[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#196 Post autor: Bodek »

kaliope pisze:
Bodek_K pisze:Zalałem wczoraj pełny bak i miła wiadomość dla mnie:
- spalanie według kompa 9,3 (jazda po mieście)
- spalanie realne zatankowany cały bak, przejechane prawie 6 setek (jazda po mieście) - spalanie 8,6

Strasznie oszukuje ten komp :>, szkoda, że nie mam CarPass - u zrobiłbym małą korektę ;)
zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać lub wyciągać wnioski, powtórz identyczne tankowania na kolejnych dwóch, trzech bakach, na tym samym dystrybutorze. Ja robiłem korekte przez pół roku....i dalej czasami komp podaje dziwne liczby.
Nie mam zamiaru jeszcze tego zmieniać, nie przeszkadza mi, chciałem zobaczyć wiarygodne spalanie, to jest pierwszy pomiar.
Tankuje teraz tylko pełny bak i tylko na jednej stacji.
Myślę, że po trzech pomiarach będę mógł coś powiedzieć.

A wielkość korekty jest dla mnie i pewnie grzebał w nim nie będę.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#197 Post autor: rhaaziel »

Bodek_K, korekta się przydaje, mało która Zośka podaje zużycie dobrze, a miło jest widzieć w miarę wiarygodne liczby na wyświetlaczu kompa, przynajmniej mnie to cieszy :lol:

Przy użyciu op-coma sama korekta jest banalnie prosta, problemem jest dobór wartości jaką należy wprowadzić. Tak jak wspomniał wcześniej kaliope, potrzeba na to masę czasu i dokładnych pomiarów. Ja wprowadzałem w sumie korektę 5 razy, za każdym razem minimum dwa baki do pełna z tego samego dystrybutora i mogę powiedzieć, że chyba lepiej już nie ustawie gdyż pewien błąd zależny od trybu jazdy zawsze zostanie. Niestety nie ma tutaj idealnego środka gdyż na miasto korekta (na +) powinna być mniejsza niż na trasę, gdzie komputer ma wybitne tendencje do zaniżania spalania.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

dneo

#198 Post autor: dneo »

Tankowanie Ultimate BP do pełna w ostatnią sobote:35,45 litra (cześniej też do pełna ON Ultimate BP)
Przejchane 561,2km.
Spalanie 6,32l/100km
Głównie W-wa, bez tras poza miasto, ale jazda poza szczytem czyli bez korków. Było wpalanie filtra DPF: musiałem przetestować jedyna expresówkę w W-wie (nawt 2x ;) )
Spalanie z komputera 7,2; średnia prędkośc (też z kompa): 36km/h
:driver:

Anony Mous

#199 Post autor: Anony Mous »

dneo pisze: Spalanie 6,32l/100km
Głównie W-wa, bez tras poza miasto, ale jazda poza szczytem czyli bez korków. Było wpalanie filtra DPF:
jeśli Ci pali 6.2 w mieście...i do tego zimie.....i do tego z DPF do gratulacje. Ale 2 tys obrotów to Ty chyba nie przekraczasz.

dneo

#200 Post autor: dneo »

Nie jestem sportowym kierowcą to fakt. Ale też staram się nie zieniać biegu poniżej 2500/3000.
I jakos tak wychodzi... :lol:

ronin

#201 Post autor: ronin »

Nie wierzę w to spalanie "w mieście". Nawet z kapeluszem na głowie jest to niewykonalne a już szczególnie w zimie i z dopalaniem filtra DPF :>

dneo

#202 Post autor: dneo »

sorki, ale tak wychodzi z obliczeń. Raczej kalkulator i excel się nie pomylą...
Wcześniej tankowałem się 10.01 i wtedy z obliczenia wyszło 5,63 a komp pokazywał 5,7. Ale wtedy to była tylko trasa (680km) i średnia prędkość wyszła 63km/h

ronin

#203 Post autor: ronin »

Wg danych technicznych Zośka "w dizlu 120 KM" w mieście pali 7,7. Ponieważ producenci z reguły zaniżają spalanie mniemam że twoje auto produkuje paliwo ;)

dneo

#204 Post autor: dneo »

taaa,
albo wyłączam silnik i pcham żeby było taniej i mniej paliło :lol:

hiuidiui

#205 Post autor: hiuidiui »

Moja Zosieńka pali tyle, ile jej wleję, nic mniej nic więcej :lol:

kubik_CDTi

#206 Post autor: kubik_CDTi »

Ostatnia trasa północ-południe(odwrotnie już nie było tak dobrze) :lol: czyli 700km pełnego przekróju dróg,warunków temperatur,prędkości itp. w tym zakopianki.
Średnia 95km/h spalanie 7,2l,jak dla mnie super,szczególnie,gdy wiadomo jaka to jazda.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 16:51 przez kubik_CDTi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#207 Post autor: MieHor »

I znowu mili Państwo toczycie jałowy spór, ile samochód z silnikiem CDTI pali (zużywa paliwa) zależy głownie od kierowcy i sprawności samochodu. Ja mam dopiero pół roku furę z tym silnikiem i może mam PSJ, ale wyniki są widoczne w stopce

kicaj

#208 Post autor: kicaj »

ronin, uwierz jest to mozliwe
ja jadac spokojnie przez miasto, wieczorem w weekend, jeszcze w dodatku bez klimy spokojnie na tempomacie 50-60 przez miasto jestem w stanie na dystansie zejsc ponizej 5-6 l/100km (na oko ze wskazan BC) no moje dan etez widac, a po wejsciu na profil mozna sie dowiedziec szczegolow ;)

Przemcio

#209 Post autor: Przemcio »

Nie jest tajemnicą że spalanie jest zależne od temperatury silnika ( pomijam celowo technikę jazdy ) czyli od sprawnego termostatu i tyle i aż tyle ;)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 17:59 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

kubik_CDTi

#210 Post autor: kubik_CDTi »

Ja w korku na zakopiance miałem średnią 5,9l :lol: a Vśr 33km/h.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”