Silnik gaśnie w czasie jazdy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
yoosef

#46 Post autor: yoosef »

nie ma takich zabezpieczeń....zresztą zobacz ile osób przegrzało silniki...a następnie je zatarło...i dopiero wtedy "padły"....
więc żaden taki czujnik (niskiego poziomu płynu) nie spowoduje zgaszenia silnika.
Czujnik temperatury założony nowy (wraz z nowym oryginalnym termostatem)

Awatar użytkownika
chojinka
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:02
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.7 CDTI 125 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A05
Gender:

#47 Post autor: chojinka »

auto gaśnie jak pada pompa albo ma zapchany filtr paliwa, ewentualnie zapchany wtrysk co się nie zdarza ale zimą wytrąca się co nie co z paliwa więc trzeba stosować w pl dodatki do paliw, ja stosuję stp do czyszczenia układu i do czyszczenia wtrysków i moje problemy znikły ale jak to pompa to nic ci nie pomoze
Aż po horyzontu kres...

yoosef

#48 Post autor: yoosef »

Ale odpięcie klemy...nie przepycha filtra ani nie naprawia pompy...;-) więc ta opcja też odpada...

Awatar użytkownika
chojinka
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:02
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.7 CDTI 125 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A05
Gender:

#49 Post autor: chojinka »

yoosef pisze:Ale odpięcie klemy...nie przepycha filtra ani nie naprawia pompy...;-) więc ta opcja też odpada...
szkoda czasu na rozpisywanie się - jedź do mechanika.
Aż po horyzontu kres...

Pusty

#50 Post autor: Pusty »

Samochód naprawiony. Problemem był nagrzewający się komputer. Wysłałem go do przelutowania i problem się skończył.

steczko

#51 Post autor: steczko »

hej,
opel zafira, 1.8 16v, zagazowany, do tej pory wszystko spoko;) ale zaczal gasnac. na benzynie i na lpg. najczesniej przy dojezdzaniu do skrzyzowania , hamowaniu. zadne błędy nie zapisuja sie w komputerze. mam dodatkowy alarm ale elektornik odrzucil go jako przyczyne (podobno uzbraja sie po 2-4 minutach i najpierw swieci kierunkowskazami).
przy probie odpalenia lampka od silnika miga (jak sie uda odpalic to gasna wszystkie) zawsze ta lampka sie palila swiatlem ciaglym i gasla.
po 5 minutach samochod rusza. czasem przejedzie 15km ( w miescie) na trasie przejechal 180 i nie zgasl ani razu.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#52 Post autor: Harry200 »

Jaki masz gaz założony u siebie..

steczko

#53 Post autor: steczko »

sekwencja prince, po zdjeciu klemow i zalozeniu startuje odrazu ,poza tym zero falowan obrotów, moc normalna, przewaznie gasnie gdy dojezdzam do skrzywania, zakretu (zwalniam albo wrzucam luz)

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#54 Post autor: MARCEL! »

Hmmm miałem coś podobnego w poprzednim aucie, pomogło czyszczenie przepustnicy i ponowna jej adaptacja, ale to była Skoda Felicia....

steczko

#55 Post autor: steczko »

dodam jeszcze ze problem pojawil sie po wizycie w warsztacie i wymiaie paska, napinacza paska (klinowego) swiec i cewki.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#56 Post autor: SD72 »

steczko pisze:dodam jeszcze ze problem pojawil sie po wizycie w warsztacie i wymiaie paska, napinacza paska (klinowego) swiec i cewki.
Jesli masz mozliwosc to jedz do warsztatu i niech naprawia to co zrobili :>

Jakies bledy odczytales :?:

steczko

#57 Post autor: steczko »

zadnych specjalnych. standardowo esp nic zwiazanego

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#58 Post autor: SD72 »

steczko pisze:zadnych specjalnych. standardowo esp nic zwiazanego
Jesli chcesz wiecej opinii od nas to podaj bledy odczytane(te specjalne i inne standardowe) na tej podstawie cos postaramy sie pomoc :D

steczko

#59 Post autor: steczko »

problem byl w wymienionej cewce (nowej) zamontowalem drozsza i od 200km nie zgasl.
jutro oddaje poprzednia do sklepu

sandacz19779

#60 Post autor: sandacz19779 »

Witam dolacze sie do tematu.Jest to moj pierwszy post,na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc.
Moja zoska a 1.8 125km benzyna.W czasie jazdy gasnie,i nie mozna jej odpalic.Dopiero po odlaczeniu klemy,albo odczekaniu ok 15min odpali.Kiedy silnik sam gasnie chodza oba wentylatory,mruga kontrolka autko z kluczykiem.Auto bylo juz u niby dobrego mechanika.Wymienil dwa razy komputer,czujnik polozenia walu,i dalej dzieje sie to samo.
Mam taki sam problem co kolega wyzej opisywal:yoosef Prosze o pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”