Żywotność silnika 1.6 benzyna +lpg

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sivvusek

Żywotność silnika 1.6 benzyna +lpg

#1 Post autor: sivvusek »

Kto ma jakiekolwiek doświadczenie z tym silnikiem niech pisze.
Interesuje mnie ile kto przejechał do poważnego remontu przy prawidłowym serwisowania silnika.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#2 Post autor: MARCEL! »

Ja mam Z18XE, na razie ponad 210 000 przebiegu i o dziwo oleju nie bierze. Auto mam od ok 150 000 km przebiegu, olej 10W40 (Liqui Moly 10w40).
Istotne jest aby zmieniać olej co ok 15 tyś km (w przypadku częstej jazdy w mieście - 12 tys km), a nie jak podaje instrukcja: 30 tyś km.
No i wiadomo, nie można katować silnika na zimnym silniku (zbyt niskie i zbyt wysokie obroty).
Raz jechałem taksówką z silnikiem 1.6 + CNG, miał ponad 350 000 km przebiegu, taksówkarz mówił, że z silnikiem nie ma problemów (tylko to wersja CNG, nie LPG).
Innym razem jechałem taxi Zafira 2.0 diesel to miała przebiegu ponad 750 000 km. Pani taksówkarka powiedziała, że przy 600 000 km padł silnik (ale ile realnie miał tak na prawdę-nie była tego pewna). Co ciekawe przy przebiegu 750 000 km na taxi fotele nie były "wysiedziane" a były oryginalne.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2016, 10:30 przez MARCEL!, łącznie zmieniany 2 razy.

azik

#3 Post autor: azik »

ja mam u siebie na liczniku 242 tys. i też nie narzekam póki co. wymieniam na bieżąco tylko podstawowe części, nadprogramowych usterek jeszcze się nie dopatrzyłem ani mój mechanik, ale fakt trzeba od czasu do czasu przeglądać, ja sobie jeszcze na ochronę silnika stosuję taki rewitalizant http://regeneratory.pl/do-silnikow/31-x ... 225ml.html i bardzo dobrze wpływa na pracę silnika i nie tylko, także jeśli będziesz w miarę dbać i nie olewać, powinien Ci służyć :)

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1981
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: ryba1 »

Może nie 1.6 a 1.4 w dniu sprzedaży 260 tys+lpg i było wszystko ok.

Skasowany użytkownik 16629

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Wszystko zależy od stylu jazdy i dbałości o wymiany oleju i wymianę poszczególnych części silnika. Oczywiście więcej zależy od prawdziwego przebiegu auta, nie ma co się oszukiwać - kupujemy auta używane i nie mamy pojęcia jaki przebieg mają w rzeczywistości czyli na liczniki 200, a rzeczywiście 300... niestety. Silnik 1,6 dość dobry, ale słaby moim zdaniem i jak prawie każdy ecotec z przebiegiem większym lubi olej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”