Nie otwierające sie drzwi tylne prawe.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Janek

Problem z drzwiami

#1 Post autor: Janek »

Witam,
mam problem z tylnymi drzwiami. Pewnego razu po otwarciu drzwi nie chciały się zamknąć (odbijały), śpieszyłem się więc wcisnąłem ten drążek w drzwiach do zamykania i jakoś się zamknęły, klamka wewnętrzna i zewnętrzna chodzi luźno a drzwi ani od środka ani od zewnątrz nie chcą się otworzyć, co można z tym zrobić?

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: BajBus »

wymienić zamek, albo może tylko któreś z cięgieł spadły to założyć...
co do zdejmowania boczka na zamkniętych drzwiach to ktoś już tym walczył, wiec zapraszam do lektury forum :)
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#3 Post autor: timi68 »

BajBus pisze:albo może tylko któreś z cięgieł spadły to założyć...
Też myślę że to któreś z cięgieł.
Następnym razem jak drzwi bedą ci odbijały to trzeba pociągnąć do oporu klamkę wewnętrzną i puścić kilka razy.

el_guapo

#4 Post autor: el_guapo »

Janek pisze:Witam,
mam problem z tylnymi drzwiami. Pewnego razu po otwarciu drzwi nie chciały się zamknąć (odbijały), śpieszyłem się więc wcisnąłem ten drążek w drzwiach do zamykania i jakoś się zamknęły, klamka wewnętrzna i zewnętrzna chodzi luźno a drzwi ani od środka ani od zewnątrz nie chcą się otworzyć, co można z tym zrobić?
Mam ten sam problem - jak sobie poradziłeś?
Czy ktoś może podrzucić linkę do tego demontaży tapicerki na zamkniętych drzwiach?

el_guapo

#5 Post autor: el_guapo »

Janek pisze:Witam,
mam problem z tylnymi drzwiami. Pewnego razu po otwarciu drzwi nie chciały się zamknąć (odbijały), śpieszyłem się więc wcisnąłem ten drążek w drzwiach do zamykania i jakoś się zamknęły, klamka wewnętrzna i zewnętrzna chodzi luźno a drzwi ani od środka ani od zewnątrz nie chcą się otworzyć, co można z tym zrobić?
Mam a w zasadzie miałem ten sam problem.
Zdjęcie tapicerki na zamkniętych drzwiach nie wchodziło w rachubę, klamka wewnętrzna odchylała się tylko trochę, a dalej stawiała opór.

Siłowniki w drzwiach działały poprawnie (zamknięcie+deadlock), dzyndzel w drzwiach odblokowywał zamek (klikanie w okolicach zamka), definitywnie coś było nie tak z cięgłem od klamki wewnętrznej/zewnętrznej.

Delikatnie zacząłem ciągnąć klamkę wewnętrzną powyżej stawianego oporu, ale tak by jej nie złamać. Za pierwszym razem drgnęła lekko ponad opór, ale drzwi dalej były zamknięte. Postawiłem wszystko na jedną kartę i pociągnąłem mocniej i drzwi ustąpiły. Coś musiało przycinać cięgło; teraz drzwi reagują na klamkę tak jak powinny.

djrafix

#6 Post autor: djrafix »

Mam pytanie, ponieważ od jakiegos czasu zauwazylem w mojej zosi ze nie moge otworzyc tylnych prawych drzwi, natomiast problem jest taki, ze klamka podczas podnoszenia jej do góry stawia pewny opór a później wraca spowrotem w dół, myslalem ze moze cos zamarzlo bo umylem auto ale stalo w podziemnym garazu +7 stopni ale to nic nie pomogło, dalej ta klamka stawia opór podczas podnoszenia jej.. i teraz jak tu się dobrać do tych drzwi jak zamknely sei na amen a ta klamka stawia opór, zatrzesnely by sie ? :roll:

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

a więc tak:

jak przełamały się kable w harmonijce między drzwiami a słupkiem problem dotyczy siłownika,
czy działała głośnik i szyby??

jest to częsty problem że przełamują się kable i siłownik nie ma komunikacji z centralką, co do rozbiórki tapicerki przy zamkniętych drzwiach to również nie wygląda to ciekawie

djrafix

#8 Post autor: djrafix »

Tak, głośnik działa i szyba się otwiera bez problemowo. Dziwna sprawa, bo pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło :shock: . Klamka troche się podnosi ale pod samą górą podnoszenia daje opór i nici z otwierania :shock: , próbowałem docisnąć drzwi i wtedy otwierać ale tez to nic nie daję :x ...

