Problemy związane z użytkowaniem klimatyzacji

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#46 Post autor: Mattai »

Ok tylko jaka i czy ktos poza ASO to robi a jakis normalnych przedzialach cenowych?


Ja sie doszukalem czegos takiego
http://www.autoklimatyzacja.com.pl/?page=montaz_kl
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

dejna

#47 Post autor: dejna »

zapytaj janko79.. On jest w temacie

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#48 Post autor: BajBus »

ja dodam tyle że tego lata klimę włączyłem może za 4razy...
szyber dach fajnie zalatwia sprawę, nie wiem jak wieje z tylu bo nie miałem okazji jechać swoją zośką na tylnym siedzeniu i też nie wożę za często kogoś...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#49 Post autor: jacek76 »

Ja klimę uzywałem ostatnio kilka dni temu jak te deszcze były. Dzięki niej szybciej szyby odrosieją.
W lato uzywam bardzo często , nawet wtedy kiedy jadę z małą. Oczywiście nie na cały zycher ale tak żeby był miły chłodek.
Spokojny dzieciak w podróży - bezcenne.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#50 Post autor: timi68 »

BajBus pisze:ja dodam tyle że tego lata klimę włączyłem może za 4razy...
Przy kolorze Twojego samochodu to trochę dziwne, ona nagrzewa się nawet w cieniu, ale są ludzie którzy uwielbiają wylegiwać się na plaży, ja wolę lekki chłodek i używałem bardzo często.

TUX

#51 Post autor: TUX »

jacek2308 pisze:na dłuższej trasie i zdzieciakami mozna się wtedy dogadać.
noo- ugotowane dzieciaki zazwyczaj śpią :P

bondzo001

#52 Post autor: bondzo001 »

Jestem tego samego zdania co przedmówcy.Jeżeli dzieci masz, to klima podstawa.
Jestem pewny ze kupisz całą klimę na allegro( najlepiej poczekaj aż sie aukcja zakończy).Tam zafirek na częsci sporo.
Może nawet z anglika pasuje.A jeżeli będzie komplet orginalny z zafirki to każdy mechanik to podłączy. :D

Paweł S.

#53 Post autor: Paweł S. »

Witam
Jest na forum kilka postów o syczeniu klimy. Mnie też to wkurza. Niby chłodzi, ale słychać coś, jakby tarcie, syczenie, może zgrzyt. Sam wentylator nie wydaje tych dźwięków. Kiedy się jedzie i motorek gra glośniej, to nie ma znaczenia, ale na wolnych obrotach słychać. Czasem macham ręką, a czasem chcę wszystko rozbierać i poprawiać. Może ktoś ma złoty środek?

cinek1507

#54 Post autor: cinek1507 »

Witam serdecznie.Jesienią wyleciał mi gaz całkowicie z klimatyzacji i od tamtego momentu jej nie włączałem,czy może się coś stać innym urządzeniom towarzyszącym.Dziękuję wszystkim,którzy mi odpiszą,gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Anony Mous

#55 Post autor: Anony Mous »

Jak nie ma gazu to i tak nie załączysz sprężarki.Także spoko.Pomigasz się z naprawą ale tylko do lata ;)

gwizdenson

#56 Post autor: gwizdenson »

Wiesz Marki to nie do końca tak.Jak nie ma płynu czyli musi być jakis przeciek,którym sie wydostał.Obecnie w układzie klimy nie ma żadnego ciśnienia i w tym miejscu gdzie czynnik chłodniczy sie wydostał zacznie zbierac do układu wilgoć.I tu zaczyna się problem bo później nie wystarczy znależć tylko miejsca wycieku ,uszczelnić i napełnić.Trzeba będzie cały układ "odwilgocić". Gdy tego się nie zrobi czynnik w układzie będzie zamarzał i zero klimy.A nie daj bóg jeżeli woda umiejscowi się w sprężarce to wtedy tylko wymiana spręzarki.W układzie orginalnie istnieje filtr,który zbiera wilgoć ale prawie nikt go nie wynienia bo za drogo.Ale on zbiera wilgoć w minimalnej ilości z układu na bieżąco lecz z wiekszą ilością sobie nie poradzi.Nie piszę tego żeby straszyć ale jako .że z zawodu jestem mechanior chłodniczy to znam się na tym.A zresztą to co przekazałem jest chyba logiczne. Zrobisz to teraz to możesz dużo zaoszczędzić. A kontrolka taki kwadracik z gwiazdką świeci się na desce?

Anony Mous

#57 Post autor: Anony Mous »

Zgadzam się z Tobą.Pewnie,że najlepiej jest od razu naprawić.Dlatego napisałem,że Cinek z naprawą mignie się najwyżej do przyszłego lata.Jak układ jest zamknięty a tylko nieszczelny to zaraz nic złego się nie stanie.

cinek1507

#58 Post autor: cinek1507 »

Dzieki bardzo chłopaki za super informację,pytałem w pracy kumpli też mogę powiedzieć,że osób które mają więcej pojęcia o tym niz ja,ale nikt mi nic nie mówił o tej wilgoci,że może się zbierać i należałoby ją wpierw odwilgocić.Z uwagi,że rzadko mam możliwość przeglądania tego forum i mogę do świąt tego nie robić,to już chciałem wam życzyć z okazji nadchodzących świąt wszystkiego najlepszego i jeszcze raz pieniędzy.

rafi

#59 Post autor: rafi »

Witam pisze bo nie znalazłem podobnego przypadku mianowicie nie działa wentylator i klima . Ostatnio doszłem do tego że poprzednik wyjoł bezpiecznik nr 35 ,kiedy go wkładam to wentylator od klimy startuje i nie można go wyłączyć pali się kontrolka wentylatora z gwiazdką co to może być. oczywiscie klima nie działała jak tylko auto kupiłem. Dięki za odpowiedzi :)

TUX

#60 Post autor: TUX »

rafi pisze:kiedy go wkładam to wentylator od klimy startuje i nie można go wyłączyć
to pewnie go
rafi pisze:poprzednik wyjoł
bo zwarcie jakieś może jest
rafi pisze:wyjoł
- hmm popraw na wyjął - ewentualnie napisz zdekompletował zestaw bezpiecznikowy :P
rafi pisze:Ostatnio doszłem
- popraw na doszedłem - lub napisz -tak sobie wydedukowałem :P

sorry ale musiałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”