Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
boogoo

#166 Post autor: boogoo »

darkp1 pisze:boogoo, jedź do nich jeszcze raz, niech robią porządnie.
oj pojadę,pojadę.I niechaj narodowie wżdy postronie znają,iż boogoo nie gęsi i ostry język mają.... :D

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#167 Post autor: robertgl17 »

witam.

Przeczytałem cały ten wątek, i że jako ma DTI obdzwoniłem wszystkie serwisy we Wrocławiu i pytałem się w każdym o to samo. No i wyszło jaka jest tam obsługa.

W pierwszym pan zapytał się o numer VIN i gdy wyszło, że moja Zafira kwalifikuje się na przegląd i ewentualną wymianę części zam zaproponował, żeby umówić się na konkretny termin.

W drugim serwisie przełączali mnie jeden do drugiego 4 razy, w końcu gościu zaczął marudzić, że nie jestem pierwszym właścicielem, a może był naprawiany za granicą i tak w kółko.
Jak się zapytał skąd jest samochód to się wku...iłem :evil: i powiedziałem, że z fabryki OPLA.
(pewnie chodziło mu o kraj pochodzenia).

W trzecim serwisie miła pani powiedziała, że panowie z serwisu są zajęci spisała dane i powiedziała, że oddzwonią-oczywiście telefonu żadnego z tego serwisu nie było.

No i zgadnijcie do którego z nich pojadę ??? ;)


Brawo.... oczywiście do pierwszego. Dzwoniłem do nich około 12.00 i jutro mam zaklepane miejsce na godz. 8.00.

Ponadto zadzwoniłem do GM w Warszawie i zapytałem się co przewiduje ta opcja 09-R-002, lecz pan pomimo chęci nie był mi w stanie za bardzo podać co wchodzi w zakres tego sprawdzenia, gdyż opis był nie po naszemu.

Konkretnie chodziło mi o to czy modele objęte sprawdzeniem obligatoryjnie powinny mieć wymienione sanki pod silnikiem czy jest to widzimisie panów z serwisu, bo podejrzewam, że w jednym będą się kwalifikować do wymiany a w drugim ten sam egzemplarz tylko do pochlapania czarną breją.

Bo może się okazać, że wymiana to oblig a panowie wpiszą, że wymienili, pomimo tego, że tak naprawdę tego nie zrobili, roboczogodziny polecą i części z nibywymiana pójdą do zaprzyjaźnionych warsztatów po konkurencyjnych cenach.
(Przepraszam za tą spiskową teorię, ale niestety tak mi do głowy przyszło po przeczytaniu Waszych postów :roll: )

A i co mi się przypomniało pan z serwisu, gdzie jadę powiedział, abym obligatoryjnie wziął książkę serwisową, pomimo tego, że nie była wypełniana już 4 lata a samochjód z Belgii i jestem jego trzecim właścicielem.

To tyle moich wypocin.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 23:24 przez robertgl17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#168 Post autor: MieHor »

Przeczytałem w całości Twoje jak je sam nazwałeś wypociny i jestem zdumiony po co dzwoniłeś do innych serwisów, skoro w pierwszym otrzymałeś właściwą odpowiedź, straciłeś kupę czasu, nerwów i tak wróciłeś do pierwszego.
I na koniec - spróbuj zaciągnąć języka jaka jest treść (zakres) tej akcji, myślę, że masz szansę skoro serwis tak profesjonalnie Ciebie potraktował i oczywiście daj znać jaki był wynik w Twoim przypadku

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#169 Post autor: robertgl17 »

MieHor pisze:Przeczytałem w całości Twoje jak je sam nazwałeś wypociny i jestem zdumiony po co dzwoniłeś do innych serwisów, skoro w pierwszym otrzymałeś właściwą odpowiedź, straciłeś kupę czasu, nerwów i tak wróciłeś do pierwszego.
A takie zboczenie :> lubię popytać się o to samo w różnych miejscach i sprawdzić co mówią różni ludzie w tym samym temacie. Wierz mi można się zdziwić co ludzie czasami wygadują- i nie chodzi mi tylko o serwisy, bo w innych dziedzinach życia też tak jest.

Ale najśmieszniejsze ( a może najsmutniejsze z drugiej strony ) jest gdy zadam pytanie, pada odpowiedź taka czy owaka-a gdy mówię im, że ktoś inny powiedział całkiem coś innego w tym temacie zaczyna się prostowanie, że niby tak, ale nie do końca... itp, itd.

