Pomocy!!! Ukręcona świeca żarowa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sQcha

#31 Post autor: sQcha »

Ukręcone świece. Zerknij TUTAJ.

grzegorzwww

#32 Post autor: grzegorzwww »

Witam
Właśnie moja Zosia ostała się w serwisie i chłopaki wojują z moimi świecami żarowymi... ani jedna nie chciała się wykręcić i musiałem wyrazić zgodę na dalsze próby "jej" wykręcenia tzn. tej już tylko uszkodzonej. Jak się zerwie to już du.. blada tzn. koszty 800 zł + po ok 200 zł za każdą rozwierconą świecę, która nie wyjdzie i się ukręci!!!

Hm a pojechałem wymienić tylko świece a tu takie koszty się szykują :>

TUX

#33 Post autor: TUX »

ja w środę byłem u gościa
rozwiercił 1 szt + wymiana pozostałych = ok. 70min = 300 zł :(


Obrazek

niestety nie miał wizytówki z Oplem :(

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#34 Post autor: radziko »

W ubiegłym roku również miałem ten problem a koszty takie 2 urwane świece i za wykręcenie obu 140 zł, uszczelka pod głowicę 150, robocizna 200 no i do tego 4 nowe świece coś około 160 zł no i sumie 650 a miała być jedynie wymiana :(

marcinzx1

#35 Post autor: marcinzx1 »

koledzy w słupsku robili mi ukręcone świece po 100 za sztukę plus koszt nowej swieczki

grzegorzwww

#36 Post autor: grzegorzwww »

Witam koledzy
:oops: Nic dodać nic ując ale 4 świeczki po dwóch dniach walki z nimi zostały ukręcone :oops:
Może to wynikać z tego, iż od 2003 roku świeczki nie były zmieniane :shock:

Głowica pojechała do firmy specjalizującej się w rozwiercaniu ukręconych świec :>

Jak już odbiorę autko i rozliczę się :evil: to dam znać co i jak zostało naprawione i za ile..... ale już wiem, że tanio nie będzie :oops:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#37 Post autor: Harry200 »

Jak swoje wymieniałem to dwie bez problemu a dwie to z duszą na ramieniu ze się urwą,uszkodził się trochę gwint w tych dwóch, po poprawieniu gwintów gwintownikiem udało się wkręcić bez problemu.Na razie wszystko jest ok.

grzegorzwww

#38 Post autor: grzegorzwww »

Witam

Całkowity koszt wymiany 4 świec żarowych (ukręconych oczywiście) = 1700 zł :shock:

Marko Serwis w Białej Podlaskiej :lol:
1. Robocizna = 400 zł
2. Części = 780 zł
3. Robocizna innej firmy (rozwiercanie, wyjmowanie wtrysków, planowanie) = 520 zł

ad.1 = próba wykręcenia świec ze skutkiem ich ukręcenia, wykręcenie głowicy i zawiezienie jej do innej firmy która dokonała destrukcji starych ukręconych świec, przywiezienie głowicy już bez świec, założenie z 8 różnych uszczelek, zmontowanie tego wszystkiego do kupy, wymiana oleju, filterka oleju i płynu chłodniczego itp. założenie nowych świec itd. :roll:

ad. 2 = uszczelka głowicy + uszczelka turbiny :shock: + uszczelki kolektorów ssących czy tam wydechowych.... już sam nie wiem bo na FV mam tych uszczelek chyba z 8 :shock: 4 świece NGK, nowy olej 6,5 l (miesiąc temu wymieniałem u nich to weszło 5,5 l a teraz 6,5 l - mechanik coś tłumaczył się że to temu o litr więcej bo w głowicy po rozkręceniu było trochę i musiał teraz zalać tyle co trzeba :lol: ), nowy płyn chłodniczy - chyba ze 5 litrów (mechanior znów coś tłumaczył, że musieli wymienić olej, filtr oleju i płyn chłodniczy bo przy rozkręcaniu głowicy coś tam mogło się do nich dostać i tak na wszelki wypadek wymienili :lol: )
Więc uszczelki to jakieś 500 zł a olej, filtr oleju i płyn chłodniczy to jakieś 280 zł

ad. 3 = rozwiercenie 4 urwanych świec z głowicy, wyjęcie 4 wtrysków (((najlepszy hicior to taki że za wyjęcie 4 wtrysków policzyli sobie 150 zł))) planowanie głowicy.

