[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Przemcio

#166 Post autor: Przemcio »

To i ja jazda po Szczecinie max 5-10km w jedna stronę, do pracy i z powrotem, w tym rozgrzewanie i dogrzewanie auta na postoju - spalanie wyszlo ok 9-9.5l/100km .Autostrada do Lubeck jazda 120 - 170km/h spalanie 6,1L

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#167 Post autor: stapaw »

Bodek_K pisze:Średnia z 1350 km tylko po mieście - 9,2 L/100KM - według kompa, inaczej jeszcze nie sprawdzałem, teraz wleję pod korek to sprawdzę jak to jest w praktyce ;)
No,to rzeczywiście musisz sprawdzić,bo komp to różnie może pokazywać.Mój zawyżał spalanie 1,5 l/100km.Właśnie jestem w trakcie korekty.Pozdrawiam

kicaj

#168 Post autor: kicaj »

dodam ze przy jezdzie tylko w miescie na krotkich odcinkach z dogrzewaniem na parkingu badz w normalnej jezdzie zawyza komputer spalanie ana autostradzie (przy duzych predkosciach) zaniza.

przemag

#169 Post autor: przemag »

kaliope pisze:
przemag pisze:Jak czytam wasze wypowiedzi to jestem przerażony.U mnie miasto 100% ok.8 km dziennie ,to spalanie ok 11,5 l przy lekkiej drodze.Doradzcie jak to zmienić ,co zrobić aby mniej spalał.Dodam że termostat nagrzewa mi się do ok 83 stopni,wymieniałem ostatnio dwumasę,i chłodnicę, czy spalanie można zmienić techem lub op-comem?
zdecydowanie za dużo jak na odciniki 8 km i rozmumiem bez korków. To spalanie sam wyliczyłeś? czy z komputera? Może komputer zle skalibrowany a tak naprawdę nie pali tak dużo? Ile pokazuje komputer?
Spalanie wyliczyłem sam, lejąc pod korek.Komp to wskazywał 12,3 czyli przekłamanie o 0,8 l.

kubik_CDTi

#170 Post autor: kubik_CDTi »

Rozgrzanie ma ogromny wpływ.
Jak odpalę webasto z 10minut wcześniej(podgrzany płyn do 40-50st.C) i jadę delikatnie po mieście to mało kiedy mam chwilowe większe jak 12 i to przy rozpędzaniu.
Gdy ruszam na zimnym to 2kę z przodu widzę często,więc i pali 10-11l.
Zimą średnią z ostatnich 10tys.km mam na poziomie 8,2l.
Pozdrawiam

m.toczek

#171 Post autor: m.toczek »

moja zfira 2006 120km automat nie ma opcji w komputerze pokazywania spalania, ale jeżdżąc po miesicie około 5-10 km dziennie przy zalanym zbiorniku do pełna po 100 km przejechanych dolałem 12 litrów. dla mnie szok ciężki do przełknięcia, ale to mój wymarzony samochód, może ktoś podpowie mi jak jeździć aby zmniejszyć zużycie? a jeżdżę spokojnie, jak sprawdzić czy nie spala za dużo od czego to może zależeć, co należy sprawdzić?

ronin

#172 Post autor: ronin »

ostatni wynik: 7,7 l (przy dystrybutorze, dystans 440 km, komputer pokazywał 8,1) Jazda codziennie 2x15 km, mało świateł po drodze więc to nie typowa miejska jazda w korkach.

licznik

#173 Post autor: licznik »

m.toczek pisze:moja zfira 2006 120km automat nie ma opcji w komputerze pokazywania spalania, ale jeżdżąc po miesicie około 5-10 km dziennie przy zalanym zbiorniku do pełna po 100 km przejechanych dolałem 12 litrów. dla mnie szok ciężki do przełknięcia, ale to mój wymarzony samochód, może ktoś podpowie mi jak jeździć aby zmniejszyć zużycie? a jeżdżę spokojnie, jak sprawdzić czy nie spala za dużo od czego to może zależeć, co należy sprawdzić?
Automaty tak palą u mnie jazda tylko po mieście i w godzinach szczytu spalanie około 11 litrów

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#174 Post autor: Piotr »

m.toczek pisze:moja zfira 2006 120km automat nie ma opcji w komputerze pokazywania spalania
A jesteś pewien, że nie ma takiej opcji? Jak jak sprowadziłem moją zośkę z Niemiec w grudniu 2009 r to aż się zdziwiłem, że nie mam takiej opcji. Aż zły byłem na siebie, że takie coś sam sobie kupiłem. Okazało się, że Helmut tak jeździł 3 lata. Dopiero po podpięciu komputera zewnętrznego okazało się, że taka funkcja jest, tylko trzeba ją aktywować. Czy jesteś pewien, że u Ciebie nie ma takiej funkcji? Aż mi się nie chce wierzyć. Tak przy okazji to dzięki uprzejmości jednego z kolegów naszego forum, który zaprosił mnie do swojego garażu mam dodatkowo aktywne: automatyczne zapalanie świateł mijania po zapuszczeniu silnika, opuszczanie i podnoszenie szyb przy pomocy pilota , blokowanie drzwi od zewnątrz po przekroczeniu prędkości ok. 12 km/g To wszystko zrobił mi grzecznościowo kolega tycik - Bydgoszcz. Jeszcze raz bardzo Ci tycik dziękuję. Nawet nie wiedziałem , że moja zośka ma takie ukryte funkcje.

