Problemy związane z użytkowaniem klimatyzacji

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
olo018

#151 Post autor: olo018 »

Auto w połączeniu ustawieniem danej temp. będzie sterować nawiewami, aby osiągnąć daną temp. w całym aucie i jeśli będzie potrzeba to załączy klimę.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2011, 09:15 przez olo018, łącznie zmieniany 1 raz.

sebadelta

#152 Post autor: sebadelta »

a gdzie te przeplywy sie sprawdza wczesniej niedziałała mi tez tzn słabo mrozi

Mihó

#153 Post autor: Mihó »

1. ECO - wyłączenie sprężarki klimatyzacji. Tylko w trybie ECO i w razie niesprawności układu sprężarka nie pracuje. Poza tym - zawsze, nawet jak ustawisz na Hi

2. Auto - dobiera siłę nadmuchu i jego rozdział zależnie od ustawionej temperatury, temperatury wnętrza, nasłonecznienia, temperatury zewnętrznej, temperatury wylotowej z zespołu nagrzewnicy

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 11:44 ]
Klimę możesz włączyć przy dowolnej prędkości. Może lepiej tego nie robić podczas wyprzedzania ;)

Znajomy testował kiedyś wpływ włączenia klimy na prędkość maksymalną. Oczywiście nic się silnikowi nie stało. Dla silnika to jest tak, jakby po prostu miał pod górkę. Może sama sprężarka się niezbyt ucieszy z tego, że przy wysokich obrotach zostanie włączona by sprężyć rozgrzany (a więc trudnosprężalny) czynnik

Krzychu21

#154 Post autor: Krzychu21 »

witam
czy przed zgaszeniem samochodu wyłączać klime to znaczy przełączyć na ECO czy zostawić na AUTO i nic się nie będzie działo złego pytam bo ktoś mi mówił że lepiej przed zgaszenie silnika klime wyłączyć :/

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#155 Post autor: Harry200 »

Ja też kiedyś to słyszałem ale nigdy tak nie robiłem i jeżdżę zawsze z włączonym trybem AUTO,jak bym wyłączył klimę chwilę przed końcem to najwyżej w garażu nie miałbym kałuży wody .. :)

Krzychu21

#156 Post autor: Krzychu21 »

Ciekawe czy ma to wpływ na "zużycie" klimy

Krzychu21

#157 Post autor: Krzychu21 »

czyli jak nie wyłączę to nic sie nie bedzie działo,
a pewnie i tak będę zapominał :)
Pozdrawiam

ZAKROPIOLO

#158 Post autor: ZAKROPIOLO »

Witam, mam szybkie pytanko, jakie powinno być ciśnienie w układzie klimy, to wysokie i niskie?

Woytas

#159 Post autor: Woytas »

ZAKROPIOLO, jak klima chodzi to powinno dochodzić do ok 12 bar, jak wentylator się załącza to spaść do ok 8 bar, jak wyłączona to ok 4 bar ( w lecie, w zimie ok 2 bary)...na niskim jest ok 1,5 bara

ZAKROPIOLO

#160 Post autor: ZAKROPIOLO »

Dzięki Woytas, gdzieś mi ucieka ciśnienie.....qrka wodna

Więc jest tak sprężarka ok na wysokim ciśnieniu 11,5 bara po załączeniu wentylatora spada do ok 9. Na niskim ciśnieniu 2 bary. Na czujnik do wykrywania tego gazu nic nie pokazało a jednak gdzieś ucieka. Po tygodniu z układu uciekł cały gaz.

Panowie potrzebuję jakiś zaufany zakład od klimy w Warszawie lub okolicach, co by mi to zdiagnozowali a nie wysterowali na jakieś kosmiczne naprawy.

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#161 Post autor: Jaymzarf »

ZAKROPIOLO, Często nieszczelności pojawiają się pod wiatrakiem skraplacza klimy i ich nie widać do momentu zdjęcia wiatraka. Czasami również od dołu skraplacz puszcza od strony tyłu (od chłodnicy wody).

Informacje z serwisu klimatyzacji...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

ZAKROPIOLO

#162 Post autor: ZAKROPIOLO »

Hmmm, dolałem gazu i na razie chłodzi :lol: ... ciekawe jak długo. Jak ucieknie trza będzie się za to wziąć na poważnie.

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#163 Post autor: Jaymzarf »

ZAKROPIOLO, Nie czekaj aż całkiem przestanie działać. Skoro jest nieszczelność, to do układu może dostawać się wilgoć z powietrza i rozpocznie się korozja wewnętrzna.
To moje zdanie wywnioskowane po lekturze odnośnie klimatyzacji...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

ZAKROPIOLO

#164 Post autor: ZAKROPIOLO »

Powiem tak, po sprawdzeniu szczelności i drugim nabiciu klimy wszystko działa już ponad tydzień(wcześniej po tygodniu uciekł cały gaz), nie stwierdzono nieszczelności, w związku z tym mam takie przemyślenia, czy to czasem nie wina zaworu była. Być może coś gdzieś nie odbiło i uciekało. Zobaczę jak będzie dalej. Na razie chłodzi.

No i gaz uciekł. Wkurzyło mnie to i podjechałem na ultrafiolet. Skraplacz do wymiany. Taka malutka dziurka, że auto musiało 30 min. chodzić aby pokazała się nieszczelność.

rumun

#165 Post autor: rumun »

Witam wszystkich klubowiczow,niedawno kupilem zoske z zagranicy.Czy moze mi ktos wytlumaczyc co oznacza przycisk pod wyswietlaczem klimy z napisem ECO,z gory dzieki za za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”