Zofia postawiona na warsztat w poniedziałek a odebrana dopiero w sobotę :oops:

KOLEDZY i tu się rodzi moje pytanie: czy uważacie, że wszystko jest ok a może ktoś mnie w trąbkę załadował ??? (nie znam się za bardzo w tej materii mechanicznej) już nie pytam czy przypadkiem nie przepłaciłem bo każdy sobie ceni inaczej za usługi ale pytam czy to aż tyle uszczelek trzeba zmieniać (chyba z osiem), czy to olej, płyn chłodniczy musi być zmieniany??? jak tak to ok... jak nie to też już musi być ok :lol: :piwo:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#39 Post autor: Harry200 »

Jak ze zdjęciem głowicy to trochę ale nie za dużo przepłaciłeś,są warsztaty które ukręcone świece wykręcają bez demontażu głowicy a to już koszt najwyżej połowę Twojego.Odnośnie oleju to jeżeli głowica jest demontowana to do oleju dostaje się płyn chłodniczy ,dlatego olej albo wcześniej się spuszcza i zalewa po naprawie z powrotem albo wymienia na koniec na nowy,co do płynu to można go spuścić i zalać z powrotem uzupełniając do właściwego poziomu..W serwisach a w szczególności autoryzowanych olej i płyn wymienia się w takich przypadkach na nowy..

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#40 Post autor: radziko »

u mnie wyszło jak wyżej pisałem a z uszczelek to poszło jedynie pod głowicę i pod pokrywę zaworów. Oleju jak i płynu nie wymieniałem jedynie musiałem dolać. Co do tej ceny którą zapłaciłeś to wg mnie drogo.

pavlo

#41 Post autor: pavlo »

W mojej Zofii problem rozwiązałem w http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/kontakt.php.
Polecam wszystkim bo chłopaki wiedzą co robią. U mnie 100% sukces a miałem urwane 2 świeczki :driver:

44-321 Marklowice, ul.Wyzwolenia 8A
TEL: 32 454 31 62

Awatar użytkownika
micaddo
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2011, 16:39
Lokalizacja: Polska
Model:

#42 Post autor: micaddo »

Jeżeli ktoś potrzebuje namiary na warsztat z okolic Rybnika który wykręca swiece bez sciagania głowicy,(koszt jednej 150zł) adres:44-206 Rybnik, Ślaska 26.Mi jedną też wykrecali bo była urwana ,oczywiście zaraz wszystkie wymienili na nowe NGK.Teraz mam spokój.

kubaa83

#43 Post autor: kubaa83 »

Witam, służę pomocą przy wykręcaniu urwanych świec żarowych w Lublinie (bez zdejmowania głowicy), w razie pytań piszcie na cubuss83@wp.pl

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#44 Post autor: timi68 »

Przeczytałem uważnie temat, ponieważ u mnie nie chce się wykręcić żadna świeca.

Mam w zwiąsku z tym pytanie, czy w ASO przy wykręcaniu świec, ryzyko urwania świecy biorą na siebie ?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#45 Post autor: Dziadek13 »

Widziałem taki trik co do wykręcania świec silnik rozgrzany 90' i zamrażaczem w sprey spsikana sama świeca (schłodzona) do niskiej temperatury leciutko sie wykręciła.Sprey schładza do -67'.Ten sprey jest stosowany w elektronice do szkukania zimnych lutów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”