[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skrool
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: ZPY zach-pom
Auto: 1,8 92 KW, aut
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#301 Post autor: skrool »

No i jestem w szoku. Do zbiornika o pojemności 54 l wodnej weszło 46,35 litrów gazu a z wyliczeń powinno wejść max 43l.. Co wy na to ?

Woytas

#302 Post autor: Woytas »

skrool pisze:Do zbiornika o pojemności 54 l wodnej weszło 46,35 litrów gazu a z wyliczeń powinno wejść max 43l.. Co wy na to ?
Nie przejmuj się tym - mamy spory mróz i dlatego weszło więcej
pozdr

emjot

#303 Post autor: emjot »

Mi do 57 l wchodzi 48-49. I nie zawsze odbija. Czasami też jest kwestia ustawienia pływaka w zbiorniku.

krzysiek82

#304 Post autor: krzysiek82 »

witajcie
Zamieszczam w tym dziale a nie w LPG ponieważ sprawa dotyczy bardziej kwestii karoserii niż samego LPG.
Mam do Was prośbę, jak macie mocowaną butlę do podłogi? czy tylko za pomocą koszyka, czy też przykręcana do podłogi? Jeśli tak prosiłbym o jakąś fotkę od strony bagażnika jak to wygląda i czy podłoga pod ciężarem butki nie deformuje się. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#305 Post autor: firek »

krzysiek82, Ja mam zamontowaną butlę do podłogi(sam montowałem) z użyciem tzw. dystansów więc podłoga się w rzaden sposób nie odkształca. niektórzy koledzy twierdza że maja butle w samym koszu, podobnie jak ty czekam na foty z ich montażem. pozdrawiam ;)

krzysiek82

#306 Post autor: krzysiek82 »

firek pisze:krzysiek82, Ja mam zamontowaną butlę do podłogi(sam montowałem) z użyciem tzw. dystansów więc podłoga się w rzaden sposób nie odkształca. niektórzy koledzy twierdza że maja butle w samym koszu, podobnie jak ty czekam na foty z ich montażem. pozdrawiam ;)
w sieci znalazłem sporo fotek montażu butli ale tylko ze spodu, ciekaw jestem jak to wygląda od wnętrza. Tak bardzo chciałbym uniknąć, wiercenia w podłodze. Miałem robić swój kosz, ale żaden gazownik nie chce się podjąć kontynuacji instalacji gdy ja sam zamontuje sobie zbiornik. W sumie nie dziwię się, ale z drugiej strony nie jestem w stanie zaakceptować jakiegokolwiek druciarstwa.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#307 Post autor: firek »

krzysiek82, tak jak piszesz ja również się nie dziwię że niechcą się podjąć kontynuacji montażu bo jednak gdyby niedaj Bóg coś się stało to Oni nadstawiaja swoją d..ę. Ja osobiście druciarstwem nazwałbym montaż zbiornika w samym koszu, gdyż przepisy jednoznacznie określają że zbiornik ma być zamontowany na stałe, śruby maja być takiej a nie innej wytrzymałości, zachowane odległości od układu wydechowego itd.. Na fotki z wnętrza auta to niestety raczej szybko się nie doczeksz bo chyba ciężko będzie kogoś namówić na demontaż tylnych foteli i tapicerki, tylko po to aby sfotografować 4 - 5 łbów śrub.

krzysiek82

#308 Post autor: krzysiek82 »

firek pisze: Na fotki z wnętrza auta to niestety raczej szybko się nie doczeksz bo chyba ciężko będzie kogoś namówić na demontaż tylnych foteli i tapicerki, tylko po to aby sfotografować 4 - 5 łbów śrub.
hmm, fakt zupełnie zapomniałem o tym, że będę musiał zdemontować te fotele na czas montażu bo inaczej mi wszystko upaprzą i porysują. Obecnie wnętrze wygląda jak nowe i chciałbym aby tak pozostało :mrgreen:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#309 Post autor: firek »