Przemcio

#175 Post autor: Przemcio »

:> Dzisiejsze tankowanie i podliczenie: na dystansie 751 kilometrów wyłącznie po mieście średnio 6.8l. :lol: Dodam że jazda na tak zwaną "szachownicę" nie jest mi obca. :P Oczywiście rozsądnie ;)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, 19:45 przez Przemcio, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#176 Post autor: Piotr »

Jak czytam ile kolegom palą zośki to nie chce mi się wierzyć, że aż tyle. U mnie zimą to w granicach 5.7 - 6,3. Moja dzienna jazda to ok 20 km szosą 5-10 km miasta i z powrotem. Latem z klimą to ok 5,0 -5,4. Mój rekord na trasie 250 km (latem) to 4,6 l. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#177 Post autor: rhaaziel »

Natomiast ja jak czytam ile palą niektórym kolegom Zośki to mam wrażenie, że wiem kto jest odpowiedzialny za jeżdżenie 90km/h lewym pasem i blokownie śmigających szybciej :lol: :lol: :lol: bo nie sądzę aby tak niskie spalanie (rzędu 5 litrów na 100) można było uzyskać poruszając się w przyzwoitym tempie (czytaj powyżej dopuszczalnego ograniczenia).

Inna sprawa to oczywiście ograniczone zaufanie do komputera pokładowego i jego przekłamań, które czasami są wręcz kosmiczne.

Tak całkiem na poważnie, to moja Zośka pali więcej od przeciętnej DTH, gdyż czymś trzeba karmić dodatkowe koniki, które u mnie nie mają lekko :evil2: dlatego nie jestem chyba najlepszym obiektem do porównań co widać w mojej średniej.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kubik_CDTi

#178 Post autor: kubik_CDTi »

U mnie po chiptuningu spalanie spadło o pół litra ;)
Staram się jeździć efektywnie i szybko,a że kucy więcej lepiej to wychodzi jak wcześniej.
W trasie jak jedzie się spokojnie 110-140km/h to zależnie od intensywności ruchu ok.6,5l
Jak ciasno i jazda ogniem bez wyrzeczeń to z reguły do 7,5l jakoś się udaję.
Na autostradzie dzidą ,to już trochę więcej ;)
Robiąc średnią 100km/h na trasie 250km,trasy mieszanej(wszystkiego po trochu) wychodzi tak 6,9-7,2l.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, 20:36 przez kubik_CDTi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#179 Post autor: rhaaziel »

kubik_CDTi masz prawie identyczne wskazania spalania jak ja :) to chyba świadczy o tym, że nasze Zośki są zupełnie zdrowe, a i pewnie mamy zbliżony styl jazdy :evil2:

ps. u mnie po chipie spalanie też spadło ale było to chyba jednak zasługą pozbycia się DPF ;)
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#180 Post autor: Piotr »

rhaaziel pisze:Natomiast ja jak czytam ile palą niektórym kolegom Zośki to mam wrażenie, że wiem kto jest odpowiedzialny za jeżdżenie 90km/h lewym pasem i blokownie śmigających szybciej :lol: :lol: :lol: bo nie sądzę aby tak niskie spalanie (rzędu 5 litrów na 100) można było uzyskać poruszając się w przyzwoitym tempie (czytaj powyżej dopuszczalnego ograniczenia).

Inna sprawa to oczywiście ograniczone zaufanie do komputera pokładowego i jego przekłamań, które czasami są wręcz kosmiczne.

Tak całkiem na poważnie, to moja Zośka pali więcej od przeciętnej DTH, gdyż czymś trzeba karmić dodatkowe koniki, które u mnie nie mają lekko :evil2: dlatego nie jestem chyba najlepszym obiektem do porównań co widać w mojej średniej.
Pewnie masz rację, ale moje trasy krajowe to najczęściej drogi bez możliwości korzystania w sposób ciągły z lewego pasa. Nie ma ich wiele z tym podwójnym pasem w jednym kierunku. Ponadto mam już dość kwitnącego przemysłu foto-radarowego, tak że prędkość 90 -100 km/h jest wystarczająca do zapłacenia kolejnego mandatu i pozbycia się kolejnych punktów. Przyjąłem zasadę jeździć max 10 km/h ponad dopuszczalną. Właśnie to zaowocowało pozostawieniem większej gotówki w kieszeni z niezapłacone mandaty a przy tym mniejsze zużycie paliwa. Moją zośką jeżdżę niewiele ponad rok w czasie którego zrobiłem ok 30 tys km. Wszystko sprawne w tym wypalanie również a samochodzik od początku ma już 195 tys km. Komputer sprawdzałem i wszystko jest OK. (1,9 CDTI 101 koników)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”