[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#691 Post autor: Lorry »

Jakie odcinki robisz po mieście :?: Moze wtryski padaja i leja ostro...

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#692 Post autor: mariano76 »

ogólnie mam tą zafirę ok 2 tyg.odcinki generalnie krótkie.auto ma potwierdzone przez serwis przebieg 20 000km sam byłem na serwisie z ciekawości to sprawdzić.

Anony Mous

#693 Post autor: Anony Mous »

mariano76 pisze:auto ma potwierdzone przez serwis przebieg 20 000km
tzn potwierdzone przez serwis, który ją serwisował? Czy który zczytał przebieg techem?

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#694 Post autor: mariano76 »

przebieg zczytany ze sterownika i z licznika.

Anony Mous

#695 Post autor: Anony Mous »

mariano76 pisze:przebieg zczytany ze sterownika i z licznika.
no to kolego tam równie dobrze może być 200tyś. Aso nie ma żadnej możliwości odczytać prawdziwego przebiegu ze sterownika jeśli magik zmienił. Zostałeś niedoinformowany przez baranów w ASO. Z ciekowości bym zadzwonił tutaj:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1936

tomy_

#696 Post autor: tomy_ »

Wprawdzie to już czerwiec, ale zabierz rodzinę i Zosię na sobotnią majówkę. Najpierw ją (Zosię) zagrzej trochę, a potem daj pojechać po drodze jakieś 20-30 kilometrów.
Ja obstawiam, że twój samochód nie potrafi dokończyć wypalania filtra, stąd takie szalone chwilowe spalanie.
Moja gdy ostatnio się wypalała, to kiedy zatrzymałem się pokazywała spalanie 5,6 l/h (normalnie 0,8) Ale wtedy nie czekam co się stanie, wiem, że trzeba nie gasić tylko dać jej dokończyć ten proces. Więc należy jej się jeszcze minimum 10 minut jazdy na obrotach 2-3 tyś. Tak żeby po zatrzymaniu spalanie było na normalnym poziomie.

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#697 Post autor: mariano76 »

zadzwoniłem pod numer podany przez kaliope i potwierdziło się to co na serwisie że w marcu 2011 ostatni wpis we francji 25 000.

Przemcio

#698 Post autor: Przemcio »

Pytanie infantylne..... do jakiej wartości powinien oczyścić się DPf ?? Czy ktoś porównywał przebieg pojazdu/max. wartość oczyszczenia , kiedy się niepokoić :mysli:
Ostatnio zmieniony 14 cze 2011, 12:20 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#699 Post autor: Bodek »

W moim przypadku silnik Z19DT 120KM - wypala się do 18-20% - zawsze, przebiegi są różne w zależności od trybu - miasto lub poza miastem.

Przebieg pomiędzy wypaleniami nie miał wpływu na % oczyszczenia filtra.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#700 Post autor: MieHor »

Ostatnio sprawdzałem nasycenie DPF u siebie - od ostatniego wypalania przejechanych 100 km - 14 % nasycenia - przebieg auta 134 kkm

Anony Mous

#701 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:Ostatnio sprawdzałem nasycenie DPF u siebie - od ostatniego wypalania przejechanych 100 km - 14 % nasycenia - przebieg auta 134 kkm
to jest wzorowy wynik. Te 100km to musiała być trasa.....ale i tak super

Jacek_Do

#702 Post autor: Jacek_Do »

Ja dzisiaj miałem wypalanie, i sprawdziłem mam teraz 13% i oczywiście przebiego od ostatniego wypalenia 0km.

zbigor

#703 Post autor: zbigor »

MieHor pisze: przejechanych 100 km - 14 % nasycenia - przebieg auta 134 kkm
A mi nigdy nie spada poniżej 18% nawet po wypalaniu na autostradzie.

imalas

#704 Post autor: imalas »

Też tak mam, ale jak dałem w rurę podczas wypalania (3500-4000obr/min) to doszło do 12% :lol: W paliwie był dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy.

sebaolkusz

#705 Post autor: sebaolkusz »

Witam. Wypalanie rozpoczęło się na postoju w korku. Tzn. usłyszałem głuche huczenie spod samochodu. Obroty wzrosły do 950 i spalanie skoczyło z 0,5 do 1,4l/h.
w Testmode inj-rc wzrosło z 0,122 ml/s do 1,422. Trwało to ok. 4-5 minut potem obroty spadły do 750 i spalanie też wróciło do normy. Ostatnie wypalanie miało miejsce 1200 km wstecz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”