dziwny hałas/buczenie/chrobotanie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#16 Post autor: Anony Mous »

Dziadek13 pisze:Możesz też sprawdzić naciągnięcie paska może ślizga sie i alternator mniej ładuje może to być związane z tym wskazaniem komputera.
Możesz mi wytłumaczyć co ma ładowanie do średniego spalania pokazywanego przez komputer ??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#17 Post autor: MieHor »

Dziadek13 pisze:Zacznij od naprawy lub wymiany klawiatury chyba ci się zaciął klawisz capslok. I teraz pytanie poziom oleju w skrzyni biegów jest dobry?. Sprawdź węże od turbiny może który pęknął. Możesz też sprawdzić naciągnięcie paska może ślizga sie i alternator mniej ładuje może to być związane z tym wskazaniem komputera.
celius - a w którym momencie cytowany mówi cokolwiek o średnim spalaniu pokazywanym przez komputer?

Anony Mous

#18 Post autor: Anony Mous »

arecki27 pisze: JESZCZE CO CIEKAWE MIALEM USTAWIONY KOMPUTER SPALANIA, GDY BUCZALO TO SPADLO AZ O POLOWE PRZY TEJ SAMEJ PREDKOSCI I NA TYM SAMYM BIEGU.
Tutaj. Chyba że komputer spalania to co innego ....... :shock:

A jeżeli coś ma wspólnego to chciałbym wiedzieć. Do dnia dzisiejszego nie doszedłem dlaczego mój MID ma wskazania z kosmosu.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#19 Post autor: MieHor »

celius, zadając pytanie przytoczyłeś wypowiedź kolegi dziadek13, stąd moje pytanie, a teraz przytoczyłeś niejakiego arecki27

Anony Mous

#20 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:celius, zadając pytanie przytoczyłeś wypowiedź kolegi dziadek13, stąd moje pytanie, a teraz przytoczyłeś niejakiego arecki27
I prawidłowo. Mam pytanie do niego i odnoszę się do jego wypowiedzi. Więc nie wiem o co Ci chodzi.

A przytoczyłem Ci wypowiedź arecki27 bo dziadek13 odwoływał się do jego postu, a Ty się pytałeś gdzie jest mowa o kompie. Przeczytałbyś dokładnie wątek, to możliwe że byś się nie pytał.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#21 Post autor: MieHor »

Dobra - szkoda czasu, gdybyś napisał nieco jaśniej, to nie byłoby może mojego głupiego pytania :oops:

Anony Mous

#22 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:Dobra - szkoda czasu, gdybyś napisał nieco jaśniej, to nie byłoby może mojego głupiego pytania :oops:
Oki szkoda naprawdę czasu. Ja napisałem jasno. Dałem cytat kolegi do którego odnoszę pytanie. Cała reszta jest w topiku, więc naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. Jak byś przeczytał wszystkie posty nie trzeba było by pisać jaśniej. Wszystko jest napisane.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#23 Post autor: MieHor »

O nic mi nie chodzi, po prostu zastosowałeś skrót myślowy, a ja potraktowałem go zbyt serio, sorry.

Anony Mous

#24 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:O nic mi nie chodzi, po prostu zastosowałeś skrót myślowy, a ja potraktowałem go zbyt serio, sorry.
Oki nie ma problemu :mrgreen: :piwo:

Każdemu czasami zdarza się coś źle zrozumieć. Ja nawet zwątpiłem, ze coś źle przeczytałem w przytaczanych postach skoro sam Guru zwraca mi uwagę, ale wyszło mi że jest ok. :)

No cóż, chciałbym aby tylko kolega dziadek13 odpowiedział na moje pytanie, czy to jego przejęzyczenie (lub inne zrozumienie postu arecki27 ), czy też ma jakieś info którym mógłby się z nami podzielić.

wogotto

#25 Post autor: wogotto »

Witam.Podłącze się do tematu.Silnik 2.2 benzyna przy 2300 obr. zaczyna się tzw.buczenie w środku dobiegające z silnika.Tłumiki wymienione,katalizator sprawdzony, wydech szczelny.Poduszki silnika wymienione,sprawdzone,sprawne.przy podpięciu komputera w ASO nic nie wykazało,żadnych błędów,czy też uszkodzeń.Rury powietrzne jak i kolektory sprawne.Silnik nie traci na mocy,odgłos jest zależny tylko od obrotów silnika nie od prędkości.Pasek klinowy i koła sprawdzone,olej w skrzyni wymieniony,plastiki i osłony jak i wszelkie mocowania sprawdzone. Jazda godzinna w samochodzie kończy się bólem głowy.Serwis ASO skasował 60 zł. za obsłuchanie silnika i stwierdził wypaloną uszczelkę pod kolektorem :lol: co w drugim warsztacie wyeliminowali ich błędne stwierdzenie.Przejechałem już kilka warsztatów i jak narazie jestem w punkcie wyjścia :cry: Może wymiana sprzęgła tzn.docisku komuś pomogła,wyważenie koła zamachowego,wału korbowego,lub inna diagnoza.Nie wiem co dalej z fantem zrobić.

bogdzi

#26 Post autor: bogdzi »

sesorek daj znać jak uporałeś sie z tym buczeniem bo ja mam bardzo podobne objawy w swojej Zośce tylko jeszcze przy przyśpieszaniu tez mi ttoche buczy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#27 Post autor: sesorek »

hmmm samo ustało :D. Kiedy opisywałem problem jeździłem na zimówkach i wtedy to słyszałem. Jak założyłem letnie to tego nie słyszałem bo miałem wyząbkowane opony więc słychać było szum od opon ale za chwile kupiłem komplet używek w dość dobrym stanie założyłem i problem znikł więc chyba to buczenie pochodziło od opon ale to potwierdzę jak założę znowu zimówki.

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#28 Post autor: plutmen1 »

Koledzy buczenie wywołuje także brak np. jednej spinki od obudowy filtra powietrza lub zle zapięta puszka powietrza lub też źle umocowana puszka plastikowa powietrza. U mnie buczało bo miałem ułamane jedno mocowanie puszki powietrza(dokładnie to pod filtrem prawie niewidoczne) a potem buczało bo w warsztacie gdzie montowałem lpg, nie założyli jednej spinki i też buczało, a najlepsze jest to że tego buczenia nie słychać na postoju, tylko przy wciskaniu pedału gazu.

biedrona

#29 Post autor: biedrona »

Witajcie Ostatnio moje ucho usłyszało żę coś buczy moja zosia Dźwięk słyszalny jest tylko wewnątrz autka i na pewno nie jest to wentylator bo wyłączyłem go i dalej buczy Buczy na wolnych obrotach na biegu jałowym i podczas jazdy Dodam że buczenie nie zwiększa się chyba anie nie maleje po prostu sobie buczy Nie wiem co jest grane Czy może ktoś miał taką przypadłość albo może wie co jest grane Dodam jeszcze że przygasają mi lampy przednie jak dodaję gazu to świecą lepiej jak puszczam gaz to przygasają też nie wiem co jest grane i czy to ma jakiś związek pozdrawiam i dziękuję

lukasbak

#30 Post autor: lukasbak »

Witam. Zaglądnij do układu wydechowego, u mnie tył tłumika dotykał osłony i też tak buczało. A z światłami to chyba wszystkie Zafiry tak mają, moja też do póki się nie rozgrzeje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”