Wymiana przedniej poduszki zawieszenia silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
boogoo

#1 Post autor: boogoo »

skurek7 pisze:Hej!

Dowiedzialem sie dzisiaj u handlarza (wyczytał z katalogu), że do Zafiry A diźla są dwa typy przedniej poduszki silnika :x .. z kolei u innego ze jedna XD

orientujecie się może jak to z tym jest?
zależy to od roku prod. czy czegoś?
Ale sprawdź sobie na stówę czy musisz ją wymienic.Bo ta przednia jest asekuracyjna i ona składa się z dwóch części jakby.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, 20:45 przez boogoo, łącznie zmieniany 1 raz.

skurek7

#2 Post autor: skurek7 »

podobno trzeba wymienić.. guma sie odczepila czy cos takiego.. ni wim, nie znam sie :p
a z kolei zobaczyć nie mam jak - ewidentnie kanał potrzebny :?

boogoo

#3 Post autor: boogoo »

No właśnie,ta poduszka składa się z dwóch części i po założeniu wydaje się,że ta środkowa jest oderwana :) ,a tym czasem ona zużywa się poprostu wygniatając,wycierając.Po zewnętrznej w gumie jest pełno otworków,mających za zadanie zmiękczyc gumę aby tłumiła drgania przedniej części silnika.

jaroslaw_yaro

#4 Post autor: jaroslaw_yaro »

wymienilem poduszki silnika na firme topran wszystkie cztery po uruchomieniu silnika strasznie zaczelo trzasc buda wiec ta pod silnikiem wymienilem z powrotem wymienilem na stara i wszystko wrocilo do normy ale po kilku dniach po dodaniu gazu w czasie jazdy jest takie buczenie silnika wiem ze to jest od poduszki mam problem prosze o pomoc

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#5 Post autor: Dziadek13 »

Ponieważ teraz jest zimno a podróbki robione na bazie podrobionej gumy która zamienia sie podczas zimna w drewno i wtedy brak amortyzacji stąd te drżenie karoserii.Lepiej jest kupić dobrą orginalną używkę i mieć problem z głowy niż nową ale podczas mrozów jak z drewna.

buli

#6 Post autor: buli »

Koledzy a jak poznac ze któras poducha jest padnieta? Przy ruszniu to poznac?Bo ostatnio podczas jazdy po miescie ruszanie stawanie odczuwam jakies dziwne szarpania drgania tak jak by było cos poluzowane czy cos? Jesli ktos moze cos doradzic to porosze bo nie wiem gdzie szukac problemu?

[ Dodano: Sro Sty 26, 2011 14:27 ]
Do tych moich objawów dodam jeszcze dziwne zachowanie przy gaszeniu i odpalaniu jakby silnik chciał wyskoczyc ale nie zawsze szczególnie rano albo na duzym mrozie

boogoo

#7 Post autor: boogoo »

buli, może to być poduszka....najlepiej włącz 1 i na postoju przy wyłączonym silniku kiwaj autem do przodu i tyłu,obserwując ruchy silnika,jeśli ma duże to poduszeczka któraś.I tu dedukcja logiczna jest potrzebna,bo musisz poznać gdzie jest zerwana.

buli

#8 Post autor: buli »

Kolego a ta z przodu na srodku na obudowie sprzegła koło chłodnicy to u mnie jest z takim duzym luzem bez połaczenia czesci srodkowej tuleji z obudowa? to normalne?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#9 Post autor: Dziadek13 »

buli pisze:Kolego a ta z przodu na srodku na obudowie sprzegła koło chłodnicy to u mnie jest z takim duzym luzem bez połaczenia czesci srodkowej tuleji z obudowa? to normalne?
Jak pójdziesz do sklepu i zobaczysz tą poduszke to zawieszenie środka jest na takiej cieniutkiej gumce jak by z papieru to jest tylko po to żeby w sklepie sie nie zgubił środek.
W środku nie ma dużo gumy tylko tak symbolicznie a trzymie tylna poducha.
Obrazek
Może być zmaltretowana jest taka.
Obrazek
Lub taka.
Obrazek
Nowa
Obrazek
I przestanie sie silnik bawić w konia,aleeee nowa poduszka nowe problemy bo... podróbka to twarda guma i kierownica może cie pozbawić uzębienia tak będzie trząść ja osobiście wole dobrą orginalną używke niż podróbke.

buli

#10 Post autor: buli »

Czyli kolego najwazniejsza jest ta z tyłu? A mozliwe ze wizualnie wyglada oki a w rzeczywistosci jest zła? Bo zmieniałem silnik i nie wpatrywałem sie w nie ale raczej nie wskazywało ze któraś jest do bani.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#11 Post autor: Dziadek13 »

Jak silnik bawi sie w konia to albo ta tylna lub silnik prawa.Jak wejdziesz do kanału i od dołu zerkniesz na tą poduszke podczas gaszenia silnika to będziesz wiedział wszystko,lub podczas jazdy jak dodajesz gazu i puszczasz to czuć taki stuk jak ta poduszka wali a ponosi jeszcze ten efekt np luźne drzwi też wydają dźwięk podczas gaszenia.

zymek

#12 Post autor: zymek »

Witam
Ja jestem po wymianie przedniej i tylnej, przedniej praktycznie nie było, różnica odczuwalna. Drgania troszke pozostały, ale znacznie mniej czyli jeszcze 2 boczne lewa i prawa tak jest ??

pozdr

[ Dodano: Czw Sty 27, 2011 11:44 ]
Po wymianie tylnej i przedniej poduszki zauważyłem że biegi lepiej wchodzą !!

buli

#13 Post autor: buli »

Koledzy a jakiej firmy zalecacie kupic poduchy? Znalałem na allegro LEMFORDER podobno to orginał?

boogoo

#14 Post autor: boogoo »

Dziś dowiedziałem się,że lemfordera robią już w Chinach, aczkolwiek ja mam tą w podłużnicy i działa poprawnie....

buli

#15 Post autor: buli »

Kolego a ta w podłużnicy to ta na skrzyni? Da rade wymienic bez kanału?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”