[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#256 Post autor: kubik_CDTi »

Więc tak,jadę sobie normalnie auto ma seryjną moc,wszystko fajnie.
Przychodzi mi chęć pojechać ambitniej,wciskam SPORT i wtedy aktywuje się mapa z mocnymi nastawami i w moim wypadku ze 134KM,robi się 160KM,efekt kiedy robi to się podczas przyspieszania,jakby odpalało się nitro :lol:

DaRek7

#257 Post autor: DaRek7 »

kubik_CDTi pisze:Więc tak,jadę sobie normalnie auto ma seryjną moc,wszystko fajnie.
Przychodzi mi chęć pojechać ambitniej,wciskam SPORT i wtedy aktywuje się mapa z mocnymi nastawami i w moim wypadku ze 134KM,robi się 160KM,efekt kiedy robi to się podczas przyspieszania,jakby odpalało się nitro

:lol: No, tak sobie właśnie pomyślałem ale źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o stronę techniczną, czy miałeś przycisk SPORT czy go dołożyłeś :?:

Szymon78

#258 Post autor: Szymon78 »

to tak w oli rekordu Orbita :P co sie nie da jak sie da.

Dawki korekcyjne perfekt- i to na DTH-u
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

kubik_CDTi

#259 Post autor: kubik_CDTi »

DaRek7 pisze:
kubik_CDTi pisze:Więc tak,jadę sobie normalnie auto ma seryjną moc,wszystko fajnie.
Przychodzi mi chęć pojechać ambitniej,wciskam SPORT i wtedy aktywuje się mapa z mocnymi nastawami i w moim wypadku ze 134KM,robi się 160KM,efekt kiedy robi to się podczas przyspieszania,jakby odpalało się nitro

:lol: No, tak sobie właśnie pomyślałem ale źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o stronę techniczną, czy miałeś przycisk SPORT czy go dołożyłeś :?:
Miałem,ale znam też sztukę z takim mykiem i dokładanym przyciskiem.

Orbit

#260 Post autor: Orbit »

Szymon78 pisze:to tak w oli rekordu Orbita :P co sie nie da jak sie da.

Dawki korekcyjne perfekt- i to na DTH-u
[url=http://img28.imageshack.us/img28/9765/20110313079.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
Szymon , nie rozbijaj mnie ... Chwilowe machnięcia po dodaniu pedału gazu ... mam nawet mniejsze ... Nagraj Film TAK JAK JA to zrobiłem a nie pokazujesz fotkę ... ja Ci zrobię zdjęcie z CHWILOWYM SPALANIEM ""0 "" ZERO , hahahah , ZRÓB FILM TELEFONEM !!! wtedy pogadamy . a NA RAZIE TWOJA FOTA WĘDRUJE MIEDZY BAJKI !!! Zwłaszcza z tym SILNIKIEM ktory masz .. :) powodzenia !!!!

Szymon78

#261 Post autor: Szymon78 »

Orbit nie strzelam, do ciebie... a zdjęcie wykonałem bez zadnego pedałowania (o którym własnie sie dowiedziałem) czy tam jakiś trików. Zaparkowałem auto i studziłem turbo pod blokiem i taki mam wynik. Jak temp na dworze była na "-" wynik mialem 0,5l/h

dla niedowiarków (a na takiego wyglądasz) przy kolejnej okazji zrobią filmik i kwita

Orbit

#262 Post autor: Orbit »

chwilowe spalanie w silnikach 1,9 waha się w okolicy 0.9 - 1,1 i to jest dobry wynik ... a ty nagle wyskakujesz z 0.3 ... :lol: nie . nie wierze . no chyba ze nie nasz 1,7

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#263 Post autor: stapaw »

