Odpowietrzanie sprzegła

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Pablo84K
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwie 2015, 22:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

Odpowietrzanie sprzegła

#1 Post autor: Pablo84K »

Witam, nie zjedzcie mnie na dzień dobry, a raczej dobry wieczór, ale mam problem ze sprzęgłem i nie mogłem znaleźć nic podobnego w szukajce. Byłem u dwóch mechaników, oboje(jeden po czasie) stwierdzili że mam do wymiany tarcze sprzęgła. Wybierak mam ok, docisk też, ale jedynka i dwójka haczą, a czasami przy wrzucaniu wstecznego bujnie autem. Uprzedzam fakty i od razu piszę że to sprzęgło, ale problem w tym, że kolega mi powiedział o prawdopodobnym zapowietrzeniu układu hydraulicznego sprzęgła. Jak można go odpowietrzyć i gdzie jest zbiorniczek na płyn. Zanim wydam 700zł na sprzęgło i robociznę to chciałbym zacząć od najniższych kosztów! Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#2 Post autor: wamka18 »

Zbiorniczkiem jest zbiornik płynu hamulcowego bo sprzęgła jest zasilane tym samym płynem co hamulce. A odpowietrza się tak jak hamulce tylko odpowietrznik jest na skrzyni a dokładnie na przewozie wchodzącym w skrzynie który znajduje się pod akumulatorem.

Pablo84K
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwie 2015, 22:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#3 Post autor: Pablo84K »

Ok, dzięki!Ostatnio oglądałem"będzie pan zadowolony" i w fiacie był zapowietrzony układ. Ale tam biegi wchodziły płytko, a u mnie wchodzą raczej normalnie, tylko haczą. Mechanik mi pokazywał, że na wyłączonym silniku biegi wchodzą jak w masełko, a na włączonym tragedia. W każdym razie i tak spróbuję!

GhastGn0

#4 Post autor: GhastGn0 »

Witam, nie wiem do końca czy dobry temat no ale, podczas ruszania trochę szarpie i skrzypi pedał sprzęgła, myslalem nad wymianą sprężyny bo to podobno ona skrzypi i odpowiada za płynność pedału sprzegla teraz pytanie czy ktos z was wymienial już taka sprężynę? W ASO majs tylko caly pedal i czy idzie gdzies dostać taką sprężynę osobno?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”