[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kicaj

#211 Post autor: kicaj »

nie wiedzialem ze w ZB jest seryjny start-stop... ;)

domyslam sie ze z gorki bylo ;)

kubik_CDTi

#212 Post autor: kubik_CDTi »

To z całego odcinka zakopane-kraków,jak zjeżdżałem z górki i przejeżdżałem przez zakopane to na samym początku było 3,4l :lol:

briano

#213 Post autor: briano »

U mnie srednie spalanie 7,3l przy raczej oszczędnej jeździe.

kicaj

#214 Post autor: kicaj »

u mnie wyglada podobnie ;)
ale ciekawostka...
robilem ostatnio trase HH-Jena 500km w jedna strone, droga spokojna, jazda albo przepisowo albo 140 na tempomacie, z krotkim (50km) wyskokiem na 180 (pusta droga to mozna bylo). w druga strone tak samo.
w jedna strone tankowalem na lokalnej stacji zwykle paliwo srednia wyszla na komp 6.7, w druga strone shell diesel fuelsafe - wyszlo 6.1...
czyzby rzeczywiscie to dziala, znaczy sie paliwo shell'a?

a przy 180km/h zlopie 10-11l/100km ;)

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#215 Post autor: BajBus »

przy ujednoliconym trybie jazdy taka niewielka różnica, to przy zróżnicowanym trybie nie sądzę żeby kto kolwiek odczuł tą różnicę, więc raczej "pic na wodę fotomontaż"
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

corsar

#216 Post autor: corsar »

Jak na razie wyjeździłem 4 zbiorniki - za każdym razem leję do pełna i opróżniam prawie do rezerwy - trochę trasy, trochę miasta, często niedogrzany - mam raczej ciężką nogę chociaż na zimowych trasach nie przekraczam 120km/h i jestem mile zaskoczony 6,4-6,6 litra ! Komputer mocno zawyża 7,5.
Na biegu jałowym po rozgrzaniu pokazuje 1,0-1,1 l/h gdy jest powyżej zera i 1,2-1,3 na siarczystym mrozie. Klima wyłączona. Trochę dużo chyba.

kicaj

#217 Post autor: kicaj »

corsar pisze:Komputer mocno zawyża 7,5.
to mozna skorygowac fejsem, ale swiadczy zapewne o czyms...
corsar pisze:Na biegu jałowym po rozgrzaniu pokazuje 1,0-1,1 l/h
z klima dzialajaca...
na mrozie musi wiecej chlipac... ;)

BajBus, jedna droga na poludnie, druga na polnoc... a naprawde jechalem tak samo. mialem czas, nie spieszylem sie, tylko raz mialem "czysty" odcinek gdzie mozna szybciej pomykac ;) nie cierpie gdy sie leci 200 i ktos sie wpycha na 3ci pas przed ciebie, tak ze po hamulcach trzeba ostro...
wiec moze jednak cos jest z paliwem???

m.toczek

#218 Post autor: m.toczek »

Witam!
Koledzy może ktoś ma taki silnik jak ja oraz uruchomioną opcję pokazywania spalania?
Chciałbym się dowiedzieć ile Wam pali taki silnik.
Z góry dzięki za odpowiedź. :piwo:
pozdrawiam
:driver:

misiakrp

#219 Post autor: misiakrp »

mi ostatnio caly czas kręci sie koło 6 litrów
a nawet ostatnio jak miałem trase poznan leszno a reszta głownie miasto to pokazało mi 5,7 srednie spalanie !(leciałem może czasmi 140 ;) )

a tak na dojazd do pracy i po miescie 6 -6,2
wiec jak spalanie to ok

Anony Mous

#220 Post autor: Anony Mous »

misiakrp pisze:
a tak na dojazd do pracy i po miescie 6 -6,2
wiec jak spalanie to ok
sprawdz ile Cię okłamuje komputer. W mieście nie ma szans osiągnąć taki rezultat.

m.toczek

#221 Post autor: m.toczek »

mnie się wydaje że moja zośka jakoś dużo pali nie mam możliwości sprawdzenia co mówi komputer bo nie załączona opcja, fakt faktem jazda po mieście ale noga lekka, bo moja żonka szanuje auto myślę, że tak w granicach 10/100km się mieszcze, czy to norma i co możnaby zrobić aby zmniejszyć spalanie (oprócz zostawienia auta w garażu), czy poprostu przyzwyczaić się do tego stanu rzeczy, co było można to wymienione po zakupie, rozrząd, filtry, oleje...

Anony Mous

#222 Post autor: Anony Mous »

m.toczek pisze:mnie się wydaje że moja zośka jakoś dużo pali nie mam możliwości sprawdzenia co mówi komputer bo nie załączona opcja, fakt faktem jazda po mieście ale noga lekka, bo moja żonka szanuje auto myślę, że tak w granicach 10/100km się mieszcze, czy to norma i co możnaby zrobić aby zmniejszyć spalanie (oprócz zostawienia auta w garażu), czy poprostu przyzwyczaić się do tego stanu rzeczy, co było można to wymienione po zakupie, rozrząd, filtry, oleje...
Ten typ tak ma i spalanie rzędu ok 10L/100 w mieście w zimie to normalny wynik.

Pedro
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 17 gru 2009, 22:20
Lokalizacja: Tarnów
Model:

#223 Post autor: Pedro »

7,7L to średnie spalanie z ostatnich 7500 km 80% miasto 20% krajowe drogi. Paliwo głównie BP Ultimate, czasami Orlen Verva

kubik_CDTi

#224 Post autor: kubik_CDTi »

Zafira na zimno straszne ilości paliwa opiernicza niestety... :cry:
Zimą wyłącznie po małym mieście gdzie trasy są z cyklu 1km,problemem było uzyskać wynik poniżej 10-11l,ale wystarczy,że podgrzeję webasto tak do 30st.C i już spalanie robi się 8-9l.

Anony Mous

#225 Post autor: Anony Mous »

m.toczek pisze:mnie się wydaje że moja zośka jakoś dużo pali nie mam możliwości sprawdzenia co mówi komputer bo nie załączona opcja, fakt faktem jazda po mieście ale noga lekka, bo moja żonka szanuje auto myślę, że tak w granicach 10/100km się mieszcze, czy to norma
zapytaj kolegę licznik. On robi tysiące km po mieście w automacie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”