Suchy filtr paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
eugen

Suchy filtr paliwa

#1 Post autor: eugen »

Witam, od prawie miesiąca mam problem. Często po odpaleniu i po 15-30 sekundach auto gaśnie. Kręcenie rozrusznikiem na początku pomagało obecnie już nie. Zostały wymienione przewody wysokiego ciśnienia problem gaśnięcia auta był wcześniej. Aktualnie zostało wyczyszczony zbiornik paliwa okazało się ok, następnie wymieniony filtr paliwa ale problem pozostał 3 krotnie po zgaśnięciu silnika okazało się że filtr jest suchy. Obecnie mechanicy zastosowali ręczną pompkę gruszkę przed filtrem zobaczymy. Jak auto odpali w trasie jest wszystko ok nie szarpie nie gaśnie po prostu ok. Podłączony pod komputer nic nie wskazuje.
Auto Zafira A 2.0 DTI rok 2003 silnik Y20DTH 250tys. Świece żarowe również wymienione. Jak jest paliwo w filtrze odpala od pierwszego kręcenia nawet gdy jest mróz. Może znacie jakiś dobry warsztat w okolicach Warszawy gdzie mają oprogramowanie do zafiry. Dziękuję

franc

#2 Post autor: franc »

witam Eugeniusz
proponuję zamontować dodatkowe zawory jednokierunkowe na przewodach paliwowych wiem od kilku osób że to pomogło na podobne problemy (zapowietrzanie)

.Irwusek

#3 Post autor: .Irwusek »

Sprawdzałeś przewody gumowe od wtrysków te przelewowe ?
Bo jak się cofa to na 90% pompa wtryskowa ;)

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#4 Post autor: wesolys »

witam posiadałem wcześniej zafirkę z tym silnikiem i miałem te same problemy i żadne zaworki zwrotne nie pomagały ani wymiana zaworu zwrotnego na pompie wtryskowej [przebieg ok.245 tyś.] problemem było właśnie ciągłe zapowietrzanie układu paliwowego problem rozwiązała regeneracja pompy wtryskowej czego ci kolego nie życzę ze względu na koszty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”