Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Puzon

#331 Post autor: Puzon »

H,Łajszczak pisze:kontrolka błędu silnika Ci się nie zapala po odpaleniu silnika :?:
no właśnie nic mi się nie zapala, żadna kontrolka. A co do paliwa to może tak ale nie wiem bo niema tego chyba jak sprawdzić, może filtr paliwa wymienić?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#332 Post autor: Harry200 »

Filtr paliwa nie zaszkodzi a paliwo możesz sprawdzić ,wlej trochę paliwa do jakiegoś słoiczka i zostaw na noc na zewnątrz,jak rano będzie lekko mętnawe to raczej ścina Ci się parafina w paliwie..Jak później jeździsz to silnik sprawuje się w porządku :?:

Puzon

#333 Post autor: Puzon »

Silnik pracuję dobrze nie zauważyłem żadnych zmian, miałem połowę baku paliwa więc pojechałem na inna stację i do pełna wlałem żeby się wymieszało, zobaczę jutro rano jak odpala, a z tym słoiczkiem zobaczę też.

No więc dziś rano odpalił za 1 razem, więc wina to paliwo, tak jak koledzy napisali. wielkie dzięki.
Mam pytanie odnośnie świec czy Te będą pasowały do mojego Auta i czy firma dobra, jak są jakieś lepszej firmy to proszę o linka.

pawel41

#334 Post autor: pawel41 »

witam mam problem z odpalaniem zosi .swiece wymienione i akumlator filtr poprzednio mialem viki z tym samym silnikiem 2.0dti przejechane 230tys i nic zero awari podsuncie pomysly z gory dzieki

Anony Mous

#335 Post autor: Anony Mous »

Dziś bawiąc się OC zauważyłem że mój chip rozruchowy (a raczej przekaźnik) daje do kompa informację o temp. płynu -5 stopni. Jak jest u Was ?? Czy macie niższą temp. Czy np jak by dawał -30 to wtedy grzanie świec i dawka paliwa byłaby inna ??

aice10

#336 Post autor: aice10 »

Witam,
Czytałem na stronie zafiraklub o Waszych problemach z odpalaniem. Co pomogło i czy wogole bo mi już się kończą pomysły i muszę albo odpalać z plaka albo chełtać i chełtać. Wymieniłem przelewy i jakby przez 2 dni był spokój a teraz znowu powróciło. Na kompie zero błędów, świece żarowe też dobre. Postoi kilka godzin i klops. Tak jakby paliwo się cofało przez ten czas. Możecie mi coś doradzić?Silnik 82km diesel

rafi

#337 Post autor: rafi »

Wiyam kolege, sprawdz filtr paliwa może być nieszczelność na obudowie najlepiej przetrzyj rękom spód filtra czy nie jest wilgotny, oringi w gniazdach przewodów paliwowych w filtrze. Ja właśnie tam miałem nieszczelność ,wymieniłem oringi i mam spokój z filtrem.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#338 Post autor: Harry200 »

Jeszcze mogą być uszczelniacze trawersów wtryskiwaczy,wtedy nie tylko zapowietrza się układ ale także olej dostaje się do paliwa,paliwo w zbiorniku jest ciemnego koloru..

aice10

#339 Post autor: aice10 »

Słuchajcie a jest jakaś pompka paliwa przy zbiorniku paliwa?? Dzisiejszej nocy postawiłem tył samochodu znacznie wyżej niż przód i od pierwszego strzału zapalił

KALI

#340 Post autor: KALI »

potwierdzam trawersy sprawdz kolor paliwa w filtrze paliwa jeśli bedzie koloru czarnego to na 100 procent padły ci te uszczelniacze ja to przerabiałem

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#341 Post autor: Harry200 »

aice10 pisze:Słuchajcie a jest jakaś pompka paliwa przy zbiorniku paliwa
w dieselkach 2.0 i 2.2 nie ma pompy paliwowej,jak postawiłeś tył wyżej i zapaliła to raczej trawersy,sprawdzić kolor paliwa..

ket

#342 Post autor: ket »

Witam serdecznie.
Czy ktoś pamięta rozmiar uszczelki - podkładki miedzianej pod wtrysk 2.0 DTI 16V Y20 DTH oryginalny nr. katalogu 821675.
Dziękuję za info.
Janusz

aice10

#343 Post autor: aice10 »

Dzisiaj postawiłem normalnie czyli na równym i znowu na plak odpaliłem. Dlaczego ja wcześniej nie czytałem nic o tym silnku:(. Za darmo już bym go nie chciał. Jutro wymienię te trawersy i zobaczymy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#344 Post autor: Harry200 »

Nie jest tak żle z tym silnikiem,uszczelniacze trawersów wymienisz i będziesz odpalał bez problemu,w innych silnikach i markach samochodów będziesz miał problemy z DPF,w VW sprzęgła dwumasowe po 60tys km do wymiany itd.

ziunio

#345 Post autor: ziunio »

2500 zł = nowa pompa + brak problemów z odpalaniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”