wymiana oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
DAREK 78

#31 Post autor: DAREK 78 »

ale jeśli jeżdzi na gazie to nie za długo :?:

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 19:15 ]
pytałem mechanika on twierdzi ze co 10tys. ale czy wtedy olei bendzie dobrze wykorzystany :?:

DAREK 78

#32 Post autor: DAREK 78 »

dzieki za recenzje

Raff.aele

#33 Post autor: Raff.aele »

Witam.

Ponieważ przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, podpinam się pod istniejący temat.

Doradźcie mi co zalać do mojej Zafiry 2.0 DTI 2001r przelot 186 000km.
Samochód przywiozłem z Austrii po kolizji. Auto nie wygląda na styrane, przyciski klaksonów na kierownicy są OK (w Oplach lubią pękać po ~200 000km).
-Kompletnie nie wiem co było lane, brak naklejek.
-Waham się pomiędzy 5W40 a 10W40. Mam dobre doświadczenia z olejami Shell'a.
-Nie wiem czy silnik bierze olej czy nie (dopiero kupiłem, naprawiłem i stoi w garażu czekając aż pozałatwiam formalności),
-Chcę nią przejechać ~200 000km.

Jaki olej mi poradzicie? Zrobię na półsyntetyku 200 000? czy zaryzykować i zalać 5W40? Silnik 16V z turbiną powinien mieć dobry olej, dlatego szkoda mi z marszu zalać 10W40.

Druga rzecz:
-czy lać do ON z Orlenu mixol, czy wystarczy tankować Vervę ? jak uważacie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam

zymek

#34 Post autor: zymek »

Jeżeli chodzi o paliwo to warto zalewać verve. Poczujesz różnice .

boogoo

#35 Post autor: boogoo »

I jak nie ma wycieków to zalej mu 5w40.

Raff.aele

#36 Post autor: Raff.aele »

Wycieków nie zauważyłem, dopiero musze pojeździć i poobserwować ją, ale aby pojeździć Zofia musi mieć nowe płyny i filtry.
A może zalać 10W40 i poobserwować motor przez 5000km, a jak będzie OK to zalać 5W40?
Mam dylemat, bo nie chcę rozszczelnić silnika a z drugiej strony chcę nią sporo polatać.

Co radzicie?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#37 Post autor: Dziadek13 »

Jeżeli turbinka dobra wycieków brak to lej 5W40 ten olej jest najleprzy dla turbiny.

Raff.aele

#38 Post autor: Raff.aele »

Turbinka jest sucha. Wężyk doprowadzający olej suchy, lekko przyrdzewiały.
jedynie przy połączeniu odmy z wlotem powietrza do turbiny (gumowe łącze), jest wilgotny ślad. Na 100% ładuje tam olejem z odmy.

zulek

#39 Post autor: zulek »

A ja mam pytanie ile tego oleju jest w misce bo umnie 6,5 l to zgroza

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#40 Post autor: Harry200 »

Do wymiany powinno wystarczyć 5.5l to wtedy jest lekko poniżej połowy stanu,jaki stan miałeś na bagnecie przy tych 6.5 litra :?:Samoczynne przybywanie oleju może być spowodowane nieszczelnymi trawersami...

Anony Mous

#41 Post autor: Anony Mous »

H,Łajszczak pisze:Do wymiany powinno wystarczyć 5.5l to wtedy jest lekko poniżej połowy stanu,jaki stan miałeś na bagnecie przy tych 6.5 litra :?:Samoczynne przybywanie oleju może być spowodowane nieszczelnymi trawersami...
U mnie przy 5,5l jest na max i tak powinno być wg. producenta

Anony Mous

#42 Post autor: Anony Mous »

Ostatnio naszło mi na myśl takie pytanie:
czy ma sens wymieniać olej skoro Zośka co 1000 km dostaje sporą dawkę nowego oleju?

zulek

#43 Post autor: zulek »

H,Łajszczak pisze:Do wymiany powinno wystarczyć 5.5l to wtedy jest lekko poniżej połowy stanu,jaki stan miałeś na bagnecie przy tych 6.5 litra :?:Samoczynne przybywanie oleju może być spowodowane nieszczelnymi trawersami...
przy 5.5 bagnet ledwo łapie

GDA

#44 Post autor: GDA »

marsuc pisze: czy ma sens wymieniać olej skoro Zośka co 1000 km dostaje sporą dawkę nowego oleju?
A dostaje już? moja VB dostawała w tym czasie 1 litr dlatego "pozbyłem się jej" ;)

teraz nie zauważyłem zużycia oleju (przejechałem niecałe 3 tys km), ale w sumie nie olej jest najważniejszy a filtr i ten raczej powinno sie zmieniać

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#45 Post autor: Harry200 »

Trochę to dziwne,w 2.2 jak wymieniam to zawsze kupuję 6l wlewam 5.5 ,może ktoś Ci bagnet włożył od Omegi tam bagnet jest trochę krótszy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”