[B]Czyszczenie zaworu EGR 1.9 CDTi - komentarze

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#391 Post autor: Anony Mous »

stefanis pisze: dlaczego caly czas wywala blad z tym egr
konkretniej kolego.....jaki błąd? był zczytywany? Czy diagnoza była stawiona tylko po palącej się kontrolce?

stefanis

#392 Post autor: stefanis »

byl podlaczony komputer pare razy i caly czas pokazuje blad z recyrkulatorem spalin

Anony Mous

#393 Post autor: Anony Mous »

stefanis pisze:byl podlaczony komputer pare razy i caly czas pokazuje blad z recyrkulatorem spalin
i znów bez konkretów. Kolego jaki jest kod błedu?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#394 Post autor: MieHor »

stefanis pisze:dodam jeszcze ze fapa juz nie posiada moje autko !pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za pomoc
Po pierwsze w ZB nie ma FAP'a tylko DPF
Po drugie kolega nie napisał w jaki sposób został usunięty DPF - czy tylko mechanicznie czy również programowo
i po trzecie - chcąc uzyskać konkretną poradę trzeba napisać (podać) więcej szczegółów, przede wszystkim kod/kody błędów odczytane w samochodzie, bez tego to możemy tworzyć historię

stefanis

#395 Post autor: stefanis »

bledy w moim autku sa nastepujace 040056 na kompie wychodz zbyt duza ilosc
i po usunieciu dpf(usniety rowniez programowo ponoc dodali mi tez wtedy pare koni) wyskakuje mi tez taki blad062101

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#396 Post autor: Lorry »

Błąd pierwszy sugeruje że masz padniętą cewkę w EGRze czyli czyszczenie nie pomoże tylko wymiana na nowy.

A tego DPFa to mam następujące pytanie: Ty w ogóle wiedziałeś co robisz :?: Bo odnoszę wrażenie po tym
stefanis pisze:ponoc dodali mi tez wtedy pare koni)
że jednak nie... I było to robione w jakimś druten garage....

Woytas

#397 Post autor: Woytas »

stefanis pisze: blad062101
coś z alternatorem podejrzewam, że lampka
a
stefanis pisze:040056
wygląda mi na EGR.
Może niech koledzy sprecyzują wg. znaczenia
pozdr

stefanis

#398 Post autor: stefanis »

Lorry pisze:Błąd pierwszy sugeruje że masz padniętą cewkę w EGRze czyli czyszczenie nie pomoże tylko wymiana na nowy.

A tego DPFa to mam następujące pytanie: Ty w ogóle wiedziałeś co robisz :?: Bo odnoszę wrażenie po tym
stefanis pisze:ponoc dodali mi tez wtedy pare koni)
że jednak nie... I było to robione w jakimś druten garage....
wlasnie egr zostal wymieniiony na nowy jeden 3 miesiace temu a teraz jest drugi nowy
nie bylo robione to w druten garage usuwaja dpf robia ze tak pwoiem w okolicy tutaj wszystkim jest ok a ze to moi znajomi to odrazu powiedzili ze skoro i tak wyciagaja kompa to w cenie dpf dodadza mi pare koni ale ile dodali koni to nie pytalem nigdy mowili cos o 20 (nie znam sie na tym ale chyba wgrywa program jednen do dpf drugi do dodania mocy tak to chyba wyglada znam ludzi ktorzy mieli robiony chip tuning sprawdzany na hamowni tak wiec nie sadze zeby byl to druten garage skoro ludzie im za to slono placa)
Ostatnio zmieniony 06 cze 2011, 19:03 przez stefanis, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#399 Post autor: Anony Mous »

stefanis pisze:
wlasnie egr zostal wymieniiony na nowy jeden 3 miesiace temu a teraz jest drugi nowy
błąd p0400 rzeczywiście wskazuje na błąd cewki egr a nie zabrudzenie komory egr'u..ale jest to mało prawdopodobne, że drugi egr w przeciągu 3 miesięcy ma tę wadę.....hmmm...brakuje mi pomysłu...ale może do 3 razy sztuka. EGR pewnie na gwarancji....zrób podmiankę na nowy.
stefanis pisze:mechanicy u ktorych naprawiam samochod stwierdzili ze to moze byc przeplywomierz
nie chcę mi sie wierzyć, że przepływomierz wyrzuca błąd od egr

stefanis

#400 Post autor: stefanis »

kaliope pisze:
stefanis pisze:
wlasnie egr zostal wymieniiony na nowy jeden 3 miesiace temu a teraz jest drugi nowy
błąd p0400 rzeczywiście wskazuje na błąd cewki egr a nie zabrudzenie komory egr'u..ale jest to mało prawdopodobne, że drugi egr w przeciągu 3 miesięcy ma tę wadę.....hmmm...brakuje mi pomysłu...ale może do 3 razy sztuka. EGR pewnie na gwarancji....zrób podmiankę na nowy.
wlasnie tego pierwszego nie uznali to myslisz ze 2 uznaja jak juz pisalem nie znam sie na tym mierzyli mi jakies wartosci i bylo o 10 za duzo jakis jednostek a powinno byc chyba takie same

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 19:07 ]
Woytas pisze:
stefanis pisze: blad062101
coś z alternatorem podejrzewam, że lampka
na kompie wyskakuje blad pradnicy lewej czy cos w tym stylu

Anony Mous

#401 Post autor: Anony Mous »

stefanis pisze:na forum doczytalem ze trzeba zalozyc dodatkowa uszczelke bylo lepiej ale po dalszej trasie (300km)check sie zapalil ponownie
ale piszesz pokrętnie.....nic z tego nie rozumiem....założyłeś blaszkę?

stefanis

#402 Post autor: stefanis »

kaliope pisze:
stefanis pisze:na forum doczytalem ze trzeba zalozyc dodatkowa uszczelke bylo lepiej ale po dalszej trasie (300km)check sie zapalil ponownie
ale piszesz pokrętnie.....nic z tego nie rozumiem....założyłeś blaszkę?

pszepraszam za pokretne wyjasnienia ale ciezko pisac o czyms na czym sie kompletnie nie zna
zalozylem blaszke (mechanicy)pare dni temu check zapalil sie ponownie nie tak szybko jak wczesniej ale sie zapalil

Anony Mous

#403 Post autor: Anony Mous »

stefanis pisze: zalozylem blaszke (mechanicy)pare dni temu check zapalil sie ponownie nie tak szybko jak wczesniej ale sie zapalil
i 'check' był wynikiem błędu p0400? Tak w ogóle fabrycznie masz 120 czy 150 konną?

stefanis

#404 Post autor: stefanis »

kaliope pisze:
stefanis pisze: zalozylem blaszke (mechanicy)pare dni temu check zapalil sie ponownie nie tak szybko jak wczesniej ale sie zapalil
i 'check' był wynikiem błędu p0400? Tak w ogóle fabrycznie masz 120 czy 150 konną?
tak check byl wynikiem bledu p0400 fabrycznie mam 150 i to jest tak ze wiem jak mi sie zapali samochodzik z kluczykiem to sprawdzam sobie bledy metoda gaz hamulec i wyskakuje ten blad p0400 a po jakims czasie zapali sie mi check

Anony Mous

#405 Post autor: Anony Mous »

stefanis pisze: fabrycznie mam 150
może coś z kolektorem dolotowym? Tak czy siak blaszka nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje. Ja bym ją wyjął i spróbował jeszcze jedną podmiankę egr'a. Jak już bedzie wszystko hulało to wtedy bym wsadził blaszkę....bo ona ma chronić kolektor i częsciowo egr'a

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”