LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#211 Post autor: firek »

krzysiek82, Wtryski będą LOVATO jak cała instalacja, a nie składanka jak STAG gdzie STAGIEM będzie tylko sterownik, a reszta to juz zależy od wyobraźni montarzysty. Ja osobiście z tych dwóch polecam LOVATO, widział ta instalację w akcji i muszę powiedzieć że daje radę, nawet technik pewnej konkurencyjnej firmy był pełen podziwy do tego co LOVATO potrafi.
Oczywiście jesli chciałbys dołozyć kilka stówek do instalacji to polcam Ladni Renzo, mam sam i sobie chwalę. ;)

robinhood100

#212 Post autor: robinhood100 »

dzięki za info. chyba sie skuszę na LOVATO. pozdrawiam

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 07:45 ]
a co do wtrysków proponowali mi valteka

Krzychu21

#213 Post autor: Krzychu21 »

Witam
Właśnie zagazowałem swoją zośkę instalacja na Stagu + Listwa i wtryskiwacze FAST REG -by OMVL (niebieskie) .
Tylko jest problem bo chek mi się zapalił i był u montera podpiął kompa i zgasił go ale po paru km znowuż świeci jutro jadę do niego mam nadzieje że poradzi sobie :?
i zauważyłem spadek mocy na gazie już nie rwie tak do przodu :) jak na PB, a i jeszcze jak daje gazu to jakby lekkie szarpanie wyczuwam.
Trochę głośnawe te wtryski ale na szczęście nie słychać jak się siedzi w srodku :)

czy ten Interfejs będzie dobry ??

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#214 Post autor: firek »

Krzychu21, co do insatlacji tak to bywa ze składankami.
A co do interfejsu to nie wiem czy wiesz ale jeśli zmienisz cokolwiek w ustawieniach instalacji to stracisz gwarancję..Taka polityka STAGA Pozdro

kolatek2

#215 Post autor: kolatek2 »

Witam serdecznie od kilkunastu dni jestem się szczęśliwym posiadaczem Zośki 1,8 125 KM, a kilka dni temu została zagazowana STAG 300 Premium wtryski HANA czerwone parownik AC wszystko schludnie (bez cięcia) utkane pod maską (swoją drogą ładna robota) po prostu pełnia szczęścia bo w kieszeni na browarka zostaje :lol: zasmuca mnie tylko jedno na kompie Zośki pokazuje mi chwilowe, średnie zużycie gazu ale nijak się to ma do realnego spalania czy któryś z kolegów ma jakiś pomysł co z tym począć jak zgrać to do kupy??? Z góry dzięki za wszelkie pomysły. Dodam, że całość instalacji w zeszłym tygodniu kosztowała mnie 2500 PLN

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#216 Post autor: firek »

kolatek2, musisz pamiętać o tym że komputer cały czas myśli że jedziesz na PB i takie średnie spalanie pokazuje-trzeba sobie dodać jakieś 15%. Pozdro

Anony Mous

#217 Post autor: Anony Mous »

zbigor pisze:Niestety w silnikach serii XER zrezygnowano z samoregulaci luzu zaworowego. D
a czym się różni Z18XER od A18XER w ZB?

w VC jest tylko Z18XER
w insygni jest tylko A18XER
a w ZB obydwa

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#218 Post autor: MieHor »

Na 28 szt. ZB 1,8 które dotychczas dekodowałem ani razu nie pojawił się silnik A18XER - wszystkie na pokładzie mają Z18XER

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#219 Post autor: Lorry »

Silniki oznaczone na A to nowa generacja spełniająca Euro5 ;)

Dlatego w ZB są dwa rodzaje :)

A co zmienili względem Ztki to nie wiem :roll:

hucio1

#220 Post autor: hucio1 »

Panowie co powiecie mi na instalację firmy TECH.Jak się ona ma do pracy w Zafirce 1,8 125 KM.Proponują mi ją w zakładzie ale proszę też Was o opinię.

ube

#221 Post autor: ube »

Panowie powiedzcie jezdzi ktos na reduktorze Tomasetto Alaska?

Ojciec załozył "podtlenek" do Zafiry na tym reduktorze a na necie widze ze on jest do 90km
a wiadomo x18xe1 na 115km.

Dokladnie to minikit AC B40109 czyli wtryski OMVL REG FAST.
http://www.ac.com.pl/pl/doc/312/konfekc ... -minikitow

Da rade ten wynalazek, posiada to ktos, czy ma jechac zeby mu cos lepszego zalozyli?

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#222 Post autor: firek »

ube, w Zosi powinien być załozony mocniejszy reduktor, jesli twój ojciec wyskoczyłby gdzieś na trase i jechał np: 40-50 km z szybkością 140-150 km/h to reduktor poprostu by zamarzł nie mogąc przerobić takiej ilości gazu jaką w takich warunkach potrzebowałby silnik....-wymieniać na wydajniejszy-ZETA N

ube

#223 Post autor: ube »

niby na necie wypisuja po aukcjach ze to wzmocniony do 130km ale raczej w to nie wierze,
pasowało by sie przejechac tak jak mowisz na trase i zobaczyc czy nie zamraza.
Po przejechaniu 20km na pelnym bucie jest ok ciekawe czy przy dluzszej jezdzie tez tak bedzie.

Gwarancja jest wiec zawsze mozna zniej skorzystac i wymienic wlasnie na Zeta.
Dzieki za odpowiedz.

Anony Mous

#224 Post autor: Anony Mous »

ube, mam taki reduktor i od 40000 km nie miałem z nim problemów :)

emjot

#225 Post autor: emjot »

Alaska jest za mało wydajna. Jeśli będzie zapotrzebowanie na dużą ilość LPG, np. ostre wyprzedzanie i mocna, dynamiczna jazda, dłuższa jazda z większą prędkością - będą problemy. Przy normalnym, spokojnym użytkowaniu problemy raczej nie występują. Generalnie Alaska jest dość dobrym reduktorem, tylko słabym - realnie do 90 KM obsługuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”