jaki olej do automatu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
smsylwester

jaki olej do automatu

#1 Post autor: smsylwester »

Nigdzie nie mogę znaleźć jaki olej powinien być lany do skrzyni automatycznej w Zośkach A. Czy ktoś z Was wymieniał i jak wymieniał?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

smsylwester pisze:Nigdzie nie mogę znaleźć jaki olej powinien być lany do skrzyni automatycznej w Zośkach A. Czy ktoś z Was wymieniał i jak wymieniał?
OLEJ

Elektroda - forum »
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

smsylwester

#3 Post autor: smsylwester »

czyli z tego wynika, że TITAN ATF 4000 moge zalać? I każdy inny olej spełniający normę Aisin Warner JWS 3309. Czy ktoś wymieniał olej dynamicznie? Jakie mogą być koszta? Podczas remontu zauważyłem, że skrzynia była robiona i nie wiem co było zalane, a skrzynia chodzi pięknie i nie chce jej rozwalić przez wymianę statyczną innym olejem. Znalazłem orientacyjne info jak wymienić olej dynamicznie, a z racji kosztów oryginalnego oleju GM raczej będę szukał czegoś tańszego bo 10L oleju będzie potrzebne. Czekam na dalsze info klubowiczów.

emjot

#4 Post autor: emjot »

Ja przy wymianie zalewałem Mobil ATF - chyba 320 z tego co pamiętam. Jak do tej pory bez najmniejszych problemów.

smsylwester

#5 Post autor: smsylwester »

już po dwukrotnej wymianie oleju 3 dni temu i działa. Olej dedykowany do AF22 COMMA AQM

jerry

#6 Post autor: jerry »

wymieniał ktoś jeszcze olej w skrzyni na Mobil ATF 3309 czy jednak polecacie tylko oryginał?
nie wiem co mam u siebie i boję się mieszać na pewno nie ma różowego koloru tylko ciemny może zalany jest jakiś zwykły a może od 200 tyś km nikt nie zmieniał ! co prawda ze skrzynią się nic nie dzieje ale kolor oleju trochę mnie męczy !!
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, 23:01 przez jerry, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinR

#7 Post autor: MarcinR »

Koledzy, a co ile kilometrów/co jaki czas należy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów? Z książki wynika, że pierwszy właściciel wymieniał przy 70 tys.

Przemo1977

#8 Post autor: Przemo1977 »

Olej wymieniam co 40 000 tys z racji tego że filtr jest wewnątrz skrzyni Olej obojętnie jakiej firmy np fuchs titan 4000, castrol transmax dex 3, ravenol t4, mobil 320

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”