Guguś

#9 Post autor: Guguś »

djrafix, miałem podobny problem, sprawdź otwieranie , chwyć klamkę ale tuż przy samym końcu jednym palce tuż przy tylnym błotniku. Powinno dać radę otworzyć.

U mnie pomogło wtryśnięcie smaru z teflonem w zamek i wszędzie gdzie się dało, do puszki była taka mała rureczka dołożona.

Zamek po tym zabiegu zaczął się normalnie otwierać. :piwo:

djrafix

#10 Post autor: djrafix »

I co tak próbować na siłe ?. juz próbowałęm nawet popychać drzwi i w tym czasie otwierać ale du**, czego sie tak zrobiło wgl ? sucho to tam pewnie moze byc.


Na prawdę kolego nie wiem jakim cudem otworzyłeś te drzwi takim sposobem. Próbowałem róznymi sposobami również tym co napisałeś, napsikałem WD-40 z rurką w klamke i dookoła klamke w zakamarki jak klamka odstawała podczas podciągnieć... moze po prostu jakas linka sie urwała od klamki i takie sa rzeczy?. Teraz przeraza mnie jak sie dostac tam od srodka i ten boczek zdjąć :shock: :x

[ Dodano: Sro Mar 02, 2011 14:31 ]
Drzwi jakimś cudem odpuśćiły :shock: , dziś zdecydowanym energicznym ruchem klamki w górę za trzecim razem drzwi odpuściły i otwierają się w porządku :!: :) , wcześniej popsikałem w klamke WD-40 postało i za ruchem szybkim otworzyły sie. Więc taki to sposób na to:). Pozdrawiam :D

vinopij

#11 Post autor: vinopij »

Witam, mam także problem z drzwiami ale tylnymi lewymi.
U mnie problem polega na załączonej na stałe blokadzie przed otwarciem drzwi od wewnątrz, pomimo wyłączania blokady (przekręcania do pionu) nadal nie daje się otworzyć drzwi od środka..

Miał ktoś taki problem?

Guguś

#12 Post autor: Guguś »

Może kabelek w słupku padł

vinopij

#13 Post autor: vinopij »

Guguś pisze:Może kabelek w słupku padł
Hmmm.. nie wiem co ma kabelek w słupku do tej blokady... wygląda na tylko i wyłącznie mechaniczną.. Ot przekręca się plastykową "śrubkę" w prawo aby zablokować możliwość otwierania drzwi od środka za pomocą klamki i tyle :(

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 10:00 ]
Odświeżam...

Poczekałem az zrobi się cieplej - żeby zatrzaski nie popękały- i zdjąłem boczek a tam.. cięgno od klamki nie założone :lol:

Widocznie poprzedni właściciel grzebał w drzwiach - albo mechanik - i ktoś zapomniał założyć cięgno :)

Teraz wszystko gra :)

P.S. Służę pomocą gdyby ktoś napotkał problem przy demontażu boczka drzwi :)

Awatar użytkownika
piokraz
Przeglądacz
Posty: 57
Rejestracja: 22 maja 2010, 20:07
Imię: Piotr
Lokalizacja: Gdańsk-Kościerzyna
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI 120 km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19dth

#14 Post autor: piokraz »

Witam
Mnie spotkał podobny problem nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi. Ani od zewnątrz ani od wewnątrz. Klamki działają bez żadnego oporu, bolec nie reaguje na pilota ani na wymuszone działania. Drzwi były odblokowane ( można je było otworzyć od wewnątrz) :evil: :evil:
Jak sobie koledzy poradziliście z tym problemem ?
Jak się do tych drzwi dobrać aby je otworzyć. :evil2:
Nie wiem czy przy zamkniętych drzwiach da się ściągnąć tapicerkę drzwi ?

djrafix

#15 Post autor: djrafix »

Kolego miałem taki sam problem z tylnymi prawymi drzwiami :lol:
napsikałem WD-40 w klamkę, nie wiem czy coś to dało.. ale energicznym ruchem próbowałem po paru razach otworzyć szarpać do góry za kalmkę aż w końcu coś zaskoczyło i mi w ten sposób załapało, nie potrzeba było śćiągać boczków,tylko właśnie sie bawić z tym szarpaniem do góry, musi być to silny energiczny ruch do samej góry klamki, no i w końcu zaskoczy.Mi tak zaskoczyło ;-).
Śćiągnać tapicerkę przy zamkniętych drzwiach sie jakoś da,ale jest dużo gimnastyki ktoś sie chyba już z tym mordował, popróbuj tego co ja wypraktykowałem do skutku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”