Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinutek

#361 Post autor: marcinutek »

WTAM WSZYSTKICH POSZEDŁEM RANO DO AUTA I ODPALIŁEM LECZ PO CHWILI ZGASŁ I NIE CHCE JUZ ODPALIĆ. JAK A MOZE BYC PRZYCZYNA TEGO ZDARZENIA, AHA zONA WCZORAJ MYŁA UTO I SŁUCHAŁA MUZYKI ALE AKUI KRECI.

Anony Mous

#362 Post autor: Anony Mous »

Nie krzyczymy na forum ;)

Jeżeli się da to odczytaj błędy, może coś będzie. Może mało paliwa w zbiorniku :> .
Opcji jest dużo więc ciężko cokolwiek stwierdzić dlaczego nie pali.

marcinutek

#363 Post autor: marcinutek »

Paliwo jest olej dolany. moze to byc wina Świec

shell'a

#364 Post autor: shell'a »

Przyczyn może być wiele , bez sczytania błędów to wróżenie z fusów - pytasz- świece? , a małżonka silnik też myła ?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#365 Post autor: Harry200 »

Po przekręceniu kluczyka powinno być słychać jak przez chwilę chodzi pompa paliwa,czy u Ciebie ją słychać :?:

dejna

#366 Post autor: dejna »

na prośbę kolegi jamal123 zakładam temat z jego problemem:


Problem polega na tym ze tak, zafira mi pali dobrze na ciepłym. Ale na zimnym tu jest pewien problem bo tak przekręcę kluczyk zaświeci sie ta kontrolka od świec żąrowych i gaśnie odrazu i chce zapalić tak jak pali na ciepły. tzn. pochełta trochę i zapali i kopci ale tak po 20s przestaje. No i nie wiem co sie dzieje. A i ta kontrolka z samochodem i kluczem gasnie dopiero po przy gazowaniu...

pompa była sprawdzana w serwisie i jest ok.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#367 Post autor: Harry200 »

A błędy odczytywałeś jakie masz, bo skoro kontrolka gaśnie dopiero po przegazowaniu to muszą być jakieś błędy zapisane w pamięci,po objawach stawiał bym na zacinający się zawór EGR..

jamal123

#368 Post autor: jamal123 »

żeby odczytać błędy trzeba jechac na stacje diagnostyczna i popiac po komputer tak?

dejna

#369 Post autor: dejna »

jamal123 pisze:żeby odczytać błędy trzeba jechac na stacje diagnostyczna i popiac po komputer tak?
jest to pewne wyjście... ale taniej może być skorzystanie z pomocy kolegów z forum:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... f73#102532

jamal123

#370 Post autor: jamal123 »

W piatek pojede do kolegi on ma swój serwis to zobaczymy ta kontrolkę. A potem zajmę sie tym zaworem EGR i zdam relacje. Narazie dzieki za pomoc :) :piwo:

[ Dodano: Pią Maj 27, 2011 16:43 ]
Tak jak mowiłem zdam relacje:) Wiedz tak podpiąłem pod komputer i jedna świeca jest walnięta i do wymiany, i to wszsytko :D W sobote to zrobie i zobaczymy

marcinutek

#371 Post autor: marcinutek »

naładowałem aku i odpalił za trzecim razem. Więc stawiam ze to mogła być przyczyna ale jade na warsztat i bede widział więcej to sie podziele wiedzą pozdrawiam

[ Dodano: Pią Maj 27, 2011 09:54 ]
witam wszystkich tak jak przypuszczałem był to akumulator słaby i nie chciał odpalić. wszystkim serdecznie dziekuje za rade i szerokości :lol:

franek

#372 Post autor: franek »

cięzko odpala na zimnym i cieplym silniku , na poczatku szarpie silnikiem ,po chwili pracuje normalnie . opel zafira A 2.0 di

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#373 Post autor: Dziadek13 »

A dymek z rury jest ? przypuszczam że zapowietrzony.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#374 Post autor: Harry200 »

Napisałeś w innym poście że ubywa Ci dużo płynu chłodniczego,po odpaleniu nie masz za sobą białej chmurki przez chwilę.. :?:

franek

#375 Post autor: franek »

no tak ale to tylko przez chwile

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”