Silnik gaśnie na wolnych obrotach.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#16 Post autor: Harry200 »

U ciebie ciśnienie jest w porządku,bardziej chodzi tu o trzonki zaworów,ale jeżeli diagnoza się potwierdzi to bez zdjęcia głowicy chyba się nie obejdzie.Gdzieś na necie czytałem że można wlać jakiegoś płynu do paliwa który oczyszcza nagar ale sam tego nigdy nie stosowałem..

robertos

#17 Post autor: robertos »

te płyny dolewam już co tankowanie od 2 miesięcy , ostatnio po czyszczeniu przepustnicy mech.polecił by wlać jak się zbliży wskazówka do pola rezerwy , wlałem i nic nie dalo.

Bodo

#18 Post autor: Bodo »

Witam.
Gaśnie silnik na wolnych obrotach lub po zapaleniu zapalają się dwie kontrolki i przechodzi w tryb awaryjny. Jak pracuje na trybie awaryjnym to spalanie pokazuje 0,0L/h i bardzo twarda praca trochę nierówna, po przegazowaniu problem znika. Dzisiaj po odpaleniu (ciepły silnik) znów tryb awaryjny zostawiłem go wolnych obrotach i po ok półtorej minuty kontrolki zgasły i przeszedł w normalny tryb pracy. Po odpięciu wtyczki z przepływki lub czujnika ciśnienia doładowania załącza się tryb awaryjny ale komp pokazuje chwilowe spalanie i nie pracuje tak twardo. Czy przyczyną gaśnięcia może być zawalony filtr paliwa.




Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#19 Post autor: Harry200 »

Przyczyną takiej sytuacji może być brudny filtr a także zasysanie powietrza na zasilaniu paliwem,nie odczytywałeś błędów ,czy po przegazowaniu gasną kontrolki :?:

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#20 Post autor: guma75 »

Kolego robertos . Czy twoją zoche masz z gazem?


Ja mam pytanko takie.......... ;)
Od pewnego momentu zauważyłem że jak odpalam zofie moją ;) to wskakują mi obroty ma wysokie i lekko trzepie mi zofią, czekam z 20 sekund i obroty opadaja i jest w porządeczku. Gdy obroty opadną to pedał hamulca robi się miękki . Wcześniej nie zauważyłem by sie tak działo, od czego to moze być? Nadmienie, że byłem u gazownika zrobić przegląd roczny i wymieniłem filtr gazu, przejażka z podłączonym kompem i mapa jak talala. Powiedziałem gazownikowi by obnizył temperature, by wczesniej przechodził na gaz. Może ktoś mi odpowie na ten temacik. :D
Ostatnio zmieniony 11 maja 2011, 10:26 przez guma75, łącznie zmieniany 1 raz.
GUMA75

robertos

#21 Post autor: robertos »

Witam moja zafi jest bez gazu więc nie mogę Ci pomóc szukaj w tematach związanych z instalacją gaz.

wertm

#22 Post autor: wertm »

Witam mam problem z mojom zfirką na wolnych obrotach chodzi idealnie jak dodam gazu to mało co niezgaśnie . Ponaddto niemogę jej przegazować pow 2 tyś obrotów co jest grane ??? pomocy plis .Jest to benzyna 1.6 16v jak coś .
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 09:47 przez wertm, łącznie zmieniany 1 raz.

sQcha

#23 Post autor: sQcha »

Jakieś kontrolki od silnika się nie świecą?
Próbowałeś odczytać błędy?

Przyczyn może być sporo.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#24 Post autor: Harry200 »

Tak jak napisał sQcha,jak odpalisz a później dodajesz gazu to kontrolka usterki silnika się nie zapala. :?:

Anony Mous

#25 Post autor: Anony Mous »

Tak mi się wydaje że post nie w tym dziale napisany. :roll:

wertm

#26 Post autor: wertm »

Błędów jeszcze niezczytywałem .Kontrolka układu elektronicznego silnika się nieswieci .Robiłem coś takiego że całkowicie zatykałem wlot powietrza do silnika i dodawałem gazu to wszedł na obroty ale zaraz po odetkaniu mało co niezgasł i znów tylko wolne obroty .

[ Dodano: Nie Maj 22, 2011 11:32 ]
celius pisze:Tak mi się wydaje że post nie w tym dziale napisany. :roll:
Nic nieporadzę że inny dział tylko tu dałem radę napisać (gdzie indziej mnie blokowało )

af2p
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:20
Lokalizacja: Zielona Góra
Model:

#27 Post autor: af2p »

Witam,
Auto szarpie, skacze podczas jazdy, traci obroty na luzie lub przy zmianie biegów, zapala się ikonka silnika. Pojechałem do mechanika, po podłączeniu pod komputer niby przepływomierz siadł, kupiłem nowy to samo, tylko inny błąd na komputerze, coś z biegiem jałowym, przeczyścił przepustnice ale bez zmian. Czy może mi ktoś polecić jakiegos dobrego i taniego mechanika w Zielonej Górze?

Opel Zafira A
rok 2000
1,8 benzyna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”