Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pioter1

#181 Post autor: pioter1 »

witam mam pytanko czy majac cd70 z GIDem powinien mi tez dzialac przycisk Main wtedy dzielony jest ekran na 2 lub 3 zalezy co my tam mamy jak mialem wczesniej Cida w astrzeH to dzialalo.teraz nie wiem czy mi przycisk sie zepsol czy co....?

Przemo_w1

#182 Post autor: Przemo_w1 »

Jest tak jak myślisz, po naciśnięciu tego przycisku powinien ekran powrócić do tych zakładek.

pioter1

#183 Post autor: pioter1 »

bardzo ciekawe czemu mi to nie dziala, czy te zakladki idzie tez wlaczyc za pomoca sterowania w kierownicy , bo mi to jakos nie wychodzi wogole chyba ktos mi zle zaprogramowal ten sprzet.

smaru

#184 Post autor: smaru »

a ja mam takie moze proste pytanie ale nie wiem jak sobie poradzic z taka sytuacja - mam zaprogramowane stacje radiowe od 1 do 9 i jak wciskam przyciski/strzalki na kierownicy to nie ida po kolei tylko np z 2 przeskakuje na 7 potem jeszcze na cos innego itd..
czy da rade to jakos poprawic??? szukalem w intsrukcji ale znlaezc nie moge

Piotrek413

#185 Post autor: Piotrek413 »

U mnie prawe przyciski obok pokrętła głośności służą do szukania stacji ;)
Do przełączania zaprogramowanych masz przycisk po lewej stronie, teraz nie pamiętam który i nie mam jak sprawdzić bo samochodu pod ręką brak. Jeden służy do przełączenia radia na CD a drugi do zmiany stacji radiowej.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#186 Post autor: Bodek »

Na kierownicy po lewej górny przycisk przerzuca kanały.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

smaru

#187 Post autor: smaru »

...orzesz.... az mi sie glupio zrobilo - taaakie proste ;) dzieki
czlowiek sie cale zycie uczy ;)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#188 Post autor: MieHor »

Info dla wszystkich co czekali na polskie menu BC z Navi - cytuję za SIG_MAN'em:

"NIE BĘDZIE PL MENU W BC.
Nie dlatego że nie da się tego zrobić, bo się da.
Móje Signum ma POLSKIE BC i to jedyne auto na dziś.

Problrm polega nie w przetłumaczeniu a w graniu tego softu w radio. Wgranie polega na MECHANICZNYM wgraniu, tj wyjęcie pamięci i wgraniu w nią nowej zawartości - koszt pracy ponad 100zł, czas od 1 go 2h)

To jest połowa.

Druga połowa to wgranie softu w radio (CD70 lub DVD90).
O ile wgranie w CIDa trwa około 1h (16 minut trwa wgrywanie softu w pamięć) to w radiu mamy około 2h (bardzo ciężko jest wlutować pamięć na miejsce bez uszkodzenia radia - 20% szans że radio PADNIE !!!!).

Panie i Panowie, ryzyko jest zbyt duże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Porzucamy na dziś dzień temat.
Całe siły kierujemy w TV in CID.

Dziś rozpisuję konkurs, do wygrania 2 zestawy TV in CID !!!

Temat PL BC ZAMYKAMY, PANOWIE, NIE WARTO !!!
Jak znajdę inny sposób, mniej inwazyjny WRÓCIMY DO TEMATU
"

I jeszcze cytat wypowiedzi kolegi Wołek:

"Projekt tłumaczenia BC został czasowo wstrzymany, na czas rozwoju TV & DVD etc. w CIDZIE. Na pewno do niego wrócimy"

Sig_Man

#189 Post autor: Sig_Man »

No niestety to prawda. Przykro mi, ale po uszkodzeniu 2 x CD70 stwierdziłem, że nie warto ryzykować... Co będzie jak jakieś Wasze radio umrze? Ja je zreanimuję ale nie od ręki.

W ramach rekompensaty zaraz wrzucę na ZKP opis jak dodać UWA :)

WYPOWIEDŹ DOTYCZY PL BC !!!
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 17:24 przez Sig_Man, łącznie zmieniany 1 raz.

norbert_p

#190 Post autor: norbert_p »

Czy mam przez to rozumieć, że wersja testowa Kolegi Wołka z Projektnavi jest wadliwa i nie należy jej uruchamiać w CD70? Proszę o szybką odpowiedź, bo jutro planowałem przetłumaczyć sobie moje navi na język polski (mam w tej chwili angielski)...

Anony Mous

#191 Post autor: Anony Mous »

Navi chodzi bez zastrzeżeń od x czasu.Kolega SigMan pisze o tłumaczeniu BC.

Michalek1911

#192 Post autor: Michalek1911 »

A ta wersja tłumaczenia navi pod BC wnosi jakieś zmiany czy już nie warto aktualizować?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#193 Post autor: MieHor »

Michalek1911, nie bardzo rozumiem o co pytasz?

Przecież wyraźnie jest wcześniej napisane, że prace nad spolszczeniem całego BC (Menu BC PL) zostały wstrzymane na czas nieokreślony.

Dotychczasowa polska nakładka Menu Navi PL w wersji ostatecznej udostępniana do testowania jest i działa poprawnie (oczywiście z zastrzeżeniami podanymi w instrukcji instalacji)

Michalek1911

#194 Post autor: Michalek1911 »

W maju wgrałem tłumaczenie navi i do dziś działa dobrze. Natomiast widziałem że jesienią pojawiła się nowa wersja tłumaczenia która miała być tą ostateczną przed wgrywaniem tłumaczenia BC. Teraz, gdy już wiemy że prace nad BC zostały wstrzymane pytam czy opłaca się wgrywać to tłumaczenie które pojawiło się jesienią. Czy wnosi ono jakieś istotne zmiany?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#195 Post autor: MieHor »

Nie wiem czy ostateczna wersja wniosła coś nowego (po prostu nie mam z czym porównać), ale na pewno zostały usunięte słynne błędy literowe i najważniejsze wg zapewnienia autora/ów jest ostateczna i najbardziej stabilna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”