krzysiek82, nie musisz nic demontować, jeśli masz odstawiać auto do porządnego zakładu to nie masz się o co martwić, sami wszystko zdemontują i zamontują i nie powinieneś zauważyć róznicy ;)

krzysiek82

#310 Post autor: krzysiek82 »

firek pisze:krzysiek82, nie musisz nic demontować, jeśli masz odstawiać auto do porządnego zakładu to nie masz się o co martwić, sami wszystko zdemontują i zamontują i nie powinieneś zauważyć róznicy ;)
Teoretycznie tak powinno być w praktyce wiadomo jak to wygląda :(

kobra

#311 Post autor: kobra »

krzysiek82 pisze:
firek pisze:krzysiek82, nie musisz nic demontować, jeśli masz odstawiać auto do porządnego zakładu to nie masz się o co martwić, sami wszystko zdemontują i zamontują i nie powinieneś zauważyć róznicy ;)
Teoretycznie tak powinno być w praktyce wiadomo jak to wygląda :(
to tylko samochód a ty placisz za usługe, więc niewidze żadnego problemu 8)

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#312 Post autor: firek »

krzysiek82, Widze że sam zajmujesz się kilkoma działalnościami, więc nie rozumiem z kąd taka opinia o innych firmach, jeszcze zresztą nie sprawdzona bo przecież nie zamontowałeś instalacji...

Awatar użytkownika
skrool
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: ZPY zach-pom
Auto: 1,8 92 KW, aut
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#313 Post autor: skrool »

Krzychu21 pisze:Witam
Właśnie zagazowałem swoją zośkę instalacja na Stagu + Listwa i wtryskiwacze FAST REG -by OMVL (niebieskie) .
Tylko jest problem bo chek mi się zapalił i był u montera podpiął kompa i zgasił go ale po paru km znowuż świeci jutro jadę do niego mam nadzieje że poradzi sobie :?
i zauważyłem spadek mocy na gazie już nie rwie tak do przodu :) jak na PB, a i jeszcze jak daje gazu to jakby lekkie szarpanie wyczuwam.
Trochę głośnawe te wtryski ale na szczęście nie słychać jak się siedzi w srodku :)

czy ten Interfejs będzie dobry ??
Też u mnie po około 150-200 km zaświeciła się kontrolka. Po odczycie wyszło, że sonda lambda, wykasowałem błąd, a po kolejnych 200 km oświeciło ją ponownie. Dziś byłem u gazownika na przeglądzie po pierwszym 1000 km, wyregulował, skasował błąd. Ma się nie pojawiać ten błąd ponownie. Słyszałem, że takie zachowanie po montażu to norma.

Krzychu21

#314 Post autor: Krzychu21 »

Jestem świeżo po wizycie u gazownika wyregulował mieszankę i teraz nie ma różnicy czy jade na PB czy gazie, a chek sam zgasł przed warsztatem jak czekałem na gazownika to zgasiłem i przy zapalaniu już go nie było :P sie go wystraszyła :lol:
firek pisze:Krzychu21A co do interfejsu to nie wiem czy wiesz ale jeśli zmienisz cokolwiek w ustawieniach instalacji to stracisz gwarancję..Taka polityka STAGA Pozdro
a to nie wiedziałem, to dam se na razie na spokój, poza tym mam blisko do gazownika zawsze można podjechać
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 10:41 przez Krzychu21, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#315 Post autor: opelmen »

Woytas pisze:
skrool pisze:Do zbiornika o pojemności 54 l wodnej weszło 46,35 litrów gazu a z wyliczeń powinno wejść max 43l.. Co wy na to ?
Nie przejmuj się tym - mamy spory mróz i dlatego weszło więcej
pozdr
Nie wiem czy mróz tutaj ma jakieś znaczenie, u mnie do 55l zbiornika zawsze wchodzi 47l LPG a pływak nie był w żaden sposób regulowany..
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”