następnie zwolniłeś przez co komp zaczął zwiększać zasięg km na pozostałym paliwie???

hiras

#161 Post autor: hiras »

Jechałem przez 60 km wiec jestem pewny ze caly czas doliczal sobie km co km 1km:)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#162 Post autor: MieHor »

Kolego hiras, komputery w naszych Zosiach nie są doskonałe, też zauważyłem dziwne jego zachowanie z tym obliczaniem zasięgu, szczególnie po zatankowaniu i to niezależnie od tego czy do pełna czy mniej, najpierw ustala jakąś wartość a potem w zależności od tego czy jeżdżę tylko po mieście wówczas najczęściej dość wyraźnie spada, czy ruszam w trasę, wtedy w miarę jazdy zasięg się powiększa, ale max do 800 km i od tego momentu zaczyna spadać i pokazuje w miarę poprawnie ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Wydaje mi się, że to wynik przeliczania wynikający z chwilowego i średniego zużycia, tak wynika z moich obserwacji

hiras

#163 Post autor: hiras »

Dzieki za info dzisiaj go zatankuje jeszcze raz do pełna i pozniej mu wstawie troszke moze dojdzie do siebie.pozdrawiam

kicaj

#164 Post autor: kicaj »

MieHor pisze:też zauważyłem dziwne jego zachowanie z tym obliczaniem zasięgu
jakie dziwne? to normalne
wyobrazcie sobie ze jezdzicie w miescie gdzie srednie spalanie jest ok 9l/100km
komputer obliczas sredni zasieg na danym paliwie, wyjezdzacie z miasta i srednie spalanie spada w czasie od tych 9l do powiedzmy 6l, a przeciez paliwa tak szybko nie ubywa... komputer to tylko kalkulator bierze 2 wartosci i dzieli miedzy soba...
wystarczy miec malo w baku i ruszyc dynamicznie spod swiatel, smok w baku + wysokie spalanie momentalnie zmniejszy zasieg, ale wystarczy potem jezdzic spokojnie a juz zasieg bedzie sie stopniowo zwiekszal...
dodam ze to funkcja ilorazu

DD

#165 Post autor: DD »

hiras pisze:Jechałem przez 60 km wiec jestem pewny ze caly czas doliczal sobie km co km 1km:)
Jeśli poprzednio jeździłeś po mieście z wysoką średnią zużycia paliwa, następnie postój, dalej wyjazd za miasto ale zimny silnik, następnie silnik się rozgrzał (krótko mówiąc z upływem czasu jeździłeś coraz ekonomiczniej) to wszystko w normie. Tak działa (nie idealnie) nasz BC.
Ja w wakacyjnej trasie autostradowej miałem nawet wskazanie: Range 1124km :lol: . Ale jak tylko zjechałem z autostrady, to zasięg spadał 3 razy szybciej niż rósł przebieg.

Oj! kicaj mnie ubiegł w wyjaśnieniach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”