[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#331 Post autor: marwisn »

krzysiek82 pisze:
maly.art pisze: Miałem identyczny problem, wystarczy regulacja u gazownika i będzie ok.
Dawka zwiększona o 10% i teraz nawet przy max bucie nie wywala błędu, testy drogowe i moje odczucia są teraz takie jakbym jechał na benzynie a nie na gazie. Jest rewelacyjnie.
Napisz jak Ci spalanie będzie wychodzić.

krzysiek82

#332 Post autor: krzysiek82 »

marwisn pisze: Napisz jak Ci spalanie będzie wychodzić.
Spalę kilka zbiorników gazu i będę wiedział jakie jest realne spalanie, wtedy podzielę się tymi informacjami.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#333 Post autor: arebuk »

Mi też dzisiaj po raz drugi od zagazowania zapaliła się żółta kontrolka silnika, za pierwszym razem było to akurat przed pierwszą wizytą po 1000km u gazownika, po podpięciu pod komp. wykazało jakiś błąd lambdy, gazownik go skasował (stwierdził że chyba lambda się kończy). Teraz znowu kontrolka się zapaliła ale tak jak poprzednio po ponownym odpaleniu silnika już jej nie było. Zauważyłem jednak że gdy ona się paliła to komp pokazywał jakby mniejsze spalanie, takie odniosłem wrażenie, i autko jakoś tak w ogóle fajnie jechało. Za pierwszym razem i teraz kontrolka zapaliła się przy jeździe autostradą. co koledzy na to.

David

#334 Post autor: David »

mi jak sie lambda skończyła to padła w górnym zakresie V cos około 4,5-4,7V to u mnie się to objawiało większym spalaniem, może u Ciebie siada w mniejszym zakresie?
po za tym, to myślę, że sonda jak ma paść to pada od razu a nie po woli się kończy, u mnie jak się raz kontrolka zapaliła to zgasła dopiero po wymianie na nową :mrgreen: nie pomogło, żadne kasowanie na kompie , po odłączeniu zapalała się po 2-3 min znowu. koszt nowej VDO 450PLN, i zamiennik który kupiłem się okazał nie kumaty z moim kompem i musiałem reklamować, oddali kasę wziąłem VDO i mam spokój. :piwo:

krzysiek82

#335 Post autor: krzysiek82 »

arebuk pisze: Za pierwszym razem i teraz kontrolka zapaliła się przy jeździe autostradą. co koledzy na to.
Czyli pewnie tak jak u mnie zbyt uboga mieszanka. Autostrada = zwykle wyższe obroty i wyższe zapotrzebowanie na paliwo. Dostał za mało dawka się nie zgadzała sonda wychwyciła usterkę. Niestety często gazownicy zwalają winę na padającą sondę. Jaki miałeś nr błędu?

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#336 Post autor: arebuk »

Nr błędu nie znam, on to sprawdzał interfacem obd 2 chyba. Z tym że jak przyjechałem za pierwszym razem montować gaz do niego, to też w pamięci był jakiś lambdy. Tylko że ani w ASO Opla ani w u mechanika gdzie sprawdzałem Zafirę zaraz po jej zakupie tego błędu nie wykryło.

Krzychu21

#337 Post autor: Krzychu21 »

u mnie też właśnie się zapalił po raz 2 chek za pierwszym razem miałem za bogatą mieszankę ciekawe co teraz

waldik782

#338 Post autor: waldik782 »

U mnie też wywala lambde,tylko nie raz sama gasnie, zapala sie itd.Juz mialem zamawiac sonde ale jak mowicie koledzy ze to moze byc zalezne od wyregulowania instalacji to poczekam na wizyte u gazownika...jeżeli chodzi o spalanie to pali mi malo bo w 10 sie zamykam.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#339 Post autor: arebuk »

Mi też ok. 10l lpg spala

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#340 Post autor: firek »

arebuk, Z ciekawości zapytam czy miałeś przeprowadzana po montażu tzw. próbę drogową..., jesli nie to znaczy że twoja instalacja nie jest w prawidłowy sposób zakalibrowana(częsta sytuacja w warsztatach montujących STAGA-kalibracja na warsztacie i sio, a niestety ta instalacja wymaga troszkę więcej poświęcenia) i z tąd pojawia sie check. Pozdro

Anony Mous

#341 Post autor: Anony Mous »

firek pisze:arebuk, Z ciekawości zapytam czy miałeś przeprowadzana po montażu tzw. próbę drogową..., jesli nie to znaczy że twoja instalacja nie jest w prawidłowy sposób zakalibrowana(częsta sytuacja w warsztatach montujących STAGA-kalibracja na warsztacie i sio, a niestety ta instalacja wymaga troszkę więcej poświęcenia) i z tąd pojawia sie check. Pozdro
dokładnie jak piszesz, ale zawsze można kilka dni pojeździć a potem zgrać mapę gazu do benzyny. Jak tak zawsze robię i od 50kkm gazownik mnie nie widział :lol:.

To co gazownik zrobi ci za 50zł (czyli sama kalibracja) możesz wykonać pod domem zakupionym odpowiednim kabelkiem.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#342 Post autor: arebuk »

firek pisze:arebuk, Z ciekawości zapytam czy miałeś przeprowadzana po montażu tzw. próbę drogową..., jesli nie to znaczy że twoja instalacja nie jest w prawidłowy sposób zakalibrowana(częsta sytuacja w warsztatach montujących STAGA-kalibracja na warsztacie i sio, a niestety ta instalacja wymaga troszkę więcej poświęcenia) i z tąd pojawia sie check. Pozdro

Ja montowałem LPG w zakładzie wyposażonym w hamownie podwoziową. Mam wykres mocy i momentu na benzynie i lpg, przy okazji wyszło że mam niestety tylko 100KM a nie 116KM - może to wina nieoryginalnego przepływomierza.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#343 Post autor: firek »

arebuk, to że zrobili wykres mocy nie znaczy że zakalibrowali auto prawidłowo, gdyby kalibracja miała być przeprowadzona na hamowni to musiałoby to trwać przynajmniej około godziny, a koszty pracy takiego urządzenia jednak nie są małe...

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#344 Post autor: arebuk »

Mam nadzieje że to zrobił, autko było u niego ponad 1 dzień, w sumie ja do pracy silnika na LPG nie mam większych zastrzeżeń, przez jakieś 3000 km jakie zrobiłem po montażu kontrolka silnika zapaliła się 2 razy.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2011, 21:03 przez arebuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#345 Post autor: Anony Mous »

arebuk pisze: przez jakieś 3000tys. km jakie zrobiłem po montażu kontrolka silnika zapaliła się 2 razy.
No to niezły masz przelot na gazie :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”