Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Woytas

#256 Post autor: Woytas »

P1700 Transmission Control Module (TCM) Requested MIL Illumination
a ten pierwszy coś jakby z zapłonem na cylindrze...ale pewien nie jestem

karaluch

#257 Post autor: karaluch »

w necie znalazłem też coś takiego
P1700 Service Vehicle Soon Request from Transmission Control Module AF 40-6 Electronic 6-Speed Automatic Transmission B-029
P1700 Service Vehicle Soon Request from Transmission Control Module MTA (Easytronic) (M20-6MTA/M32-6MTA) B-025

tylko co to znaczy? easytronic to by mnie dotyczyło... i jakie to ma powiązanie z objawami które występują?

jaro9

#258 Post autor: jaro9 »

Zafira B. U mnie pojawia sie cos takiego ECN 15715A. Czy ktos wie co to moze być ?

Anony Mous

#259 Post autor: Anony Mous »

jaro9 pisze:Zafira B. U mnie pojawia sie cos takiego ECN 15715A. Czy ktos wie co to moze być ?
P1571 Brake Switch Malfunction - awaria włacznika świała stop

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#260 Post autor: MieHor »

A ja znalazłem też takie znaczenia tego błędu:

P1571 Traction Control Torque Request Circuit

P1571 Brake Switch Circuit High Voltage Exterior Lighting/Turn Indicator System B-014
P1571 Brake Switch Circuit Malfunction Exterior Lighting/Turn Indicator System B-014

jaro9

#261 Post autor: jaro9 »

A co mam przez to rozumieć ? :) bo nie wiem czy sie martwic czy olac to. Z samochodem wszystko w porzadku, przynajmniej ja nic nie zauwazam dziwnego


STOP świeci normalnie

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#262 Post autor: MieHor »

A TC (ESP) działa poprawnie?

jaro9

#263 Post autor: jaro9 »

Kontrolka zapala się i gaśnie podczas rozruchu. Podczas jazdy na śliskiej nawierzchni niekiedy mi się zapalała także chyba działa.

karaluch

#264 Post autor: karaluch »

no to całe wyjaśnienie mojej sprawy. poszedł czujnik abs/eps. dostałem info w serwisie że jest zintegrowany z piastą. wymiana na nową i wszystko ok. skrzynia przeszła wtedy w tryb awaryjny i dlatego nie wrzucała wyższych biegów i wyłączyła manual.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#265 Post autor: MieHor »

Dzisiaj synek podrzucił mi link do bardzo ciekawej wyszukiwarki znaczenia kodów błędów

http://www.dtcsearch.com/

być może już ktoś ją zna, uznałem jednak, że takie info może się przydać wszystkim na forum.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#266 Post autor: Harry200 »

Nie miałem adresu tej strony ,wrzuciłem na próbe pare błędów co do opisu i przyczyn jestem pewien,dobrze przetłumaczyło błąd i wyświetliło jeszcze małe wskazówki co może byc przyczyna...

alladyn98

#267 Post autor: alladyn98 »

Dziś sprawdzałem błędy i mam takie:
P1125 - tu już wiem mniej-wiecej co zrobić;-),Czujnik połóżenia przepustnicy przerwany
B3649 - tutaj tez wiem;-) Lewe kółko przewijania-opór obwodu poza wymaganym zakresem

B1016 - Nie zaprogramowany Numer Idetyfikacji Pojazdu -tutaj proszę o pomoc.Co z tym zrobić i jak?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#268 Post autor: MieHor »

Pytanie - czy nie zmieniałeś ostatnio jakiegoś modułu, podzespołu w swojej furze, bo treść (znaczenie) błędu wskazuje na to, że nie został ten element zalogowany (przypisany) do Twojego samochodu.

Ja znalazłem takie znaczenie tego błędu i nie wiem czy jest tożsame z tym co podałeś

B1016 - Passenger Deployment Loop Resistance Low

alladyn98

#269 Post autor: alladyn98 »

Ja nic przy nim oprócz rozrządu i kpl.filtrów nie wymieniałem
Op-com 08-2010 PL wywalił mi taka info:

OP-COM - Okno odczytu CAN> 2007 (7)|Zafira-B|Nadwozie|IPC ECU (sterownik zestawu wskaźników)
Odczyt informacji...




Łączna ilość kodów: 1

B1016 - Nie zaprogramowany Numer Identyfikacyjny Pojazdu
(00) - Sporadyczny

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#270 Post autor: MieHor »

Po tym co teraz napisałeś, błąd może dotyczyć właśnie zestawu wskaźników i może wskazywać na jego podmianę (???) przez poprzedniego właściciela i nie do końca przeprowadzoną czynność wymiany, tzn. bez wpisania nr VIN - ale to tylko moje głośne myślenie i nie koniecznie musi się potwierdzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”