nie odpala - czuć zapach ropy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinzx1

nie odpala - czuć zapach ropy

#1 Post autor: marcinzx1 »

Witam kolegów mam taki problemem
a więc tak wczoraj wracając z pracy poczułem zapach ropy w kabinie (nie wiem czy to ma znaczenie) ale dziś rano auto ani drgnie kręci normalnie nie pali się kontrolka samochodu z kluczykiem pozornie wszystko ok ale autko nie odpala nie wiem czy ten zapach paliwa ma coś wspólnego z tym dziś już nic nie czułem czy może komuś się to przydarzyło ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć zanim oddam auto do warsztatu??? dzięki
Ostatnio zmieniony 06 lis 2012, 17:24 przez marcinzx1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#2 Post autor: chabretti »

Witaj. Patrząc z przodu jest taki zaworek podciśnieniowy (zaraz za chłodnicami i dochodzi do niego rura od intercolera) od gaszenia silnika i być może że jest on w pozycji do gaszenia silnika (wciągnięty) spróbuj nim poruszać. Ja tak miałem w swojej wycisnąłem go i spryskałem obficie WD40 (poruszałem nim kilka razy) i dopukać już ponad rok chodzi. Istnieje jeszcze jedna możliwość zapowietrzonego układu paliwowego. :)

marcinzx1

#3 Post autor: marcinzx1 »

to były przewody przelewowe kolego ale bardzo dziękuje za podpowiedź. Teraz zapaliła mi się kontrolka oleju i skubana nie chce zgasnąć olej stan????

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5256
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Tunio999 »

marcinzx1 pisze:Teraz zapaliła mi się kontrolka oleju i skubana nie chce zgasnąć olej stan????
Sprawdź ciśnienie oraz oraz czujnik oleju :mysli:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

marcinzx1

#5 Post autor: marcinzx1 »

problem rozwiązany przepalony bezpiecznik 32 dzięki za rady koledzy :piwo:

rafaello1988

#6 Post autor: rafaello1988 »

witam!

Mam pewien probleb, gdyz niedawno regenerowalem pompe w mojej zafirce. a wiec zaraz po regeneracji pojawily sie problemy, nie chcial palic, szarpalo strasznie przy ruszaniu. Jeden problem zostal rozwiazany, okazalo sie ze to wtryski i zostaly wymienione takze ten problem znikl. ale pozostal problem z odpalaniem na zimnym silniku. Oddalem samochod znow do goscia ktory mi robil z ta pompa i mowi ze to problem tkwi w swiecach zarowych, ze sie zuzyly i chce zamontowac jakies urzadzenie ktore bedzie podgrzewalo te swiece... A przed regeneracja nie mialem zadnych problemow z odpalaniem nawet w najwieksze mrozy!!! Czy fachowiec zle zrobil pompe i chce sie pozbyc klienta dajac mu jakies urzadzenie (za 60zl na allegro) tak aby minol okres gwarancji ktorego pozostal jeszcze miesiac? prosze pomozcie

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Bodek »

rafaello1988 pisze:witam!

Mam pewien probleb, gdyz niedawno regenerowalem pompe w mojej zafirce. a wiec zaraz po regeneracji pojawily sie problemy, nie chcial palic, szarpalo strasznie przy ruszaniu. Jeden problem zostal rozwiazany, okazalo sie ze to wtryski i zostaly wymienione takze ten problem znikl. ale pozostal problem z odpalaniem na zimnym silniku. Oddalem samochod znow do goscia ktory mi robil z ta pompa i mowi ze to problem tkwi w swiecach zarowych, ze sie zuzyly i chce zamontowac jakies urzadzenie ktore bedzie podgrzewalo te swiece... A przed regeneracja nie mialem zadnych problemow z odpalaniem nawet w najwieksze mrozy!!! Czy fachowiec zle zrobil pompe i chce sie pozbyc klienta dajac mu jakies urzadzenie (za 60zl na allegro) tak aby minol okres gwarancji ktorego pozostal jeszcze miesiac? prosze pomozcie
A masz błędy dotyczące świec w aucie, bo jak nie to powinny być OK, w ogóle sprawdź jakie błędy wyrzuca komp.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

rafaello1988

#8 Post autor: rafaello1988 »

komputer nie pokazuje żadnych bledow. Kontrolka od swiec normalnie sie zapala. Jak jest mroz to swieci dluzej, a jak cieplo to zaraz znika.

raben32

#9 Post autor: raben32 »

Witajcie.Niedawno regenerowałem pompę wtryskową do mojej Zafiry.
Regenerowałem w Krotoszynie zapłaciłem dość sporo mam 12 miesięczną gwarancje na wymienione czesci bez limitu km.Jak do dzis bez problemu odpala ,a wcześniej miałem problemy z odpalaniem rano i jak stał przechylony,zaprowadziłem do mechanika ktory był głównym mechanikiem w serwisie Opla wcześniej uszczelnił mi wtryskiwacze ale dalej były problemy z odpalaniem,wówczas podpowiedział bym naprawił pompę, i jakdo dzis jest oki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”