Ale, żeby nie było OT. Jutro postarać się zdać relację jak to robią we Wrocku i czy był to tylko profesjonalizm przez telefon czy po całości ;)

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#170 Post autor: rzadki »

robertgl17 pisze:Jak się zapytał skąd jest samochód to się wku...iłem :evil: i powiedziałem, że z fabryki OPLA.
no tym mnie rozwaliłeś :mrgreen:

ogólnie "wymieniacze" z ASO rzadko prezentują dobry poziom, u siebie tez zauważyłem że mata nadal leży, choć byłem na akcji serwisowej. trzeba będzie znów przy okazji do nich pojechać... eh
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Besiek

#171 Post autor: Besiek »

Zapisałem się na poniedziałek do Nexteam na Modlińskiej na weryfikacje (po nr. VIN podchodzę pod całą akcję), pożyjemy zobaczymy. Dobrze się składa bo chciałem całą geometrię zrobić, a tak gratis zrobią :)

boogoo

#172 Post autor: boogoo »

Byłem dzisiaj w aso opla z moją reklamacją i okazało się(a szef serwisu był baaardzo uprzejmy),że akcja serwisowa obejmuje miejsce,w którym jest połączenie sanek z wachaczem prawym i lewym :?: Korozja w innym miejscu ich nie interesuje :!:
I tak samo jest z wytłumieniem.Zrywana powinna byc tylko w miejscach,gdzie przylega do sanek tj.przy mocowaniach wachaczy

darkp1

#173 Post autor: darkp1 »

boogoo, hmm no to ciekawe rzeczy mówią. Ciekawe czemu inne serwisy wymieniają całe sanki.

M@rio

#174 Post autor: M@rio »

no to ja boogoo na Twoim miejscu bym pojechał po prostu do innego serwisu skoro gdzie indziej jest szansa że wymienią całość

boogoo

#175 Post autor: boogoo »

darkp1 pisze:Ciekawe czemu inne serwisy wymieniają całe sanki.
ponieważ w miejscach tych jest już perforacja i nie ma sposobu żeby skutecznie i w bezpieczny sposób ją usunąc.

Artur

#176 Post autor: Artur »

Witam. Ja w piątek jadę na tą akcję. Gość był średnio uprzejmy przez telefon (Opel Szpot w Swarzędzu) ale orientował się w temacie i szybko ustalił, że auto kwalifikuje się na tę akcję, więc się zdecydowałem go odwiedzić. Ma to niby potrwać ok 3 godzin. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Zdam relację oczywiści.

TUX

#177 Post autor: TUX »

ja byłem w piątek z Zośką u serwusa
jak to ładnie napisano:

Wykonano kampanię ramy pomocniczej - oczyszczono i zabezpieczono
- teraz trza na kanał i sprawdzić :)


+ dla serwusa na Żeligowskiego w Łodzi - wczoraj Zośka umówiona na dzisiaj na 18tą
odebrana o 21szej :D

Artur

#178 Post autor: Artur »

Jestem po wizycie w serwisie. "Kampania" została wykonana a ograniczała się do oczyszczenia ramy i zakonserwowania jej. Mam bardzo pozytywne wrażenia z tej wizyty. Mechanik pozwolił zajrzeć pod auto po zdjęciu osłony i wyjaśnił w czym rzecz. Po 2godz już z serwisu wyjeżdżałem (mam nadzieję, że bezpowrotnie;) Pozdrawiam

el_guapo

#179 Post autor: el_guapo »

UWAGA
Dowiedziałem się, że kampania polega na:
a) konserwacji/wymianie sanek
b) zdjęciu maty ALE

zdejmowana jest tylko mata z nieruchomej części osłony silnika. Z klapy osłony nie jest ona zdejmowana bo nie styka się z elementami silnika/zawieszenia Jeżeli ktoś stwierdził po akcji serwisowej obecność maty na klapie, to nie ma powodów do obaw. Jeżeli natomiast mata dalej jest na elementach nieruchomych osłony silnika, to należy pojechać na poprawki.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#180 Post autor: rzadki »

el_guapo, cenna uwaga :piwo: , chciałem już po raz drugi jechać do ASO, bo właśnie zostawili mi tę matę na tej ruchomej osłonie i się lekko zdegustowałem, że znów coś źle w ASO zrobili, ale po Twoim poście jestem spokojny :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”