Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#346 Post autor: Anony Mous »

Dziś byłem u znajomego mechanika zapytać się ile weźmie za wymianę trawersów. Podał cenę 100 zł więc chyba nieźle. Jak tylko lepiej stanę z kasą to wymienię je + trójniki i przewody przelewowe.
Odepnę wtedy chipa rozruchowego i zobaczymy może będzie spokój :)

Tylko zastanawiam się nad tymi trawersami. Bo jakieś 2 tyg. temu wymieniał mi mechanik filtr paliwa i paliwo raczej było przeźroczyste/klarowne. Nie było widać tam śladów oleju. Czy to oznacza że trawersy mam ok ??

aice10

#347 Post autor: aice10 »

Wymiana uszczelniaczy na wtryskach+wymiana przelewów+montaż zaworka zwrotnego rozwiązało sprawę (600zł to mnie za całość kosztowało). Jak ktoś chce wiedzieć gdzie i jak montować taki zaworek podawać maila to wyślę zdjęcia.
Teraz z czystym sumieniem mogę pozbyć się diesla i kupić 1.6 8V i mieć względny spokój w razie jakichkolwiek awarii.

[ Dodano: Wto Mar 22, 2011 19:53 ]
I znowu klops!!!!!!!Po tygodniu gdy wszystko było ok, dzisiaj rano znów to samo. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie filtr paliwa, a właściwie jego obudowa. Sprawdziłem i jest od spodu mokra do ropy. Czy możliwe że tu jest jakaś nieszczelność???

olo018

#348 Post autor: olo018 »

Kto wymieniał filtr?,jeśli jest dokręcone za mocno to będzie nieszczelność ,i spotkałem się z 2 wymiarami wkładu filtra ,oba do tego silnika a około 3mm różnicy w wysokości.

Adamos82

#349 Post autor: Adamos82 »

Witam
Dołączę się do postu. Mam problem w mojej Zosi. Zdarza się że nie odpali za pierwszym razem. A za drugim tak. Na przykład 3 razy pod rząd odpali od razu a za czwartym nie. Nie ma reguły. Czy ktoś miał taki przypadek?Na co zwrócić uwagę? Silnik 1.8 16V 125KM. Boję się, że pojadę gdzieś dalej i wcale nie odpali. Pozdrawiam :?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#350 Post autor: Harry200 »

A jak nie chce odpalić to nie zaświeca Ci się kontrolka silnika.. :?:

Adamos82

#351 Post autor: Adamos82 »

Nie zapalała się. W sumie nie jestem na 100% pewien wiec zobaczę przy następnej okazji gdy się to powtórzy. Mam samochód od 1 miesiąca i nie znam go dobrze. Dlatego nie wiem czego mogę się spodziewać :-(

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#352 Post autor: Harry200 »

Silnika nie masz zagazowanego.. :?:

Woytas

#353 Post autor: Woytas »

H,Łajszczak pisze:Silnika nie masz zagazowanego..
też o to chciałem się zapytać ;)
Świece wymieniałeś, zaglądałeś chociaż tam, chodzi mi o ich stan....dalej przewody wysokiego napięcia, itd?

Adamos82

#354 Post autor: Adamos82 »

Nie wymieniałem świec ani przewodów. Ale muszę poszperać. Zafira sprowadzona z Niemiec. W sumie żadnych dokumentów serwisowych do niej nie mam. Nie wiem kiedy był wymieniany pasek rozrządu, olej itp. Olej już wymieniłem, przymierzam się do rozrządu. Ale może z tymi kablami i świecami to jest przyczyna. Mam też problem z wyświetlaczem komputera, zamazane litery(coś tam się przełącza ale nie widać co, podobno to częste,ze się psuje wyświetlacz. Czy komputer może mi powiedzieć coś na temat ewentualnych usterek?. Nie mam założonego gazu. Ogólnie silnik pracuje cicho, równo i jest dynamiczny tylko z tym odpalaniem się martwię :(

David

#355 Post autor: David »

a jak nie chce odpalić to chociaż kręci? czy nic, tylko pyka stacyjka? Świece NGK nr23 koszt około 70PLN za 4szt, Oryginał GM troszke ponad 100PLN. może zaczyna szwankować IMMO? i nie puszcza? w wyświetlaczu to zimne luty padają, standard. poszukaj na forum metody pedałowania błędów może u Ciebie zadziała i będziesz wiedział numery błędów, jeśi jakieś będą. :piwo:

Adamos82

#356 Post autor: Adamos82 »

Wszystko kręci ok. Nieraz zapali od razu, nie ma reguły czy zimny czy ciepły silnik a nieraz po chwili kręcenia. Czasami sporadycznie (ostatnio tak było) ze kręciłem i nic a za drugim razem od razu zapalił. Może to i wina świec. Jutro się im przypatrzę.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#357 Post autor: Harry200 »

Pozostaje jeszcze immobiliser,czy próbowałeś używać drugiego kluczyka :?:

Adamos82

#358 Post autor: Adamos82 »

Nie używałem drugiego kluczyka. A powinienem spróbować? Może to mieć wpływ na nieregularne odpalanie auta? Wymienię jutro i zobaczę, niczego nie można wykluczyć

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#359 Post autor: Harry200 »

Przeważnie jak są problemy z Immobiliserem to mogą być takie jak u Ciebie objawy..

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#360 Post autor: jendrek »

Adamos82 pisze: Nieraz zapali od razu, nie ma reguły czy zimny czy ciepły silnik a nieraz po chwili kręcenia.
A przed odpaleniem odczekujesz do wygaszenia kontrolek . Ja mam tak u siebie , po odczekaniu odpala za każdym razem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”