[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#286 Post autor: Anony Mous »

rhaaziel pisze:jak wiatr gwiżdże po relingach to w baku jest już prawdziwy wir
O tak! Iwypija proporcjonalnie do pojemności boxa! :lol:
stolarz pisze:mi zafirka wypali zawsze pełen zbiornik i jakos zawsze musze go napełnic
No diabeł nie auto :evil2:

PS. U mnie ≈7,5÷7,7l (gdyby nie DPF to pewnie 5,5÷5,7 by było ;) )

sapienti

#287 Post autor: sapienti »

Sam nie wiem, czy się chwalę, czy żalę.
Mój autobus bierze w mieście, a właściwie Trójmieście (praca-dom, Gdańsk-Gdynia) między 7,1 a 7,3 ltr. Dałoby radę pewnie mniej, tylko buty mam troszkę za ciężkie.
Trasy nie testowałem jeszcze, jak zrobię, zapewne dopiszę.

kubik_CDTi

#288 Post autor: kubik_CDTi »

Ciężkie buty to pojęcie względne,ale jak ktoś ma,to bliżej mu do 8l jak do 6l i to w średnim,a nie samym mieście ;)
U mnie BC2 z 15tys.km to 8,2l i jak dla mnie Spoko ;)
Poprzednia Zafira A 1,8-miała coś w stylu 10,5-11l

jaro9

#289 Post autor: jaro9 »

6,85 l. Trasa mieszana.

ale to dopiero od 2000km. wcześniej jak bylo zimniej to okolo 7,5

Szymon78

#290 Post autor: Szymon78 »

Orbit pisze:Szymon , nie rozbijaj mnie ... Chwilowe machnięcia po dodaniu pedału gazu ... mam nawet mniejsze ... Nagraj Film TAK JAK JA to zrobiłem a nie pokazujesz fotkę ... ja Ci zrobię zdjęcie z CHWILOWYM SPALANIEM ""0 "" ZERO , hahahah , ZRÓB FILM TELEFONEM !!! wtedy pogadamy . a NA RAZIE TWOJA FOTA WĘDRUJE MIEDZY BAJKI !!! Zwłaszcza z tym SILNIKIEM ktory masz .. :) powodzenia !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=8sbdRRbZD1o

proszę bardzo dla niedowiarków - z góry przepraszam za jakość (było juz szarawo i dopiero dzis zorientowałem sie iz w moim telefonie przy nagrywaniu można włączyć lampkę :P )

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#291 Post autor: rhaaziel »

Szymon78, wszystko jest ładnie tylko tak jak już kiedyś mówiłem to tylko wskazanie z BC, które bardzo często nie ma nic wspólnego z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zośki na paliwo.

Tak z ciekawości zapytam, czy na dystansie całego baku paliwa BC wskazuje Ci w miarę dobrze zużycie paliwa? tzn. Jaką masz różnicę pomiędzy rzeczywistym zużyciem, a tym co obliczył BC? Pytam dlatego, że rzeczywiste zużycie na poziomie 0,3 - 0,4 wydaje się kompletnie nierealne, ja mam naprawdę dobrze skalibrowany BC i chyba tylko raz widziałem na postoju 0,6, rzadko 0,7, a najczęściej mam 0,8 lub nawet 0,9.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Szymon78

#292 Post autor: Szymon78 »

rhaaziel, powiem tak

analizował zużycie paliwa na odcinku 100km (tankowanie pod korek -100km-tankowanie ponowne) i wyszło mi ze komp zaniza zuzycie o 0,2l/100km

sprawdzięłm takze na zasadzie (tankowanie pod korek - jazda 850km bo autostradą i znow pod korek ale na innes stacji juz i mi takze wyszło ze zaniza spalanie o 0,2l/100km)

na postoju w pozycji P wynik jak widac na filniku
jak stoje(noga na hamulcu) i drązek w pozycji D to zuzycie chwilowe mam 0,5/0,6
oczywiście wszystko przy rozgrzanym silniku

osobiście nie wydaje mi sie by średnie zuzycie kompa z błędem rzędu 0,2l/100 wpływało taą sama wartością na zuzycie chwilowe (bład wpływa proporcjonalnie do wyniku). Wczesniej (tak poł roku etmu to na min komp pokazywał 0,5l dopiero po zastosowaniu kilku dawek STP poprawiły sie znaczaco wskazania dawek korekcyjnych no i to chwilowe zuzycie ( średnie na cąłym zbiorniku sprawdze jak bede miał taką sposobność dłuzszegow wyjazdu)

Jak juz kiedyś pisałem średnio pali ki 7,6l/100km (przy jeździe 40/60 miasto/trasa) - a mam cięzką nogę i dawki mam poniżej 0,2 na kazdym wtrysku.
W trasie na tempomacie przy prędkosciach do 110km/h potrafi mi 6l z małym haczkiem spalić ( nie mówie tu o skrajnosciach gdzie ja tempomacie przy 90km/h-5bieg pali 4,5-4-8l wg kompa

Orbit

#293 Post autor: Orbit »

