Silnik gaśnie na wolnych obrotach.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
biedrona

szarpanie silnikiem

#1 Post autor: biedrona »

Witajcie Mam pewien problem Jak odpale Zosie po dłuższym postoju np po nocy to zaraz na wolnych obrotach na biegu jałowym lekko poszarpuje silnikiem jakby nierówno wtedy pracował cos w tym stylu Jak sie silnik rozgrzeje zjawisko nie występuje Jak myśłicie co to może być Zosia moja ma silnik 2.0 DTI Obroty nie spadają ani nie zwiekszają sie w tym momencie poszarpywania Pozdrawiam i proszę o sygestie

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: Jaymzarf »

Moim zdaniem świeca żarowa któraś Ci padła i silnik źle pracuje na jednym (może 2) cylindrach.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Freshh

#3 Post autor: Freshh »

A wcześniej tak było też tzn. chodzi mi o paliwo czy dzieje się tak teraz po zalaniu nowego może coś z paliwem nie tak...

pajak100

#4 Post autor: pajak100 »

Witam. Od pewnego czasu mam takie objawy... po zapaleniu silnika obroty wachają sie pomiędzy 800-100ob/min. i czasmi podczas jazdy na biegu jałowym (wydaje mi się że w szczególności podczas dochamowania) Jeśli ktoś ma jakieś propozycje co to może być to czekam na ODP !! Pozdrawiam.

grześ20

#5 Post autor: grześ20 »

witam temat może był wałkowany ale jest tyle możliwości i przyczyn że się gubię ,wiec opisze moje zjawisko morze ktoś sie z tym spotkał ? przy jechaniu bez dodawania gazu strasznie szarpie jak by miał zgasnąc ,jak się doda gazu jest ok,przy puszczeniu gazu np.-przy dojechaniu do świateł na skrzyżowaniu to chodzi jak ciapek ,czyli nie równo ale po chwili sie wyreguluje ,obroty jak się odpali to są większe jak go trochę przydławie to się zmniejszą ,kom nic nie wskazuje,pozdrawiam i jak ktoś coś wie to bardzo dziękuje.

[ Dodano: Wto Mar 22, 2011 18:08 ]
co to sie dzieją z tymi zośkami ,jak zapalę to są szybsze obroty ,a jak przydusze go na biegu to zejdzie na niższe obroty ,nie ma znaczenia czy na zimnym czy ciępłym,co jest grane ?może jakiś czujnik ?faluje niesamowicie jak się jedzie bez dodawania gazu ,jak by miał zgasnąć ,proszę o wsparcię błagam ,

[ Dodano: Wto Mar 22, 2011 18:14 ]
dodam jeszcze że nie raz słabo schodzi z obrotów ,pozdrawiam .

pajak100

#6 Post autor: pajak100 »

Witam Serdecznie. Moja Zofia jak mi się wydaje ma za małe obroty na biegu jałowym.
Spadają prawie do 800ob/min. Nie wiem dla czego tak jest. Mam tak od pewnego czasu.
Przeważnie jest to wtedy gdy chamuje przed światłami lub ... itd.
Prosze o porady. Pozdrawiam.

KOPERNIK

#7 Post autor: KOPERNIK »

pajak100 pisze:Spadają prawie do 800ob/min.
I co dalej się dzieje z nimi normują się czy falują ???
opisz coś więcej co się dzieje
moja szklana kula nie bardzo wie jak Ci pomóc :lol:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#8 Post autor: Harry200 »

Spadek obrotów w czasie hamowania mógłby sugerować problemy z pompą Vacum,poszczególne zaworki mogą być niedostatecznie wysterowane,a nie zapala Ci się żadna kontrolka błędu.. :?:

robertos

#9 Post autor: robertos »

Witam wszyzdkich forumowiczów mam ten sam problem co koledzy pajak100 i grześ20 u mnie wyświetla błąd wypadanie zaplonu na 4 cylindrze , nierówna praca przy dohamowywaniu czasami brak mocy po wyżej 2500tyś obrotów kontrolka check miga, wymieniałem świece ,egr,czyszczenie przepustnicy ,cewka wymieniona (delphi) ciśnienie na wszyzdkich 12-12-12-12 pomocy!!!!!!!

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#10 Post autor: Harry200 »

robertos pisze: kontrolka check miga
tzn. miga Ci rytmicznie czy tylko tak na chwilę i zaraz gaśnie,czy powyżej 2500 obrotów jak masz spadek mocy to kontrolka świeci na stałe.. :?:

robertos

#11 Post autor: robertos »

już wracam do tematu , kontrolka mryga pulsująco powyżej 2500 obr.jak odpuszcze gaz to gaśnie

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 14:32 ]
cd. kontrolka mryga pulsująco powyżej 2500 obr.jak odpuszcze gaz to gaśnie i brak mocy :cry:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#12 Post autor: Harry200 »

Równomierne mruganie kontrolki sugeruje problemy z immobiliserem ale powinien chyba wtedy zgasnąć silnik.Czy odczytywałeś u siebie błędy. :?:

robertos

#13 Post autor: robertos »

odczytywałem za każdym razem jest 304,wypadani zapłonu na 4 cylin, może ktoś na forum zna konkretnego mechanika w łodzi?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#14 Post autor: Harry200 »

Często wypadanie zapłonów jest sygnalizowane jak przycinają się zawory wydechowe,na trzonkach zaworów zbiera się nagar i zawory nie zdążają pracować na wyższych obrotach,zastanawia mnie tylko dlaczego ta kontrolka mruga równomiernie..

robertos

#15 Post autor: robertos »

czyli trzeba będzie szlifować gniazda zaworów i planować głowice? :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”