Świeci kontrolka "check engine" wraz z TC

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#46 Post autor: Anony Mous »

Skoro świeci TC to trzeba z czytać błędy. A później dalej kombinować, nie ma co odrazu wymieniać cewki za kilkaset złotych.

spider

#47 Post autor: spider »

błedy juz zczytałem nic nie było serio wydaje mi sie ze to ta cewka bedzie ,mysle jaka kupic czy konkret valeo za jakies 320 zł czy cos tanszego co radzicie?

Anony Mous

#48 Post autor: Anony Mous »

Jak nie masz co robić z kasą to kupuj ;) , tylko Valeo.

Jak dla mnie nie rozważne posunięcie ;)

spider

#49 Post autor: spider »

skoro tak mnie przekonujesz ze to nie to to moze masz jakis sensowny powód dlaczego moje autko tak sie zachowuje czytałem na forum o cewka i objawach ich usterek i umnie własnie tak sie dzieje jak koledzy opisywali ale jak masz jakiis pomysł to bede wdzieczny za pomoc? mam zamiar jechac nad morze ale narazie moja zosia mi fiksuje i zależy mi na czasie.pozdrawiam

Skasowany użytkownik 3135

#50 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

czasami jest tak kolego że jak się świeci kontrolka TC to jest wina przepustnicy, jak u siebie odepne kostkę od przepustnicy to też TC się zaświeca!

spider

#51 Post autor: spider »

a to ciekawe co mówisz bo ostanio mechanik mi czyscił przepustnice moze cos zle poskładał jutro to sprawdzę dzieki kolego

Anony Mous

#52 Post autor: Anony Mous »

Do niczego cię nie przekonuję tylko daję ci do myślenia czy ma sens kupować coś co nie jesteś pewny aby to było to. Takim sposobem w krótkim czasie będziesz mógł wymienić połowę osprzętu a przyczyny dalej się nie pozbędziesz.

Zawsze możesz się umówić z kim z pobliska na chwilową podmiankę w celu próby wyeliminowania problemu. A teraz tak jak napisał daro105 sprawdź tą przepływkę.

waldik782

#53 Post autor: waldik782 »

spider ja mialem to samo od jakis 2 tygodni.Wymienilem swiece na Ngk-V line.pozniej wyczyscilem przepustnice,dalej mialem to samo,dzis zmienilem cewke(Valeo) i dalej to samo.ze mnie krew zalewala to malo powiedziane.Dopiero po konsultacji tele z kuzynem,ktory kazal mi sprawdzic kable na wtryskach okazalo sie ze na 1 garze mam peknieta wtyczke i jak sie autko troche zagrzalo to ona sie wysowala.docisnalem zamocowalem i Zoska smiga jak ta lala!!!
Troszke kasiory poszlo na darmo ale za tydzien urlop wiec moge cisnac na spokojnie.Juz mnie chyba niczym nie zaskoczy, :lol:

Anony Mous

#54 Post autor: Anony Mous »

waldik782 pisze:Troszke kasiory poszlo na darmo
I o tym własnie cały czas piszę :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#55 Post autor: marwisn »

Mialem dzisiaj bardzo podobnie. Siedze teraz nad morzem i leje jak z cebra :/ . Chcialem podskoczyć do Jarosławca na obiad, odpalam auto a tu świeci się kontrolka CHECK i TC. Mam nawigację garmina z modulem ECOROUTE HD więc od razu sprawdzam błąd i widzę “błąd cewki zapłonowej“ ( w wolnym tłumaczeniu). Skasowałem błąd i po chwili wyskoczył ponownie. Znowu kasacja i spokój. Założyłem, że wilgoć gdzieś wlazła i jak się nagrzał to wydobrzał, ale sprawdzę tę wtyczkę od DIS‘a.

waldik782

#56 Post autor: waldik782 »

marsuc ja mysle ze ta wtyczke mogl uszkodzic gazownik jak mocnował gaz przy tym wtrysku...ale to co piszesz to swieta racja zeby najpierw sprawdzic(podmienic)...

spider

#57 Post autor: spider »

wielkie dzieki koledzy za rade dzis mam zamiar sprawdzic co sie da jak beda efekty to zaraz o tym napisze pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lip 27, 2011 15:36 ]
sprawdziłem juz wszystko co mogłem i nic .jeszcze podskocze do mojego gazownika może on cos doradzi pozdrawiam

Raff.aele

#58 Post autor: Raff.aele »

Witam.

Mam problem ze świecącą się kontrolką autka z kluczykiem:
Po odpaleniu po kilkunastu sekundach zaświeca się ta kontrolka, po podniesieniu obrotów do >1500 i zdjęciu nogi z gazu za ~10 sekund gaśnie.
Później zapala się gdy silnik będzie chodził na biegu jałowym np. przy postoju na światłach, po chwili jednak gaśnie. Nie jest to jednak regułą, czasami w ciągu dnia nie świeci więcej jak 1x, innym razem kilkukrotnie w ciągu dnia.
Przy świecącej kontrolce silnik nie ma mocy (jest w trybie awaryjnym) ale świecenie to trwa max minutę.
Przejechałem już 4 000km, ubyło ~1-2mm oleju na bagnecie (Shell Helix 10W40). Turbo jest suche, natomiast jest lekki nalot oleju na kolanku wlotu powietrza do intercoolera.

Spotkał się ktoś z Was z takimi objawami "check'a"?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#59 Post autor: Harry200 »

Objawy wskazywałyby na problemy z podciśnieniem,błędów na komputerze nie odczytywałeś.. :?:

Raff.aele

#60 Post autor: Raff.aele »

Nie sczytywałem, bo mój majster nie ma kompa.
Możesz rozjaśnić mi ten wątek z podciśnieniem?
Majster mówił mi, że trzeba będzie przeczyścić zawór sterujący włączaniem turbo - o to chodzi?
Jestem świerzak w dieslach, jest to w prawdzie mój 5-ty samochód ale pierwszy diesel. Zawsze wcześniej było Pb i LPG.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”