[B] Światła do jazdy dziennej-programowanie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojtus
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2011, 17:58
Imię: Wojtuś
Lokalizacja: Górny Śląsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: wojtus »

MieHor pisze:wojtus, u mnie na wyświetlaczu są takie dane jak na zdjęciu
[url=http://fooh.pl/pokaz/mini_4842708368.JPG]Obrazek[/URL]
Heh, czyli mam nowsze: HW: D2.05/08.05.2007 SW: 10.11.2006/O//8.0.0

Co do świateł - muszę jeszcze sprawdzić na 100%, ale z tego co kojarzę moje pozycyjne (przód i tył) włączają się po przekręceniu kluczyka i wyłączają po jego wyjęciu. Nie ma możliwości ich wyłączyć. Jedyną zauważalną dla mnie różnicą między "AUTO" a "0" jest automatyczny negatyw wyświetlacza GID. Deskę mam podświetloną cały czas. Sprawdzę jeszcze co się dzieje z tablicą rejestracyjną.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: Bodek »

Przy pozycji auto wszystko działa standardowo po zmierzchu, przy pozycji 0 u mnie świecą się tylko światła mijania, deska jest na biało, powinna się przełączyć na negatyw jak dasz Auto.

Jedyne co mnie jeszcze denerwuje to jak otwieram autko świeci się konsola i tablica z tyłu auta, ktoś wie jak się tego pozbyć, bo i po co ma się świecić :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#33 Post autor: Anony Mous »

Różnica pomiędzy AUTO a "ZERO" jest taka , że ZERO pokazuje czy funkcja jest włączona czy nie.
U mnie wygląda tak- funkcja aktywowana.
- pozycja AUTO świecą świtała mijania bez pozycyjnych a wyświetlacz w kabinie jasny w przypadku zmierzchu zapalają się wszystkie światła wymagane czyli przód pozycyjne i mijania oraz tył pozycyjne i tablica a w kabinie wyświetlacz ciemny
-pozycja ZERO święcą się wyłącznie światła mijania -pozycyjne przód i tył wyłączone a wyświetlacz w kabinie jasny i nie ma znaczenia czy jest ciemno na zewnątrz czy nie.

funkcja wyłączona( prawo lewo prawo przełącznikiem świateł)
- pozycja AUTO - w dzień nic się nie świeci - w kabinie wyświetlacz jasny w nocy zapalają się światła pozycyjne przód tył i mijania - wyświetlacz w kabinie ciemny

- pozycja ZERO - nic się nie świeci wyświetlacz w kabinie jasny

Ale zakręciłem heh ....

Grisza

#34 Post autor: Grisza »

pablomaxim pisze: Ale zakręciłem heh ....
oj , tak ;)

ale to wszystko masz na wariancie 5 UEC i REC ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#35 Post autor: Bodek »

Grisza75 pisze:
pablomaxim pisze: Ale zakręciłem heh ....
oj , tak ;)

ale to wszystko masz na wariancie 5 UEC i REC ?
Jak dałem 5 na UEC i REC to na pozycji ZERO miałem wszystko zapalone z przodu i z tyłu.

Dopiero wywalenie REC dało mi na pozycji 0 same światła mijania.
pablomaxim pisze:U mnie wygląda tak- funkcja aktywowana.
- pozycja AUTO świecą świtała mijania bez pozycyjnych a wyświetlacz w kabinie jasny w przypadku zmierzchu zapalają się wszystkie światła wymagane czyli przód pozycyjne i mijania oraz tył pozycyjne i tablica a w kabinie wyświetlacz ciemny
Tak opcja jest najlepsza ustawiasz AUTO i koniec - nic więcej nie robisz. Tylko czy ma być 5 ustawiona w UEC i REC, czy samo UEC :?:

Muszę się temu przyglądnąć jak wrócę z pracy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#36 Post autor: Anony Mous »

Bodek_K, IMHO bez 5 w REC w dzien nie bedziesz mial zapalonych tylnich lamp.

Anony Mous

#37 Post autor: Anony Mous »

Ja nie posiadam tego ustrojstwa co można zaprogramować. Kolega z forum mi to ustawił na spocie i tyle.

norbert_p

#38 Post autor: norbert_p »

przemeks pisze:Bodek_K, IMHO bez 5 w REC w dzien nie bedziesz mial zapalonych tylnich lamp.
To chyba dobrze, bo w autach z seryjnymi światłami dziennymi z tyłu się nie świeci nic za dnia. Tylko same światła dzienne (ledy lub zwykłe żarówki) z przodu. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo bardzo dobrze wtedy widać włączające się "stopy".

johny34

#39 Post autor: johny34 »

Witam. Może zadam dziwne pytanie, ale jak ustawia się te warianty REC i UEC na kod 5?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#40 Post autor: Bodek »

Podłączysz op-coma wybierzesz model i rok, dajesz nadwozie i tam masz REC i UEC wchodzisz i programujesz warianty świateł do jazdy dziennej.

Podeślij mi swojego maila na PW to ci wyslę poradnik do OP-coma bo tutaj już nie ma.

Obrazek
Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

norbert_p

#41 Post autor: norbert_p »

Czy jest możliwe, aby przy wariance 5 zapalała się kotrolka na desce rozdzielczej? Trochę mnie to irytuje, bo w sumie to mam ustawiony wariant 5 (tylko UEC), ale do końca nie wiem czy się włączyły te światła czy nie :D

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#42 Post autor: MieHor »

Przy aktywowanych światłach dziennych np. w wariancie 5 kontrolka na wskaźniku - liczniku nie świeci się, dopiero jak przekręcisz pokrętło włącznika głównego na pozycję świateł mijania zaświeca się i to dopiero świadczy o tym czy jedziesz na światłach dziennych czy nocnych

Grisza

#43 Post autor: Grisza »

MieHor pisze:Przy aktywowanych światłach dziennych np. w wariancie 5 kontrolka na wskaźniku - liczniku nie świeci się
a u mnie się świeci... :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: Bodek »

Grisza75 pisze:
MieHor pisze:Przy aktywowanych światłach dziennych np. w wariancie 5 kontrolka na wskaźniku - liczniku nie świeci się
a u mnie się świeci... :)
Napisz jak masz ustawione fejsem, pewnie w UEC i REC i co się świeci w jakim położeniu.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Grisza

#45 Post autor: Grisza »

Bodek_K pisze:
Grisza75 pisze:
MieHor pisze:Przy aktywowanych światłach dziennych np. w wariancie 5 kontrolka na wskaźniku - liczniku nie świeci się
a u mnie się świeci... :)
Napisz jak masz ustawione fejsem, pewnie w UEC i REC i co się świeci w jakim położeniu.
tech-2, wariant 1 UEC i REC, pozycja Auto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”