[A] Domykanie szyb z pilota

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#151 Post autor: Dziadek13 »

vinopij pisze:Właśnie skończyłem rozmawiac z koleżką który to robi/sprzedaje i z tego co pisał to to ustrojstwo domyka nawet szyberek :D Jutro zamawiam i jak będzie zamontowane dam znac jak to działa :)
Ale musisz sprawdzić czy masz modół konfortu jak nie to nici z domykania.
A sprawdzisz tak otwierasz wszystkie szyby zamykasz drzwi kluczykiem i potem
przekręcasz kluczykiem dalej w prawo ja będą sie szyby zamykać to nie ma problemu
z modółem komfortu i można budować domykacz.

Matys27

#152 Post autor: Matys27 »

a nie lepiej zrobić zworkę na przewodach?? 20 minut pracy ;) kosztów brak. Rok czasu mam domykanie. Aku nie rozładował się, problemów brak :)

AndrzejS

#153 Post autor: AndrzejS »

Matys27 pisze:a nie lepiej zrobić zworkę na przewodach?? 20 minut pracy ;) kosztów brak. Rok czasu mam domykanie. Aku nie rozładował się, problemów brak :)
jak to zrobiłeś?

budrys

#154 Post autor: budrys »

a ja zrobiłem sobie układ za całe 2zł i wlutowałem w centralke bez zadnych problemów,
zwieranie kabli nie jest zbyt dobrym pomysłem, predzej czy póżniej aku bedzie słabszy i bedzie odczuwalne rozładowywanie sie,

koszt zrobienia układu to około 2zł i max 1h pracy aby wlutować ten układ,

ja u siebe mam zrobione tak że jak rygluje drzwi czyli po dwukrotnym kliknieciu pilotem szyby się zamykają a to dlatego aby przez przypadek jak nacisne w samochodzie rygielek nikomu nie przyceło palcy

Matys27

#155 Post autor: Matys27 »

http://www.vectraklub.pl/porady/b-domyk ... cznych.htm ja zrobiłem sobie tak jak w tej poradzie, tylko od strony pasażera. oczywiście te same kolory przewodów ;)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#156 Post autor: Dziadek13 »


marcinzx1

#157 Post autor: marcinzx1 »

koledzy czytam 2 posty wyżej o metodzie mostkowania przewodów i opinie kolegów o rozładowaniu przez to akumulatora jak to jest możliwe że po tym aku siada?? pozdro

Anony Mous

#158 Post autor: Anony Mous »

Matys27 pisze:http://www.vectraklub.pl/porady/b-domyk ... cznych.htm ja zrobiłem sobie tak jak w tej poradzie, tylko od strony pasażera. oczywiście te same kolory przewodów ;)
jak będę miał chwilę to spróbuję tego sposobu, moduł komfortu na pewno mam bo szyby zamykają się z kluczyka.

Matys27 nie odnotowałeś żadnego problemu z akumulatorem bo nie chciałbym mieć niespodzianki przed pracą??

Matys27

#159 Post autor: Matys27 »

ja nie miałem żadnego problemu i żadnej niespodzianki z akumulatorem... jak pisałem wcześniej rok czasu już posiadam domykanie szyb zrobione takim właśnie sposobem.

budrys

#160 Post autor: budrys »

Witam kolegów,

będę robił koledze mały.art układzik domykania okien w drzwiach na ryglowaniu
na zlocie
osoby które bedą na zlocie i są zainteresowane takim układzikiem niech dadzą info na PW to i im postaram sie ogarnąć taki układ

dotyczy Zafirek A :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:piwo: :piwo: :piwo:

vinopij

#161 Post autor: vinopij »

No i kurde mam ten cud układ, tylko nie mam kiedy go zamontować :( pominę fakt ze koleś wysłał mi to cudo pod inny adres :) i trochę trwało "odbijanie" przesyłki, jak znajdę wolną chwile (w sezonie grillowym nie jest łatwo o wolną chwilę :D ) to zainstaluje to coś i dam znać :) :piwo: :piwo: :piwo:

budrys jaki zlot , gdzie, kiedy?? w wawie? :) :piwo: :piwo:

Boral

#162 Post autor: Boral »

Witam Wszystkich

A czy można tym samym sposobem zrobić otwieranie przednich szyb z pilota jak to maja zośki B ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#163 Post autor: MieHor »

Boral, przeczytaj temat od początku i wszystko stanie sie jasne - krótko: można

Anony Mous

#164 Post autor: Anony Mous »

budrys jaki wrzuciłeś kondensator do mojej centralki???

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#165 Post autor: raszmen »

marsuc pisze:budrys jaki wrzuciłeś kondensator do mojej centralki???
stanowczo za mały :lol:
budrys wielkie dzięki za zrobienie tego. Jeszcze raz wielkie :piwo: dla Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”