Problemy związane z pompą wtryskową

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rafi

#151 Post autor: rafi »

Dzięki Dziadek 13 tańsze będzie sprawdzenie trawersów , bo wymiana trzy stówki , a i przyżąd przyda się do innych celów. Dzięki za poświęcenie czasu.

[ Dodano: Nie Cze 12, 2011 19:36 ]
Dziś mojej zosi odbiło , stała na parkingu około dwie godziny. Po odpaleniu pochodziła z 5 sekund i zgasła :?: przy ponownym odpaleniu musiałem troche pokręcić rozrusznikiem , odpaliła, a za zośką kupa dymu no i silnik na początku kulawo pracował. Po przyjeżdzie do domu zrobiłem oględziny filtra i reszty przewodów wygląda że wszystko jest szczelne. Ciekawy objaw :/

grześ20

#152 Post autor: grześ20 »

witam wszystkich ,mam pytanie czy ktoś wie jak sie wymienia pompę wtryskową , od czego mam się zabrać ,aby nie przestawić ,co trzeba zdiąć ,dziękuje każdemu co mi coś podpowie

olo018

#153 Post autor: olo018 »

Jaką masz pompę ,jeśli dwu wtyczkową to nie zrobisz sam bo PSG 16 trzeba zaprogramować i praktycznie tylko serwis to robi,musisz zablokować wszystkie punkty które blokuje się przy wymianie łańcucha.
Ja jestem w trakcie wymiany PSG 16 ,jedna nowa zepsuta i teraz czekam na drugą . :evil:

grześ20

#154 Post autor: grześ20 »

jedna wtyczka mam ,co musze zaznaczyć ?

olo018

#155 Post autor: olo018 »

Są specjalne punkty i śruby do zablokowania wszystkiego na stałe ale dokładnie nie wiem :/ ,ale nie jest to łatwe,a pomyłka może sporo kosztować .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#156 Post autor: Dziadek13 »

grześ20 pisze:witam wszystkich ,mam pytanie czy ktoś wie jak sie wymienia pompę wtryskową , od czego mam się zabrać ,aby nie przestawić ,co trzeba zdiąć ,dziękuje każdemu co mi coś podpowie
Pobierz i poczytaj. Wymontowanie VP44

olo018

#157 Post autor: olo018 »

Zapytaj kolegę H,Łajszczak, on się zna.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#158 Post autor: Harry200 »

Ogólnie rzecz biorąc to co podał w załączniku Dziadek13 powinno wystarczyć..

grześ20

#159 Post autor: grześ20 »

no tak bardzo mi rozjaśniło całą sprawę tylko opis był silnka dti ,a ja mam dtl czy to będzie podobne .

darkp1

#160 Post autor: darkp1 »

grześ20, jedyna różnica w tych silnikach to mapa ECU i intercooler więc będzie identycznie.

grześ20

#161 Post autor: grześ20 »

bardzo wam dziękuje jutro zabieram się do roboty.

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 16:47 ]
witam ponownie właśnie wszystko tak wykonałem tak jak w opisie ,tylko nie wiem czy ta duża śruba też trzeba odkręcić ,czyli ta co się znajduje na osi pompy ,pytam bo nie chce zejść pompa ,jeszcze jedno mam pytanie jak zamontuje zregenerowaną pompe to jak odpowietrzyć ,czy samo się odpowietrzy ?

olo018

#162 Post autor: olo018 »

Witam, czy koś wie jak sprawdzić pompę wtryskową ile miała tzw wtrysków,ponoć się to zapisuje w pompie?.
Pompa PSG16.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#163 Post autor: Harry200 »

Można to zrobić podłączając się bezpośrednio do sterownika pompy,taka możliwość to przeważnie w serwisach Boscha albo w warsztatach które mają komputery diagnostyczne do tych pomp..Ale od niedawna to też fałszują także nie liczyłbym na jakiś miarodajny wynik..

olo018

#164 Post autor: olo018 »

Chodzi mi tylko czy nowa pompa jest nowa, bo nie wygląda na nową ,a sprzedawca twierdzi że jest,pierwsza była popsuta,sensor wałka krzywkowego dawał dziwne wskazania,pompa wymieniona na *nową* ale jeszcze nie wiem jak z nią,jutro będą ją programować i uruchamiać silnik,jutro będzie mieś bez Zośki , :lol: oszczędna jest na mieś nic nie spaliła paliwa :shock:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#165 Post autor: Harry200 »

Jak będą ją programować to będą się podłączać do sterownika,jakby nie była nowa to i tak mogli by wykasować dane.. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”