Dziwne tykanie podczas jazdy!!! prosze o pomoc

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinutek

Dziwne tykanie podczas jazdy!!! prosze o pomoc

#1 Post autor: marcinutek »

od niedawna mam zafire 1.6 16v w benzynie i podczas jazdy wzar z dodawaniem gazu słyszalne jest tykanie z prawej strony wie ktoś jaka może być przyczyna i koszt naprawy

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

A jak masz maksymalnie skręcone koła i dodasz gazu to nie słychać tego bardziej..

marcinutek

#3 Post autor: marcinutek »

podczas zwiekszania prędkośni tykanie ustaje
a skręcanie nie powoduje tego nasilenia
Ostatnio zmieniony 17 lut 2011, 17:09 przez marcinutek, łącznie zmieniany 2 razy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#4 Post autor: Harry200 »

Przychodzi mi na myśl przegub z prawej strony ale przy skręconych kołach na maksa i dodaniu gazu powinny się te odgłosy nasilać..

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#5 Post autor: Dziadek13 »

Czy te tykanie jak piszesz jest jednostajne czy zwiększa sie wraz z szybkością ?.

marcinutek

#6 Post autor: marcinutek »

gdy wskocze na wyższe obroty tykanie znika dzieje sie to raczej jak mam pedał gazu wciśnięty do połowy i mniej;[

DAREK 78

#7 Post autor: DAREK 78 »

to tykanie jest w silniku czy w kolach

marcinutek

#8 Post autor: marcinutek »

wiesz ciężko ocenić DAREK 78 ponieważ jak jade na luzie to tykanie ustaje wiec koła chyba odpadają ale nie wiem nie znam sie na mechanice

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#9 Post autor: plutmen1 »

To tyrkotanie to jest od zaworku par paliwa znajduje się on nad puszką od filtra powietrza taki czarny, do niego dochodzą dwa wężyki, co dziwne u mnie też terkocze ale tylko jak temperatura jest ujemna na dworze, jedni też mówili że może być nieszczelny filtr węglowy, który znajduje się w nadkolu zdrezaka przedniego. Ja jeszcze nie sprawdzałem, ale jak było ciepło to nic nie terkotało. Inni też piszą że jak terkocze to dobrze, bo wtedy pracuje, jak jest tego naprawde nie wiem.

michi

#10 Post autor: michi »

Mam również to tyrkotanie zawsze jak jest mocniejszy mróz i występuje to w momencie początkowego rozpędzania się na każdym kolejnym biegu czyli w momencie oporu silnika.Raczej nie jest to nic niepokojącego,bo mam to od początku mojej jazdy zochą i nic innego złego się nie dzieje.

marcinutek

#11 Post autor: marcinutek »

dzięki wszystkim za pomoc może gdy sie zrobi cieplej to przestanie póki co mamy zime ;p pozdrawiam wszystkich

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#12 Post autor: Harry200 »

Masz dobry słuch,odgłos pracy tych zaworków jest słabo słyszalny przy wszystkich odgłosach pracy samochodu.. :D

marcinutek

#13 Post autor: marcinutek »

no chyba tak żeczywiście dziś temp. 2 C na + i trykotania nie słychać szerokości

DAREK 78

#14 Post autor: DAREK 78 »

mechanik co powiedzial byles wogule u mechanika

Czarny1010

#15 Post autor: Czarny1010 »

Nie wiem jak w 1,6 ale w 1,8 czasami słychać cykanie zaworu zwrotnego paliwa znajduje sie on po lewej stronie nad filtrem powietrza (stojąc z przodu auta). Moja rada odpal auto, podnies maske i posłuchaj czy to przypadkiem nie to oczywiscie mozesz dodać gazu linką przy przepustnicy, czestotliwosc cykania powinna byc takasama,natomiast podczas schodzenia auta z obrotów cykanie powinno zanikać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”