[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#511 Post autor: Anony Mous »

Jak koleżanka jeździ po mieście i jeszcze krótkie odcinki to tak Zafira niestety ale pali.Masz skrzynie automatyczną?

Awatar użytkownika
tom 72
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, 16:55
Lokalizacja: BRZESZCZE MAŁOPOLSKA
Model:

#512 Post autor: tom 72 »

Ja mam Zafirkę od kwietnia i z odczytów komputera to spalanie w moim przypadku wynosi 6,3 litra w trybie miejskim a gdy śmigałem nad morze to wzieła 5,3 litra silnik 120 KM a tankuję od początku na Lotosie Dynamica :)

kubaroth

#513 Post autor: kubaroth »

W to 6,3 w mieście w życiu nie uwierzę.

Anony Mous

#514 Post autor: Anony Mous »

kubaroth pisze:W to 6,3 w mieście w życiu nie uwierzę.
dlaczego nie, może ma źle skalibrowany BC odnośnie spalania i tyle mu pokazuje. Mój BC przed skalibrowaniem pokazywał spalanie 4,8l/100km to jest wynik :mrgreen: szkoda,że nie w realu :/ ale jak se przeliczyłem samemu to spalanie wyszło około 8l/100 i tak jest cały czas.

ata

#515 Post autor: ata »

Niestety nie mam ale sie juz z tym pogodziłam. I tak wolę jeździć zafirką. A co do komputerka pokładowego. to niestety go nie mam, w oplu powiedzieli mi, że mam wyświetlacz trójdzielny, a nie komputera pokładowego. :( No cóż. Tak to jest z kobietami i samochodami. Hmm. Ale Zafirka i tak fajna. dziekuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Pozdrawiam.

kubik_CDTi

#516 Post autor: kubik_CDTi »

Jak jeździsz w małym mieście na krótkich dystansach(do 2km) to szykuj się na spalanie na poziomie 10-12l i możliwe problemy z EGR i DPF,Zafira nie lubi miasta...

ata

#517 Post autor: ata »

Odnosnie paliwa- drmex- na stacji powiedzieli mi, ze jak tankuja zwykly olej ON to dolewaja jakis płynów do paliwa. Wolałabym tego uniknąć.

zbyszekm80

#518 Post autor: zbyszekm80 »

witam
jako ciekawostka -szybki przejazd A4 z Katowic do Krakowa - spalanie naprawdę mnie zaskoczyło - bo jechałem dość szybko - nic mnie po drodze nie wyprzedziło - a jechaliśmy w 5 osób ( 5 chłopów )+ bagaże:
oczywiście przy okazji się wkurw.... bo przejazd przez ten odcinek drogi - ok. 40 km kosztuje 16 zł w jedna stronę !! moim zdaniem najdroższa autostrada świata.
Obrazek


a tutaj dla odmiany spalanie minimalne - jazda po drodze z lekkiej górki , wieczorem - ale jak tylko wjechałem do miasta - spalanie od razu poszło w górę:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

średnie spalanie dla mojego auto- chips na 170KM/ 390Nm - miasto i trasa pól na pół - 7.3-7.5 litra.

Orbit

#519 Post autor: Orbit »

witam... wcześniej wklejałem zdjęcia ukazujące średnie spalanie mojej Astry ... lecz ostatnio zauważyłem iż to co pokazuje komputer ma się nijak do tego co tankuje ....zauważyłem także iż w czasie gdy temperatura powietrza jest bliska zeru ... lub nawet po niżej zera ... jeżdżąc na ssaniu, komputer pokładowy kompletnie tego nie bierze tego pod uwagę ( przynajmniej tak mi się wydaje ) .... zrobiłem wiec mały eksperyment ...wyzerowałem komputer potem wszedłem w TEST mode , włączyłem 5 stronę , na której widoczna jest pozycja

TC-Dist ....

ten wskaźnik pokazuje średnio ile jeszcze zostało paliwa w baku ... jakież było moje zdziwienie , gdy jeżdżąc po mieście w sporej części na ssaniu , średnie spalanie wyświetlające się na pierwszej stronie kom. pokazywało 6,1 /100 km a według zużytego paliwa po 100 km... ilość spadła o 8.1 litra ... ... no mała różnica prawie 2 litry ...



Obrazek

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#520 Post autor: Metroid »

Dzis trasa 400 km
Srednie spalanie wyszlo 5.5
Rano nawet pokazalo mi 4.6 ale wtedy jeszcze nie bylem po kawie :D

pozdr.
Obrazek

Anony Mous

#521 Post autor: Anony Mous »

Metroid, tyle pokazał Ci BC, a ile wyszło po zatankowaniu do pełna?

Redsik

#522 Post autor: Redsik »

trasa Krakow-Oslo spalanie srednie wyszlo mi 5.1 nie wiem jak zafira czy jest lzejsza czy ciezsza ale i tak wydaje mi sie ze to dobry wynik byl

Anony Mous

#523 Post autor: Anony Mous »

Redsik pisze:trasa Krakow-Oslo spalanie srednie wyszlo mi 5.1 nie wiem jak zafira czy jest lzejsza czy ciezsza ale i tak wydaje mi sie ze to dobry wynik byl
u nas taki wynik jest nieosiągalny. Czy to spalanie z kompa z Twojego przeliczenia?

Redsik

#524 Post autor: Redsik »

zatankowany do pelna,pozniej jeszcze raz do pelna i wyszla ilosc litrow.Dlaczego w Zafirze nie mozliwe??

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#525 Post autor: Metroid »

przemeks pisze:Metroid, tyle pokazał Ci BC, a ile wyszło po zatankowaniu do pełna?
Nie wiem nie sprawdzałem.
Następnym razem sprawdzę na ile komp mnie oszukuje :)

pozdr.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”