chip tuning ZA 2.0, 2.2 DTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zieluch82

#16 Post autor: zieluch82 »

chyba chłopaki narazie odpuszczę. Dzieki za profesjonalne wytłumaczenie całego procesu chipsowania;)
dzieki wielkie

Awatar użytkownika
regan18
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:54
Lokalizacja: Jarocin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#17 Post autor: regan18 »

Odświeże trochę temat gdyż treść jest sprzed 5 lat. Mam możliwość zrobienia chip tuningu mojej Zafiry 2001 2.0Dti za nie duża kasę i niby ma to podnieść moc o 25 koni i bez wad dla auta. Czy ktoś robił coś takiego?

tomaszek_06

#18 Post autor: tomaszek_06 »

kumpel oddawał do podkrecenia osiągi zafirki-zczytano dane i wgrano nowe-jezdziłem jego zafcia po robocie-fajniej sie wkreca-żwawsze autko jak tylko turbinka sie zacznie wkręcać :)pozytywnie wyduszone kilka kucyków.sam bym zainwestował gdybym tylko posiadał nadwyżkę kilku polskich złotówek :)

Awatar użytkownika
regan18
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:54
Lokalizacja: Jarocin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#19 Post autor: regan18 »

Niby osiąga się moc 125KM. Kwota 240zł nie jest tragedia.Tylko pytanie o skutki uboczne takiej interwencji

tomaszek_06

#20 Post autor: tomaszek_06 »

kumpel krecił swa zafirke jakies trzy miesiace temu-takze nie odpowiem na ile bezpieczne-w kazdym badz razie osiagi sie poprawiły,spadło spalanie w trasie (oczywiscie przy utrzymaniu tego samego stylu jazdy)a ile radosci przy wyprzedzaniu :)bezcenne :)

Awatar użytkownika
regan18
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:54
Lokalizacja: Jarocin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#21 Post autor: regan18 »

To chyba wypróbuje ten chip bo teraz to straszny mół 😀

Awatar użytkownika
Paximilian
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2016, 04:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Auto: Opel Zafira A 2.2 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#22 Post autor: Paximilian »

Witam wszystkich!
Reaktywując temat do jakiej mocy i momentu mogę bezpiecznie czipować Zośkę 2.2 dti 2004r. I czy znacie kogoś godnego polecenia, oraz jaki największy IC można do tego silnika założyć. :>

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#23 Post autor: Janus »

Paximilian pisze:Witam wszystkich!
Reaktywując temat do jakiej mocy i momentu mogę bezpiecznie czipować Zośkę 2.2 dti 2004r. I czy znacie kogoś godnego polecenia, oraz jaki największy IC można do tego silnika założyć. :>
Bezpiecznie do żadnej. Znane są przypadki pękania wałów ze zmęczenia w tych motorach. Chociaż moja teoria jest taka, że pękały w autach gdzie było coś z dwumasą kombinowane (nadmierne wibracje).
Kiedyś na jakimś forum Omegi czytałem że robili te motory na 140-145KM, momentu nie podam.
Janusz

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: ryba1 »

Paximilian pisze:2.2 dt
tylkoi wyłącznie BOX zewnętrzny.żaden tuner nic nie zrobi programem.do 160KM można coś wykrzesać nie wiecej

Awatar użytkownika
Paximilian
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2016, 04:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Auto: Opel Zafira A 2.2 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#25 Post autor: Paximilian »

Dziękuję panowie a znacie kogoś kto by się podjął tego tematu i za ile mniej więcej? A drugie moje pytanie to jaki mogę optymalny IC założyć do niej?

Witam ponownie. Znalazłem kogoś kto podobno jest w stanie mi pomóc. Znacie może ten warsztat? https://www.auto-krak.pl/...pel-dwie-wtyki/
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2017, 06:42 przez Paximilian, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”