Orbit pisze:chwilowe spalanie w silnikach 1,9 waha się w okolicy 0.9 - 1,1 i to jest dobry wynik ... a ty nagle wyskakujesz z 0.3 ... :lol: nie . nie wierze . no chyba ze nie nasz 1,7
Witam.U mnie bez klimy i świateł 0,6 -0,8 dodam że komputer skorygowany.Kilka razy nawet 0,5 widziałem.Oczywiście wszystko na rozgrzanym silniku.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#264 Post autor: rhaaziel »

U mnie na rozgrzanym, bez klimy, na postoju średnie spalanie to najczęściej 0,8l/h aczkolwiek czasami spada do 0,7. BC mam możliwie dobrze skalibrowany, bawiłem się z tym ponad pół roku!
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Szymon78

#265 Post autor: Szymon78 »

Panowie/-nie nie będę tu kitów wciskał.. ale pisze prawdę. Przy najbliższej okazji udokumentuję to nagraniem video tak ze kopary wam opadną :lol: - zresztą tak samo jak mi. Tak jak pisałem zima jak silnik rozgrzałem miałem 0,5l .. ale to co wczoraj zobaczyłem mnie zadziwiło -stąd to zdjęcie (co prawda cyferka przeskakuje 0,3-0,4-0,3-0,4,...) ale faktem jest.

Zosia średnio pali mi 7,6l/h i jest to zgodne z rzeczywistością (mierzone na tym samym dystrybutorze)

Orbit

#266 Post autor: Orbit »

stapaw pisze:
Orbit pisze:chwilowe spalanie w silnikach 1,9 waha się w okolicy 0.9 - 1,1 i to jest dobry wynik ... a ty nagle wyskakujesz z 0.3 ... :lol: nie . nie wierze . no chyba ze nie nasz 1,7
Witam.U mnie bez klimy i świateł 0,6 -0,8 dodam że komputer skorygowany.Kilka razy nawet 0,5 widziałem.Oczywiście wszystko na rozgrzanym silniku.Pozdrawiam
ja mam włączone Światła Automatycznie , wiec podawałem wynik z włączonymi .. + radio gra , co słychać
ogólnie 1,9 pali trochę więcej, no ale nie ma co się dziwić , ...ale bez przesady nie wierze aby na stałe chwilowe spalanie pokazywało 0,3 L w silniku 1,9

Szymon78

#267 Post autor: Szymon78 »

1,9 150KM -w standardzie

ja tez mam światła na AUTO w wariancie 5 - świeci tylko przód + ustawienia nawiewu jak widać (klima wyłączona, radio tez). auto zamkniete (tak ze zadne oświetlenie auta sie nie świeci).. Jedynie ja i moja śpiąca pociecha była w tym momencie wewnątrz
Skrzynia w pozycji P

DaRek7

#268 Post autor: DaRek7 »

kubik_CDTi pisze:ale znam też sztukę z takim mykiem i dokładanym przyciskiem

Jeśli możesz coś więcej??? Chętnie bym coś takiego sobie zrobił ale nie wiem czy brakuje tylko przycisku czy trzeba coś więcej przerabiac :?:

Jamborski Dariusz

#269 Post autor: Jamborski Dariusz »

Witam wszystkich ostatnio gdy jechałem za krakowa na targi do
kielc nie jechając przez żadne z miast moje spalanie wyszło na 100km 5,0 zakładając że komputer mnie okłamuje tak 0,2 l oczywiście jechałem bez klimy a zosia jechała w 4 osoby więc myśle że jest to dobry wynik?

Anony Mous

#270 Post autor: Anony Mous »

Jamborski Dariusz pisze: 5,0 zakładając że komputer mnie okłamuje tak 0,2 l oczywiście jechałem bez klimy a zosia jechała w 4 osoby więc myśle że jest to dobry wynik?
Nie no nie wytrzymam....jednym pali 6 w mieście i do tego zimą a innym 5 w trasie. Zaraz sie znajdzie taki co mu 4 pali.

99% użytkownikom ZB pali około 6-6.5 w trasie, min. 5.7-5.8 i 8-9 w mieście....czyli srednio około 7-7.5.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 22:26 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”