Ile da się pojechać Zośką?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wiroś

#16 Post autor: wiroś »

Ja też uważam skrzynię za największą wadę tego samochodu, po przesiadce z poprzedniego samochodu (V70 2.5 TDI) w którym przy 3tyś RPM miałem 150 na szafie byłem pewien że moja Zosia ma zmienioną skrzynię, ale niestety jest oryginalna i Zofie tak mają (trochę to dziwne jak na samochód z kraju autostrad bez limitu prędkości), podobno skrzynie z Vectry B 1.8 pasują i mają dłuższe przełożenia, tylko też nie mam informacji jak się samochód z taką skrzynią zachowuje?

cieniassss

#17 Post autor: cieniassss »

170Nm przy aż 3800 rpm i duża buda wymuszają taką skrzynię, wiroś, trzeba było kupić 2.2DTI tam masz 270Nm już przy 1500rpm

wiroś

#18 Post autor: wiroś »

Tak wiem masz rację, z kupnem używanego samochodu jest taki problem że nie weźmiesz go sobie na dzień na próbę. A u Ciebie jak sprawa wygląda, też masz 1.8? Wiem że to inny silnik ale czy też się odechciewa jechać ponad 110km/h???

cieniassss

#19 Post autor: cieniassss »

wiroś, silnik hałasuje przy 120km/h, najlepiej jechać do 110 albo powyżej 140, bo wtedy szum powietrza zagłusza wszystko ;)

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#20 Post autor: MARCEL! »

Ja zauważyłem, że w Zafirze ogólnie jest bardzo cicho... Pod warunkiem, że się nie jedzie szybciej niż 120 km/h i ma przyzwoite opony... :) Może to subiektywne wrażenie po przesiadce z innego auta, ale wydaje mi się Zośki są dość dobrze wyciszone (jeśli chodzi o benzyniaka, bo dieslem raz tylko jechałem po mieście).

olo018

#21 Post autor: olo018 »

Kurde taka skrzynia lipna,w firmowym vivaro na 6 przy 3000 obr/min na blacie jest 160kmh,tylko ma 146koników .

Arczi

#22 Post autor: Arczi »

Marudzicie. To auto rodzinne wiec nie oczekujcie ze bedzie mialo milion KM, 2-gie tyle Nm i Vmax ograniczpne elektroniczne "po niemiecku".
Kupcie sobie jakies sportowa auta to bedziecie szybciej jezdzic... tylko pytanie gdzie i po co :lol:
wiroś pisze:podobno skrzynie z Vectry B 1.8 pasują i mają dłuższe przełożenia
No i co z tego ?? Niewiele Ci da taka skrzynia bo wolniej bedzie sie napedzac auto a i Vmax mozesz po prostu nie osiagnac bo sie prosta skonczy :mrgreen:

Zoska to moje kolejne auto ktorym moge z zona, corka i psem pojechac wygodnie na 2-gi koniec Polski do rodziny.

Wczoraj mialem mozliwosci pogonic troche autko : do 160km/h rozpedza sie bez wiekszych problemow, dosc plynnie i dynamicznie jak na przeznaczenie auta.
Dalej jest juz wolno. Doszlismy do 180km/h i niestety co chwila ktos zapychal lewy pas wiec sobie odpuscilem zabawe (czasem to ja bylem na tym pasie zawalidroga...) 8) Spalanie przy nodze prawie w podlodze ~13l/100km. Co ciekawe przy 150km/h spalanie jest ~8l/100km.

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#23 Post autor: twardypt91 »

Arczi, teoretycznie maksymalnie 178 km/h Zośka z takim silnikiem może jechać.
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Arczi

#24 Post autor: Arczi »

twardypt91 pisze:Arczi, teoretycznie maksymalnie 178 km/h Zośka z takim silnikiem może jechać.
180km/h licznikowe. W/g GPS pewnie bylo by inaczej...
Teoretycznie masz racje ale czesto praktyka porusza sie swoimi prawami. Jesli silnik zdrowy, warunki atmosferyczne sa ok i jest kawalek drogi umozliwiajacej testy to realia zdarzaja sie inne 8)

Awatar użytkownika
marek
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:26
Imię: MAREK
Lokalizacja: POLSKA
Auto: ZAFIRA 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#25 Post autor: marek »

:) Może właściciel Zafiry OPC pochwali się osiągami :) :P
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”