Szymon78 pisze:
Orbit pisze:Szymon , nie rozbijaj mnie ... Chwilowe machnięcia po dodaniu pedału gazu ... mam nawet mniejsze ... Nagraj Film TAK JAK JA to zrobiłem a nie pokazujesz fotkę ... ja Ci zrobię zdjęcie z CHWILOWYM SPALANIEM ""0 "" ZERO , hahahah , ZRÓB FILM TELEFONEM !!! wtedy pogadamy . a NA RAZIE TWOJA FOTA WĘDRUJE MIEDZY BAJKI !!! Zwłaszcza z tym SILNIKIEM ktory masz .. :) powodzenia !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=8sbdRRbZD1o

proszę bardzo dla niedowiarków - z góry przepraszam za jakość (było juz szarawo i dopiero dzis zorientowałem sie iz w moim telefonie przy nagrywaniu można włączyć lampkę :P )
Ok.. :) a moze masz 1,7 ? :) tylko o tym nie wiesz :)

Szymon78

#294 Post autor: Szymon78 »

Orbit, no comment. ZB z 2005r nie miała takiego motoru.. poatym wiem co mam pod maską.

Przemcio

#295 Post autor: Przemcio »

:> Może zacznijmy podawać w/g BC średnie zużycie , średnią prędkość , dystans i nasze wyliczenia z jednego tankowania. Określmy miasto, poza miastem , autostrada.
Jeśli uda mi się kiedyś przyjechać na zlot to przywiozę ze sobą rękawice , szczęki , i ochraniacze.Wtedy dacie upust swojej egzaltacji ;) Bez urazy oczywiście :piwo:
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 13:55 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#296 Post autor: Zdenek2007 »

Hmm. Szymon78 oglądając ten film można stwierdzić że na pełnym baku robisz ok. 645km. wynika to z liczb na liczniku- 145km. i pozostałego zasięgu- 501km. No cóż, nie jest to imponujący wynik, no chyba że nie tankujesz pod korek. A co do chwilowego spalania może wpływ na to spalanie ma fakt że masz zośkę z automatem?

kubik_CDTi

#297 Post autor: kubik_CDTi »

Zdenek2007 pisze:Hmm. Szymon78 oglądając ten film można stwierdzić że na pełnym baku robisz ok. 645km. wynika to z liczb na liczniku- 145km. i pozostałego zasięgu- 501km. No cóż, nie jest to imponujący wynik, no chyba że nie tankujesz pod korek. A co do chwilowego spalania może wpływ na to spalanie ma fakt że masz zośkę z automatem?
Normalny wynik,nie każdy musi jeździć o kropelce katując tym auto.

zorro

#298 Post autor: zorro »

A mi wychodzi po mieście ( i nie żałuję ciężkiej nogi) około 8,5 do 9 l/100km - nie narzekam - jak by mi zależało na oszczędnościach paliwa to kupiłbym z innym silnikiem ale wtedy nie miałbym tej frajdy z jazdy - kupujemy to co chcemy i nie narzekamy bo coś kosztem czegoś a ruszyć 1600 kg - to musi swoje ZJEŚĆ

stolarz

#299 Post autor: stolarz »

Jak kupowałem auto we wrzesniu jadąc z sosnowca do gdanska to wypiła mi 6litrow na setke ,a wspomne ze zajechałem w 6 godzin jadąc tylko sam.A w styczniu jak jechałem do poznania wynik 5,8 l jadąc w 6 osób dorosłych,czas jazdy to 5 godzin.

DaRek7

#300 Post autor: DaRek7 »

Czytam wszystkie wpisy i śledzę ten temat od dawna i nie mogę powstrzymac się od komentarza...
Kiedy czytają te posty(a z pewnością czytają) ludzie z centrali GM to albo pokładają się ze śmiechu albo rozpiera ich duma że stworzyli super samochód który jako jeden z niewielu w całej historii motoryzacji mieści się, jeśli chodzi o zużycie paliwa, w danych fabrycznych, ba, nawet zużywa zdecydowanie mniej tego paliwa. Myślę nawet, że wstrzymają prace nad nowymi modelami z napędem hybrydowym lub elektrycznym bo przecież nasze Zośki bez tych cudów techniki prawie nic nie palą. Inne koncerny wymyślają przeróżne systemy żeby obniżyc zużycie, na postoju wyłączają silniki(START&STOP) ale w Zośkach to niepotrzebne, przecież trzy setki ON to żadne zużycie i nawet środowiska nie jest w stanie podtruc a w trasie z kompletem pasażerów poniżej pięciu litrów, przecież to tylko trochę ponad półtorej tony jest, więcej nie potrzebuje i żadna hybryda się takim wynikiem nie może pochwalic... A w mieście, no cóż, mamy przecież tak dobrze rozwiniętą infrastrukurę drogową, żadnych korków, zielona fala itd, że też z powodzeniem schodzimy conajmniej o litr poniżej danych fabrycznych, które zazwyczaj są o ok. litr zaniżone... Naprawde rewelacyjne wyniki... Zadaję sobie tylko pytanie po co oszukujemy samych siebie i nie tylko, po co ktoś kto to przeczyta i zdecyduje się na zkup Zośki, ma byc potem niemiło zaskoczony, przecież nie o to nam tutaj chodzi....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”