Webasto, pompka paliwa.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mosfer
Debiutant
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2014, 17:54
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Model:

#31 Post autor: mosfer »

O takim sposobie nie wiedziałem. Dzięki Mirek, zastosuje sie do twojej porady i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak na razie funduszy brak na nową pompkę więc jeśli Twoj sposób by zadziałał byłoby super :D w końcu webasto doceniana rzecz, zwłaszcza zimą ;)

Więc sprawdziłem jak poradził Mirek i webasto startuje, słychać wentylator jak przedmuchuje komore spalania tak około minuty. Następnie przestaje się kręcić i dalej nic. Więc wychodzi na to że kiedy powinna ruszyć pompka obiegowa wówczas komputer wykrywa jej błąd i zatrzymuje dalszy rozruch webasta. Tak czy siak pewnie nie obejdzie się bez wymiany pompki. Ale spróbować zawsze warto :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, 21:38 przez mosfer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#32 Post autor: aroniusz »

Zainwestuj w najprostszy interfejs z liniami KKL taki jak dla opla, vw, skody i nim za pomocą programu ThermoTest dowiesz się co dzieje się z piecem i komponentami. Tym programem można testować pompki, wentylator itp. a jak już go będziesz miał to przyda się też do autka bo to ten sam :-)

Awatar użytkownika
mosfer
Debiutant
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2014, 17:54
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Model:

#33 Post autor: mosfer »

Kupiłem interfejs Arku ktoś mi poleciles, działa bardzo dobrze. Zczytalem blad z komputera Webasto jest opisany jako "Przerwa w obwodzie pompy obiegowej". Jednak nie wiadomo czy chodzi o obwód elektryczny czy ten przez który przepływa plyn chlodzacy. Kiedy będę miał chwile czasu to ściągnę zderzak i wtedy przyjdę sie problemowi bliżej.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#34 Post autor: Zdenek2007 »

Zdecydowanie chodzi o przerwę w obwodzie elektrycznym! W tym drugim przypadku Zocha była by już bez płynu chłodzącego :lol:

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#35 Post autor: oki »

Bez pompy obiegowej webasto nie zadziała z powodu możliwośći przegrzania.
W zafirze A OPC jest pompka obiegowa płynu i mozna ją podpiąć do webasta da rade pociągnąć i piec będzie działać, możliwe że inne wersje silnikowe też mają taką pompę.
A już totalnie niskim kosztem to zamiast pompki obiegowej dopiąć żarówkę 12V/5W i używać webasta w czasie jazdy jako dogrzewacza.
Ogólnie musi być jakaś rezystancja na wejściu aby piec mógł przejść test przed włączeniem.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2016, 16:05 przez oki, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”