Problemy związane z pompą wtryskową

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
boogoo

#121 Post autor: boogoo »

Jeśli to ropka to radzę dokładnie sprawdzić miejsce skąd?Umyj pompę dokładnie i obserwuj konsekwentnie skąd się poci i jak szybko....

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#122 Post autor: Mattai »

Nie strasz mnie:-)
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#123 Post autor: Harry200 »

A odnośnie jaka pompa to na niej nie jest to napisane,masz VP44 PSG5 jeżeli jedna wtyczka a jak dwie to VP44 PSG16..

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#124 Post autor: Dziadek13 »

Ta jest naprawialna VP44 PSG5 .
Obrazek
A ta nie jest naprawialna VP44 PSG16.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#125 Post autor: Mattai »

No to juz wiem ze mam jednowtykowa...ale musze wiecej rozebrac bo wyglada podobnie jak ta pierwsza, ale jest ciut chyba inna... perspektywa
i nie do konca jestem pewien jak ona jest przykrecona. ( na ktorym boku)

Ten wyciek jest od spodu patrzac jak jest przykrecona, nigdzie indziej nie widze.

Fatalne dojscie zeby to sprawdzac na biezaco.

Dlaczego pompa nienaprawialana?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, 18:07 przez Mattai, łącznie zmieniany 1 raz.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#126 Post autor: Dziadek13 »

Bo nie podpisano umowy na dostarczanie części do tej pompy.Wiedzą to którzy próbowali ją naprawić.Wszystkie info na temat naprawy tej pompy to wujek google ma.Może ci cieknie z pod uszczelki pod pokrywą zaworów a wiatr kieruje go po pompie na dół.Były też wycieki z pod sterownika i po pompie leciało na dół od strony silnika.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#127 Post autor: Mattai »

No wlasnie wyskakuje na google VP44, ale malo jest na temat roznic pomiedzy pompami. Na pewno sie wiele pojawia pod szyldem FORD-a. Ja google uzywam jak powietrze, ale zeby cos wyszukac trzeba choc troszke znac temat.
Temat pomp do diselkow to delikatnie mowiac tabu do ktorego niewielu sie zabiera bo jest wrecz nie do ruszenia w warunkach domowych.

Znalazlem ten material co zostal zamieszczony na fileserve i zaczynam go studiowac.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#128 Post autor: Dziadek13 »

No i prosze pierwsza a może nie gwiazdka znalazł sie gościu co te pompy naprawia.
http://allegro.pl/naprawa-pomp-vp44-psg ... 09382.html z tego co co pisał na innej aukcji to tylko sam sterownik.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#129 Post autor: Mattai »

Zbedna ironia.
Ja lubie wiedziec na czym stoje. I szukam wyjasnienia problemu.


W sumie sie zastanawiam dlaczego do tych i podobnych pomp nie ma czesci jezeli ma je polowa samochodow. A ASO krzyczy sobie 7k PLN

dziękuję za poprawę :> KOPERNIK
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, 23:53 przez Mattai, łącznie zmieniany 2 razy.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Komorinio

#130 Post autor: Komorinio »

Witam. Mam zafirke 2ooor 2.0dtl. Moj problem polega na tym ze po okolo 10 minutach jazdy gdy zlapie temperature pada mi obrotosciomierz zapala sie chek i kontrolka ukladu chlodzenia ponadto traci moc. W wiekszosci jest to lagodne przejscie padnie obrotomierz zapala sie kontrolki i jedzie dalej bez mocy, a zdarza sie ze przerwie gwaltownie i zgasnie i odpali za trzecim kreceniem. Dodam ze na zimnym silkniku odpala z dotyku i ma pelna moc. Moze ktos doradzi co to jest? Dodam jeszcze ze wczoraj zczytalem bledy P710,P730,P408 i P1320. POZDRAWIAM

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#131 Post autor: Harry200 »

Brak wskazania obrotomierza sugerowałoby uszkodzenie czujnika wału korbowego,sugeruje to bład P1320 o za małej ilości impulsów,masz też błąd związany z EGR,czy ty masz automatyczna skrzynię biegów. :?: :Czym odczytywałeś te błędy.. :?:

Komorinio

#132 Post autor: Komorinio »

skrzynia manualna. modul elm327. dlaczego tak sie dzieje na goracym silniku a na zimnym jest oki? czy to moze byc sterownik pompy?

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 22:58 ]
dodam jeszcze ze mam przebieg 201500tys i na tych obiawach zrobilem juz grubo ponad 10tys

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#133 Post autor: Harry200 »

Niekoniecznie sterownik pompy,sam czujnik jak się silnik nagrzeje też może głupieć,a o skrzynie się pytałem bo odczytałeś dwa błędy skrzyni automatycznej,z doświadczenia z ELM 327 wiem że często fałszywie odczytuje błędy Opla ,Najlepiej jakbyś odczytał fejsem dedykowanym do Opla np. Op Com..Brak wskazań obrotomierza to najczęściej wina czujnika wału korbowego, sam czujnik to wydatek ok,240 zł w serwisie.

Komorinio

#134 Post autor: Komorinio »

dzieki za odp. jak wykonam test innym fejsem to sie podziele informacjami pozdrawiam

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 23:21 ]
jeszcze jedno czy wina tego czujnika i brak wskazan obrotomierzato w konsekwencji spadek mocy?

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#135 Post autor: Mattai »

Tak bo źle mierzy i źle są ustawiane parametry silnika, to chyba jeden z najważniejszych czujników w aucie.
Na forum nawet on jest najczęściej odcinany aby uzyskać zabezpieczenie przed kradzieżą.

Tak nawiasem to przy zwiększonej temperaturze inaczej się zachowuje rdzeń czujnika, stad te zmiany parametrów przy gorącym silniku. Do tego dochodzi punktowe przegrzewanie silnika co dodatkowo może potęgować zafałszowania.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”