Skrzynia biegów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Laska4

Skrzynia biegów

#1 Post autor: Laska4 »

Rozwaliła mi się skrzynia biegów i poszukuje przyczyny... Jechałam i nagle usłyszałam okropny huk.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Olej był ? jakieś objawy przed tym hukiem,no i jaka skrzynia biegów np.F23/F25/F16/F18

Laska4

#3 Post autor: Laska4 »

Auto przyszło z zagranicy, a sprawa oleju nie dokąca była wyjaśniona silnik 2.0 Dti i skrzynia chyba 25 ... bo jak się dobrze zagrzał to od czasu do szasu kapał olej i właśnie nie wiedziałam z czego to było...

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#4 Post autor: Dziadek13 »

Laska4 pisze:Auto przyszło z zagranicy, a sprawa oleju nie dokąca była wyjaśniona silnik 2.0 Dti i skrzynia chyba 25 ... bo jak się dobrze zagrzał to od czasu do szasu kapał olej i właśnie nie wiedziałam z czego to było...
Czyli słabo ktoś robił przegląd jeżeli tak kapał olej to jeszcze by należało by zlokalizować skąd ten olej kapie bo może sie pocić ale żeby kapał to źle, mogły zatrzeć sie łożyska szczególnie 5 bieg no i bum.

Awatar użytkownika
gucio1704
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 24 paź 2011, 00:11
Imię: Gustaw
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#5 Post autor: gucio1704 »

Witam
Szukam i szukam a znaleźć nie mogę więc proszę o pomoc. Jaki olej i w jakiej ilości wchodzi do skrzyni biegów w Zafirze 2.2 dtr 2002r. Będę musiał albo dolać albo wymienić bo rozleciał mi się mieszek i na pewno oleju przynajmniej trochę wyrzuciło.
Ludzie zawsze myślą na odwrót .........

kubawojewocki

#6 Post autor: kubawojewocki »

Witam,gdzie znajde czujnik przebiegu kilometrow w silniku 1.6 ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”