Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
norbert_p

#196 Post autor: norbert_p »

Dzisiaj spolszczyłem swoją navi. Szkoda, że wszelkie napisy co do radia itp są u mnie po angielsku. No niemniej dobre i to :)

Przemcio

#197 Post autor: Przemcio »

Nie znalazłem dlatego pytam , gdzie jest mikrofon zestawu głośnomówiącego ?

Przemo_w1

#198 Post autor: Przemo_w1 »

Przemcio słabo szukałeś. ;)
Mikrofon jest w podstawie lusterka wstecznego.[/b]

marcin1313

#199 Post autor: marcin1313 »

Pojawił sie w moim CD70Navi problem z samoczynnym przełączaniem się odtwarzacza CD na radio. Muzyka z CD gra kilkadziesiąt sekund i włącza się radio (pojawia się na GID-zie ramka radia, tak na 1/4 powierzchni wyświetlacza), do tego jeszcze dosyć głośno. Natomiast gdy włączę radio to po w/w czasie samoczynnie przestawia się poziom głośności na wyższy (tak jak przy przełączeniu się z CD).
Czy ktoś z Was miał takowe zachowanie CD70Navi w swoim aucie??

Pozdrowionka

dariusz.siuchta

#200 Post autor: dariusz.siuchta »

Być może chodzi o włączoną funkcję EON (Enhanced Other Networks) - pozwala na otrzymywanie komunikatow drogowych ze stacji radiowych i wtedy Ci się będzie przestawiało radio na ten komunikat z podwyższoną głośnością, niezależnie czego słuchasz na radio, u mnie czasem tez się załączało na Philips CAR 400

marcin1313

#201 Post autor: marcin1313 »

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę.

Pozdrowionka

Piotrek413

#202 Post autor: Piotrek413 »

Mam problem ze swoim odtwarzaczem CD. Jak wrzucę płytę do napędy to wszystko ładnie gra do czasu gdy przełączają się piosenki. Co kilka piosenek przełącza mi się odtwarzacz na radio i płyta się wysuwa. Kilkukrotnie nagrywałem nowe płyty ale i tak problem jest :/
Macie Tak samo? Czy to zależy od płyty? Co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#203 Post autor: rhaaziel »

Piotrek413, mam podobnie, też mi czasem przeskakują utwory, a czasem też zdarzy się, że płyta wyjedzie. Dodam tylko, ze w aucie mam tylko płytki Cd które sam wypaliłem, będę musiał zrobić jeszcze eksperyment na oryginałach, których używam w domu bo mam przeczucie że te przeskoki dotyczą jedynie samodzielnie wypalanych płytek. Może też się zdarzyć, że laser się już troszkę przybrudził/zakurzył i dlatego świruje.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#204 Post autor: stapaw »

Witam.Proponuję wypalić płytkę dobrej jakości z prędkością max.24 U mnie pomogło.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#205 Post autor: rhaaziel »

U mnie nie pomaga, ja jeśli chodzi o płyty audio to wypalam zawsze x10 nigdy nie szybciej, wypalałbym wolniej ale moja nagrywarka nie da rady zwolnić poniżej 10.
Być może to kwestia nośników do tej pory używałem zawsze CD-ków Sony i Verbatim, będę musiał protestować jeszcze z innymi. Nie bez znaczenia może być fakt, że są to często pliki MP3, a nie wav jak w przypadku oryginalnych płyt.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Piotrek413

#206 Post autor: Piotrek413 »

Kupiłem płytę CD-RW i nagrałem z prędkością 12x i nic też co jakiś czas się wysuwa. Płytę wrzuciłem do Kina Domowego i wszystkie piosenki odtwarza a w samochodzie nie chce. Oryginalna płyta też do końca nie działa.
Chyba coś dzieje się z laserem. Są jakieś sposoby na czyszczenie?

CD-RW PLATINUM
CD-R esperanza

Ja też nagrywam piosenki w formacie mp3

Przemcio

#207 Post autor: Przemcio »

Możesz podjąć "desperacką" próbę sprężonym powietrzem.Dobrze by było lekko wyciągnąć panel.

sapienti

#208 Post autor: sapienti »

Co prawda nie robiłem tego w aucie, ale w sprzęcie domowym używałem płyty czyszczącej na mokro (do kupienia w sklepach typu Saturn, MM itp.). Wygląda jak zwykła płyta CD, tylko ma mniej więcej w połowie "ścieżek" dwa miniaturowe pędzelki. Na nie kapiemy płyn czyszczący i wkładamy do czytnika CD. Następnie zapuszczamy ścieżkę określoną w instrukcji (w mojej płycie była to 12). Po 20-30 sekundach czyszczenie dobiega końca. Ten zabieg obudził już odtwarzacz w mojej starej wieży, więc wg mnie powinien oczyścić też soczewkę lasera w samochodzie.

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#209 Post autor: stapaw »

rhaaziel pisze:Być może to kwestia nośników do tej pory używałem zawsze CD-ków Sony i Verbatim, będę musiał protestować jeszcze z innymi.
Ja właśnie zmieniłem Sony na Verbatim,a wypalam z prędkością 16x
:mysli: W takim razie,chyba czyszczenie pozostaje.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#210 Post autor: rhaaziel »

Ja jeszcze przetestuje CD-R TDK Audio, są dedykowane pod nagrywanie muzyki, może będzie lepiej, prędkość oczywiście max.10.

Płytkę do czyszczenia również rozważę, u mnie zawieszanie i niekontrolowane wysuwanie płyty nie jest jeszcze aż tak częste ale... czyszczenie nie powinno zaszkodzić.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”